Acnelyse Krem Nedir, Yorumlar ve Fiyatı

Merhabalar, Acnelyse krem nedir neden kullanılır satış fiyatı nedir yan etkileri varmı ve kullananlar genellikle ne yorum yapıyor gibi soru başlıkları bu yazımızın konusunu oluşturuyor.Genel olarak bazı dönemlerde yüz bölgesinde sivilceler, akne , siyah nokta veya sedef rahatsızlığında olduğu gibi bebek benek izler görülebiliyor.Genel olarak kendi kendine geçebileceği gibi bu tarz izlerin kaybolması bazen bir hayli zaman alabiliyor.

Hal böyle olunca kadınlar kendilerini mutsuz hissediyor ve bu sorundan kurtulmak için kremler veya diğer yöntemlere başvuruyor.Acnelyse Krem‘de bu tarz rahatsızlıklarda kullanılan bir krem olma özelliğini taşıyor.Bu makalemizde de sizlere bu krem hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Acnelyse Krem Nedir ve Neden Kullanılır ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi bazı cilt problemlerinden sürebileceğiniz bir kremdir.ÖzellikleSivilce , siyah nokta , sedef hastalığı ve kendiliğinden ortaya çıkan kahvrengi lekelere karşı kullanabileceğiniz bir kremdir.İçeriğinde ki etkin madde tretinoin olan ve A vitamini içeren bir kremdir.

Acnelyse Yan Etkileri

Kullanım süresi içerisinde bazı yan etkileri görülmektedir.Bunlar arasında çk sık rastlanmasa da ,
Nefes almakta zorlanma
Yüz ve boğaz bölgesinde şişlik
Dil’de şişlik gibi nadir görülen fakat görüldüğünde vakit kaybetmeden hekime başvurulması gereken yan etkilerdir.
Bunların haricinde ise yine uygulanan bölgede
Şişlik
Kuruluk
Renk bozukluğu
veya zamanla yıpranma genel olarak görülebilecek yan etkilerdir.
Böyle bir durumda bir cilt hekimine başvurunuz.

Bu tarz ürünlerin kullanılması cilt yapısından dolayı farklılık gösterebilir,kendi kararlarınız neticesinde bu ürünleri kullanmamaya özen gösteriniz.Hekim onayı almanız sizin için daha faydalı olacaktır.Kullandıktan sonra bu yan etkilerin dışında bir olumsuz anlamda bir değişiklik gördüğünüzde kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Bu ürünü hamileler kullanabilir mi ?

Gebelik durumunda vücutta bir çok hormonal değişiklik meydana geliyor.Tabii cilt yüzeyinde bazı istenmeyen leke, akne görülebilir.Fakat bu geçici bir durumdur.Gebelik süresince hiç bir krem veya ilacı kullanmayınız.Bu size ve bebeğinize zarar verebilir.Kadın doğum uzmanınıza danıştığınızda bu teklifinizi geri çevirecektir.

Ürünü kullanmaya başladığınızdan sonra vücudunuz ters tepki verebilir ve işler daha kötüye gidebilir.Hamileler ne yapmalı derseniz.doğal sabunları kullanmaya başlayabilirsiniz.Gebelik düşünenler de kullanmaması daha faydalı olacaktır.

Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bazı kremlerin kullanılmasında daha fazla dikkat edilmesi gerekiyor.Acnelyse de bu kremlerden birisidir.Kremi kullanmaya başladığınız da ciltinizi güneş ışınlarına karşı daha korunmasız kalacak ve haliyle daha hassas olacaktır.Bu nedenle güneş ışığına çıktığınızda güneş kremi kullanmanız gerekebilir.

Cildinizde yara, yanık sonrası veya tahriş olan cilt yüzeyinde kullanmayınız.Acnelyseyi kesinlikle göz ile temas ettirmemeye özen gösteriniz böyle bir durumda bol su ile yıkayınız.Hekim kontrolünde kullanmaya başladıysanız size bir yol haritası gösterecektir.İyileşmenin başladığı tarih veya günleri söylecektir.Bu konu hakkında bilgi alınız.Genel olarak iki ay içerisinde olumlu anlamda etki göstermesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.Acnelyse Fiyatı : Satış fiyatı 15 lira civarındadır.

