3 Farklı Şekilde Anne Sütü Saklama

Merhaba değerli anneler, bu makelemizde anne sütü nasıl saklanır koşulları nelerdir.Konusunu incelemeye alacağız.Bebeğinizden ayrılmanız gereken zamanlar olabilir.Fakat bebeğinizi anne sütünden eksik bırakmayı hiç bir anne istemez.Bunun için yapılması gereken ise anne sütünün sağlıklı bir şekilde saklanması gerekmektedir.Bunun  bir kaç yöntemi bulunuyor.Özellikle çalışan anneler bebeklerinin yanlarında yokken de kendi sütleri ile daha sağlıklı bir şekilde beslenebilmeleri için sütlerini sağarak muhafaza etmektedirler.

Ancak süt kolaylıkla bozulabilen bir besin olduğu için anne sütünün da sağlıklı bir şekilde saklanabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

Anne sütü biberonda kısa süreli olarak saklanabilir fakat daha uzun süreli durumlarda kullanmamak tavsiye ediliyor.Sadece anne sütü saklamak için üretilen poşetler bulunuyor.Bu poşetler diğerlerine göre hem daha sağlıklı hem daha uzun süreli korumaya yardımcı olabilir.İnternet üzerinden veya eczanelerden temin edebilirsiniz.Fiyatları ise 20 ile 50 Tl arasında değişmektedir..
Ayrıca termos cam ,ve saklama çantasıda diğer saklama eşyaları.

  • Anne sütü sağıldıktan sonra 3 farklı şekilde sütü muhafaza edebilirsiniz.
  • Sağdıktan sonra yaklaşık olarak oda sıcaklığında sütü muhafaza edebilirsiniz. Ancak güneşten korunması gerektiğini unutmayın.
  • Buzdolabınızda ise 3 gün sadece soğutucu kısmında anne sütünü saklayabilirsiniz. Bu da anne sütünün kullanımı için gerçekten oldukça uygun bir süredir.
  • Buzdolabının dondurucu kısmında anne sütünü yaklaşık olarak 3 ay muhafaza edebilirsiniz.
  • Anne sütünün saklanması için ise temizlik ve hijyen ilk olarak dikkat etmeniz gereken konulardan birisidir. Kesinlikle sterilize edilmiş olan özel şişeler veya süt saklama poşetleri ve kapları tercih edilmelidir.

-Sütü sakladığınız kabın nasıl üretilmiş olduğu ve ne içerdiği de yine dikkat etmeniz gereken konulardan birisi. Özellikle içeriğinde BPS ve BPA maddelerini içeren tüm malzemelerden uzak durmalısınız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
bağırsak kurdu tedavisi
Bağırsak Kurdu Detaylı Bilgiler ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Değerli hanımlar bağırsak kurdu(parazit) bitkisel tedavi ile geçer...

nutrawell slimpack
Nutrawell Slimpack Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Nutrawell firması tarafından üretilen Slimpack hakkında bilgiler vereceğiz.Nedir...

x