Bağırsak Kurdu Detaylı Bilgiler ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

 

Değerli hanımlar bağırsak kurdu(parazit) bitkisel tedavi ile geçer mi ?Bağırsak kurdu hakkında detaylı bilgileri paylaşıyoruz.Öncelikle bağırsak kurdu nedir ? sorusu aklınıza gelebilir adında da anlaşılacağı üzere ince ve kalın bağırsakta yaşayan ve beyaz soluncana benzeyen ve istenmeyen bir canlıdır.Özellikle çocuklarda çok sık rastlanılan bu canlılar gelişini olumsuz bir yönde etkilemisiyle bilinir.Üremeleri ise yumurtlamayla gerçekleşir.Bağırsak kurtlarının çeşitleride vardır.Bunlardan en çok bilinen ve yaygın olanı ise kıl kurdudur,diğerleri ise askaris,kamçı kurdu, çengelli soluncan ve cüce tanyadır.

Bağırsak Kurdu için Alternatif Tıp diye bilinen tıpta önerilen bazı kürler bulunuyor.Tabi öncelikle uzman bir hekimin teşhis ve tanısı oldukça önemlidir.Bizim önerdiğimiz yöntem bir hekim tarafından bu teşhisin konulması ve tedavi yönteminin doktor tarafından belirlenmesi.Bunun için çeşitli ilaçlar yazılıyor ve belirtilen şekilde kullanılması gerekiyor.İlaç fiyatlarıda farklı olabilir bu nedenle eczaneden bilgi almanız gerekebilir.Doktorunuza daha uygun ve ikame edebileceğiniz bir ilaç yazmasını isteyebilirsiniz.Andozal ve kontil genelde tercih edilen ilaç isimleridir.En etkili yol ise hekimin önerdiği şekilde kullanılarak öğrenilmelidir.

Doğal tedavi yöntemi ile alakalı bir iki kür bulunuyor fakat doktor demişken hangi doktorun baktığını ve teşhis koyduğunu yeri gelmişken burada belirtelim.Hangi doktor ve bölüm bakıyor: İki bölümde ki doktorlar da bakıyor diye bilgiler bulunuyor.Bunlar gastroenteroloji ve iç hastalıkları(dahiliye) bölümleridir.

Bağırsak Kurdu Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Sarımsak Kürü
Sarımsak pekçok hastalıkta faydalı olduğu gibi bağırsak kurtları içinde çok şifalıdır. Bağırsaklardaki şerit ve kıl kurdunu düşürmek için birinci gün bir, ikinci gün iki, üçüncü gün üç, dördüncü gün dört ve yirmi birinci güne kadar beş diş sarımsak çiğnenmeden yutulur. Sarımsak ise antiseptiktir ve kurt düşürücü vasfı vardır.Bağırsak bozukluklarında yedi gün boyunca aç karnına üç diş sarımsak yutulur.

Kabak Çekirdeği Kürü
Kıl kurdu olanlar bir hafta süre ile hergün aç karnına bir avuç kabak çekirdeği yiyin ve bir süre sonra bir bardak süt için. Kıl kurtları için çok etkili olan kaban çekirdeği kısa sürede kurtların düşmesini sağlayacaktırBu kür için tavsiye ettiğimiz 3-7 gün arasında uyguladıktan sonra 1 hafta ara vermek kaydıyla uygulayabilirsiniz.

Yaban Kekiği Kürü
Dikkat: Hamilelik şüphesi olanlar Yaban kekiği kürü hamileliğin ilk üç ayında düşük riskini arttırabileceği için kesinlikle uygulamamalıdır.Yaban kekiği kürü oldukça basit ve kolay uygulanmaktadır. Çocuklar için 1 çay kaşığı, yetişkinler için ise 1 tatlı kaşığı yaban kekiği çiğnenmeden yutulur. Yutma işlemini kolaylaştırmak için yanında su içilebilir. Öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere bir hafta boyunca günde iki kez uygulamak gerekmektedir.Diğer bilinen ve iyi geldiği belirtilen bitkisel yöntemler: Portakal kabuğu, çörek otu , sirke iyi geldiği biliniyor.