Acnelyse Kullananlar ve Ekşi Sözlük

Bu kremi kullanan hanımlar değerli görüşlerini sitemize bırakabilirler.Fakat hemen hemen tüm konu hakkında bilgi paylaşım plartformu olan Ekşi Sözlükte de bu ürün hakkında bir kaç yazı bulunuyor.hemen hemen 1.5 yıldır bu kremi kullanan bir doktor adayı olarak bu krem hakkında en elzem iki maddeyi söyleyeceğim. bu krem kullanırken bu iki maddeden daha önemli madde yok bu kadar net söylüyorum.Bu krem sadece problemli bölgenin üstüne çok çok çok az miktarlarda sürülmeli.

Bu kremi daha fazla etki etmesi için veya etkinin daha erken başlaması düşüncesiyle bolca sürmek yapacağınız en kötü hatadır. neden diye sorarsanız; Krem cildi çok tahriş eder ve cildiniz çok savunmasız hale gelir. kaş yapayım derken göz çıkartırsınız. Fazla sürmek bölünmeyi aşırı derecede arttırır. Zaten epidermisin üst tabakası alttaki hücrelerin bölünmesi ile çok fazla dökülmeye başlar. Bunun fazla olması sonucunda istemediğimiz iki şey meydana gelir.

Aşırı artan hücre bölünmesi sivilce oluşumunda rol alan “hiperkeratinizasyon” basamağında olduğu gibi ölü hücreler ve onların gözenekleri tıkaması sonucunda bakterilere güzel bir besiyeri oluşur. Biz tam aksine bunu istemeyiz. ‘aşırı’ kelimesinin altını özellikle çiziyorum.

‘Aşırı’ artan hücre bölünmesi sonucunda cildimizin koruyucu tabakası olan epidermis’in üst tabakası aşırı incelecektir ve böylece cildimiz çok daha savunmasız hale gelecektir. Çok daha kolay bir şekilde bakteriler tarafından saldırıya uğrayacak olup immün sistem hücrelerimizin aşırı cevabı sonucunda çok daha şiddetli akneler oluşacaktır. Vücudumuzda bizim hücrelerimiz dışındaki her mikroorganizma birer potansiyel fırsatçı patojendir unutmayın. Yani siz zayıf düşünce “lan bizim eleman zayıf düştü biraz şuna destek ney olayım” gibi bir şey söz konusu değil.

Bu kremi kullanıyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmalısınız. Şimdi siz bu kremi kullanırken epidermisin üst tabakasını (bkz: stratum corneum) döktünüz. Bu tabaka bizim için çok koruyucu bir tabakadır. Suyun buharlaşmasını engelleyip cildimizin daha esnek olmasını sağlar. Epidermis olmasaydı 6 saat içinde terleme sonucu kaybedilen sudan dolayı ölürdük. Bu yüzden yanıklarda en önemli ilkyardım tedavisi sıvı replasmanıdır.

Bu etkisi dışında cildimizi güneşten gelen ışınlara karşı bir nebze korur. Asıl koruyucu faktör melanin pigmentleridir. Fakat epidermisin en üst tabakası olmazsa güneş ışınlarının etkisi çok daha şiddetli olacağı için melanin pigment üretimi çok artacaktır. Bunun sonucunda sivilce ve lekelerden kurtulayım derken bir de bakmışsınız ki derin bir güneş lekeniz oluşmuş. Yine aynı kaş yaparken göz çıkarma durumu oluşur. Mutlaka gidin kaliteli bir markanın güneş kremini alın kullanın. İçerik kısmına baktığınızda mutlaka ‘non komedojenik’ ibaresini arayın. Değerli hanımlar Acelyse Krem hakkında size detaylı bilgi vermeye çalıştık.Son olarak yine tavsimiz bu tarz ürünleri hekim gözetimi altında kullanmaya özen gösteriniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Keçe İle Kutu Yapılışı

Keçeden kutu yapılışını anlatmaya çalışacağım bu yazımda. Sevimli...

Yanaktan Yağ Aldırma (Bişektomi) Ameliyatı Hakkında

Hanımların son zamanlarda yaptırdığı bir ameliyat hakkında size...

x