2018-2019 Şık Ve Modern Dağınık Topuz Modelleri

 

Günümüzde klasik saç renklerinin aksine daha iddialı renkler tercih edilmeye başlandı. Kadınlar genel olarak yeniliğe ve farklılığa ihtiyaç duydukları zaman saçlarını boyatır. Daha özel bir renk seçerek de bu ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılar. Özellikle gri saç rengi son zamanlarda çok kullanılmaktadır. Herkes kolay kolay benimsenmiş renklerden uzaklaşamaz. Ama gri rengin ihtişamı da çok farklıdır ve güzelliği kabul görmüştür. Özellikle doğru teknikler ile yapıldığında kusursuz görünecektir. O halde saçınızda uygulamak isteyebileceğiniz 80 gümüş/gri saç renginin püf noktalarından bahsedelim.

Gri Gümüş Saç Boyası Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Her boyama işleminden sonra bir süre saçınızın işlem görmesi için beklemeniz gerektiğini biliyorsunuzdur. Yine de bu konu hakkında uyarı yapmak istedik. Çünkü üst üste çok fazla işlem gören saçlar bir süre sonra yumuşak dokusunu kaybediyor ve uçlarında çatallanma dediğimiz durumlar sıklıkla görünüyor. Her boyamadan önce yeterli sürenin geçmiş olduğuna ve saçınızın uygulamayı kaldıracağına emin olmalısınız.

RESİM

Eğer saçlarınızın çok fazla yıprandığını düşünüyorsanız boyama işlemini ertelemeniz doğru olacaktır. Bu süre zarfı içerisinde bakım yağları ve doğru şampuan kullanımı saçın kısa sürede daha iyi olmasını sağlar. Aynı zamanda keratin yüklemesi yaptırarak da yıpranmaların önüne geçebilir daha güçlü bir saça sahip olabilirsiniz.

Kullandığınız tüm malzemelerde aşırıya kaçmamanız önem arz eder. Örneğin bakım yağlarını duştan önce, sonra ve bir işlem görecek ise kullanmanız daha doğru olacaktır. Fazla kullanımlar saçınızın daha kötü bir hal almasına yol açabilir.

Her saç renginin herkese yakışmayacağına dair bir inanış vardır. Halbuki doğru tonları seçtiğinizde her renk saç güzel görünecektir. Aynı durum gri ve gümüş saç boyası için de geçerlidir. Tamamen cildinizin rengine uyacak bir ana renk ve gölge rengi seçtiğinizde olumlu sonuçlar alırsınız.

Eğer hangi rengin size uyacağı konusunda kararsızlık yaşıyorsanız peruklar bu konuda çok yardımcı olacaktır. Ama bazen kendi saçınız üzerinde boya olmadığı için peruklar konusunda yanılabilirsiniz. Bu nedenle en etkili yöntem geçici saç boyaları olacaktır. Bunlar bazen sprey bazen tebeşir şeklinde satılmaktadır. Sprey olanlar daha kullanışlıdır ve bu sayede grinin yüzünüze uygun olup olmadığını görürsünüz.

Gri Saç Boyarken Neler Yapılır?

RESİM

Genelde saçlarınızı evde de boyayabilirsiniz. Ama bu konuda uzman kişiler varken işi onlara bırakmak daha doğru olacaktır. Böylece daha etkileyici sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca gri saç elde etmek için bir takım yollardan gidilmesi gerekir. İlk olarak saç açılma işlemine uğrar. Yani saç elde edilebilecek en açık renge dönüştürülür. Genelde sarı ya da turuncu bir görüntü oluşur. Saçınızın üzerinde lekelenme olmaması için de toner uygulaması yapılır. Tüm işlemleri uyguladıktan sonra temiz saça boyama işlemi yapılır. Yaklaşık 25-30 dakika sonra boyanan saç yıkanır. Sonrasında saçınıza şekil verilir ve yeni gri saçlara kavuşmuş olursunuz.

RESİM

Gümüş Saç Boyarken Neler Yapılır?

Her boyama işleminden önce vücudunuzun boya ile temasında zarar görmemesi için koruyucu kremler kullanın. Bunlara örnek olarak vazelin verilebilir. Cildinizi tam olarak koruduğunuza emin olduğunuzda saçı boyama işlemi için hazırlamaya başlayın. Ellerinize bir eldiven geçirin ve tarak yardımı ile saçınızı ayırma işlemini yapın. Ardından beyazlatma yapın. Saçınızı açma işlemini de gerçekleştirdikten sonra toner uygulaması ile istediğiniz renge ulaşmayı sağlayın. Boya ve toneri yeterince beklettiğinizde ve yıkadığınızda işleme girecektir. Boya işini yaparken tüm saçı dipten uca boyamış olmanıza dikkat edin.

Gri/Gümüş Saç Renginde Dikkat Edilmesi Gerekenler

RESİM

Saça yapılan açma işlemi genelde hızlı yıpranmaya sebep olur. Bunun önüne geçmek için saç maskelerinden ve kuru saçlara özel şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca gri saç için özel şampuanlar vardır. Rengi korumak için üretilmiştir. Bunları kullandığınızda uzun süre aynı saç rengine sahip olabilirsiniz.

 

 

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
dağınık topuz video
Farklı Olmak İsteyenlere Örgü saç modelleri

Genellikle uzun saçlara sahip olan kadınlarımızın tercih ettiği...

Saç Tebeşiri Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Yaz gelmesiyle aksesuarlar güneş gözlükleri, bikini ve elbette...

x