Bağırsak Kurdu Belirtisi , Nasıl Oluşur

Belirtileri:

1)Geceleri diş gıcırdatma ve yastığa salya akması,
2)Garip karın ağrıları,
3)Halsizlik,
4)Sık sık ishal ve kabızlıkla karşılaşılması,
5)Kansızlık ve vitamin eksikliği,
6)Huzursuzluk,
7)İştahsızlık ya da aşırı yeme gibi beslenme bozuklukları,
8)Hafif mide bulantıları,
9)Makat bölgesinde kaşıntı
10)Çocuklarda en çok görülen belirti ise kilo alamama olarak açıklababilir.

Oluşması:Öncelikle yenilen yemekler ve hijyen bağırsak kurdunun en çok üremesindeki etkeler olarak belirlenir.Nasıl Teşhis Edilir : Gaita testi yapılarak teşhis konulmaktadır.Gaita testi kısaca dışkı verilerek yapılmaktadır.İlaç ve Bitkisel yollarla yapılan yöntemler işe yaramadığında ise hekimle gerekli gördüğü taktirde ameliyata karar verir ve süreç işlemeye başlar.

Bağırsak Kurdu Ameliyatı Nasıl Olur?

Genel anesteji ile hasta uyutularak ameliyat başlamaktadır.İnce bağırsak ucuna açılan kesi ile bağırsak kurtları çıkarılır ve temizlenir.Kesiye dikiş atılır ve takriben 10 gün içerisinde tedavi tamamlanır.

Bağırsak Kurdu ile ilgili Sorulan Sorular

Ağızdan Çıkar mı ? Hayır

Ağız Kokusu Yapar mı ? Bağırsak kurdu ağız kokusu yapar kesinlikle denilmez fakat belirtileri arasında salya akıtmak bulunuyor.

Evde Tedavi işe yarar mı ? Bitkisel kürlerin yararlı olduğu söylenmiş olsada uzman hekime danışmak daha etkili bir yöntemdir.

Acıktırır mı ? Bağırsak kurdu acıkma yapabilir , kilo alamama sonuçlarından birisidir.

Alerji Yapar mı ? Makat bölgesinde kaşıntıya sebep olduğu için bu bölgede kaşıntıya bağlı olarak yapabilir.

Abdest bozar mı ? Vücuttan çikan necisler abdesti bozar fakat bağırsak içerisinde ki kurtlar  bozmaz.

Cinsel yolla bulaşır mı ? Böyle bir şey söz konusu değildir.

Dışkıda görülür mü ? Evet bağırsak kurdu dışkıda görülebilir.

Diş gıcırdatması ? Bağırsak kurdu belirtileri arasında diş gıcırdatması bulunuyor.

Hareketleri hissedilir mi ? Bağırsak kurdu hareket eder fakat hissedilmez.

Kilo verdirir mi veya engeller mi ? Özellikle çocuklarda bu şikayetlerden dolayı bağırsak kurduna bakılabilir.

Bağırsak Kurdu Nasıl Dökülür ? Hekimin verdiği ilaç ve şuruplar ile dökülebilir.Bitkisel kürlerin de iyi geldiği söyleniyor.

Bağırsak kurdu genelde kendiliğinden  geçer mi ? Geçmez.

Hanımlar bağırsak kurdu ile alakalı bu yazımızda verdiğimiz bilgileri hatırlarsak neden olur,nasıl teşhis konulur ve hangi doktor bakar soruları ilk sorulması gereken sorulardır.Tedavi için verilen ilaçlar bitkisel yöntemler ve kürler ile son olarak ameliyat hakkında bilgiler verdik.

Ayrıca en çok sorulan ve merak edilen sorularında cevaplarını vermeye çalıştık fakat sizin yaşadığınız durumlarıda bizlere yorum olarak yazabilirsiniz.Böylece hedeflediğimiz etkileşim sağlanmış olacaktır.Siz nasıl kurtuldunuz hangi yolu izlediğiniz.Hamilelikte böyle bir durum ile karşılaştıysanız ne yaptınız veya emziren bir anneyseniz neler yaptınız.Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
nutrawell slimpack
Nutrawell Slimpack Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Nutrawell firması tarafından üretilen Slimpack hakkında bilgiler vereceğiz.Nedir...

herbalife shake nedir
Herbalife Ürünleri ve Shake Karışım Kullananlar

Herbalife ürünleri hakkında bilgi ve kullananlardan yorumların yer...

x