Balyaj Ombre Tonlarında 20 Pastel Ve Neon Saç Renkleri

Eğer renkli ve pastel saçlardan hoşlanıyor iseniz sizde bazı karışımları yaparak gökkuşağı tadında harika saçlar elde edebilirsiniz.Bahsettiğimiz saç modelini uzun örgü şeklinde olan saçlarda, ombre veya balyajla daha şık va zarif göstermeniz mümkün. Peki ombre saç renkleri ve balyaj saç renkleri arasındaki farklılıklar nelerdir bunları anlatarak başlayalım. BALYAJ ve Ombre 35 Kalın Pastel ve neon Saç Renkleri ;

Balyaj kelime anlamı olarak Fransızca bir kelimedir. Avrupa ülkelerinde bayan kuaförlerinde ve güzellik merkezleri içerisinde popülerite kazanmış saç renkleri arasında yer almaktadır.Başlarda uzun peri tarzında saçlara uygulanan balyaj uzun zamanda artık kısa saçlara da uygulanmaktadır.Saç balyajı teknik olarak anlatmak gerekirse, Saçları bölümlere ayırmak suretiyle tamamen serbest el, fırça ve renkli ipler ile yapılmaktadır. Balyajlı saçlar genellikler bakımı kolaydır, uzun saçların uçlarına uygulanarak koyu gözüken gölge kısımların dışına doğru yapılarak doğal bir görünüm kazandırılır.

Bayanlar İçin Balyajlı Saç Rengi Fikirleri

Balyaj  saçlarda rengin, tam açıdan saçta boyanmış olması tekniğidir. Balyaj işlemi yapıldıktan sonra saçlar çok daha doğal bir görüntü halini almaktadır. Balyajlı saç rengi için ise sizlere önerebileceğimiz saç türleri şunlardır;

1

  • Bob Saç Kesimi İçin Balyajlar: Bu saç kesiminde balyajların uygulanması ile çok modern ve taze bir hava yaratılmaktadır. Bu saç kesimi modelinde uygulayabileceğiniz ürün, Kerestase Demsimorphose ürünüdür. Islak saça uygulamanızda yarar olacaktır. Yapısı bakımından ince ve kalın telli iki saç türü için de uygun bir boyama türüdür. Doğal palet renginde oluşacak bir renktir. Cilt tonlarını da daha düzgün göstermektedir. Çok fazla bakım istemeyen bir saç rengi olduğundan dolayı, kısa saçlı bayanlar için önerebildiğimiz bir boyama türüdür.
  • Boyutsal ve Zengin Balyaj: Bu saç rengini elde edebilmeniz için kullanabileceğiniz ürün, Wella Multi-Use Blondor 20 volta ürünüdür ve yapabileceğiniz tonlama için de Wella color touch önerebiliriz. Tüm saç türleri için uygulanabilecek bir renk seçimidir. Genel olarak hacimli saçlar için daha çok yakışabilecek bir renk türüdür. Saçlarında dalga ve kakül olan bayanlar için son derecede dikkat çekici bir renk olacaktır.
  • Prenses Stili Balyajı: Disney kahramanı olan Elsa, bu saç rengine ilham veren bir kahramandır. Bakımı oldukça basit ve balyajların saçı daha uzun göstermesine sebep olan bir yapıdadır. Bu saç türünü elde edebilmeniz için Biolage, RAW Nourish şampuan ve saç kremini kullanmanız gerekmektedir. Daha çok düz saç tipine sahip olan bayanların tercih etmelerinde yarar vardır.
  • Ön Kısımlarda Doğal Balyaj: balyajlı saç rengi için vurgu ve farklı bir boyut eklemek için çok doğal olan bir yöntemdir. Yılda bir ya da iki kez bu balyajı yaptırmanız size yeterli olacaktır. Kullanabileceğiniz ürünler ise, Aveda ürünleridir. Hasar giderici bir ürün olduğundan dolayı saçınızı onarmak adına çok iyi gelecektir.
  • Sarı Balyajlı Saçlar: parlak ve mükemmel görünümlü bir balyaj işlemidir. Bu görünüme sahip olabilmek için Wella lightener ve Wella color touch demi rengini kullanmanız gerekecektir. bu saç uygulamasından sonra rutin saç bakımları yaptırmanızda fayda olacaktır. Bu saç modelini her saç tipinde uygulamak mümkündür. Özellikle sıcak cilt tipine sahip bayanların tercih etmesi gereken bir saç rengidir. Uzun saçlı ve dökümlü saçlara sahip olan bayanlar tercih edebilirler.
  • Yansımalı Balyaj: bu yansımalar ile saçlarınız çok doğal ve tatlı bir görüntüye ulaşacaktır.
  • Doğal Balyaj: saçlarınızın daha yumuşak, hafif ve doğal görünmesini istiyorsanız bu tür uygulama tam size göre. Aşağıya doğru artan saç yoğunlukları ile hoş bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu saç modelinde çok sık yıkma önerilmemektedir. Güneşe çıkmadan önce de saçınız için koruyucu güneş ürünlerini kullanmanız gerekecektir. Saç boyu orta ya da uzun olan bayanlar için uygulanması tavsiye edilen bir saç rengi uygulamasıdır. 8 haftaya kadar bir kullanım süreciniz olmak ile beraber, uzun katmanlı saç modelleri için çok ideal bir saç rengi olacaktır.
  • Sarı Saç Üzerine Renkli Balyaj: bu tür balyajlı saç rengi ile denizkızı görünümünü alabilirsiniz. Açık mavi, turkuaz ve koyu mavi tonları saçlarda uygulanmaktadır. Renk koruyucu şampuan ve saç kremi kullanmanız özellikle tavsiye edilir. Saç tipi ve yapısı bakımından kalın telli ve uzun saçlar ile birlikte güçlü saç yapısına sahip olan bayanların tercih etmesi önerilir. Saç modeli olarak ise dalgalı kullanımı öneririz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Sarı Saçların En Güzel 5 Ton ( SARI SAÇ KİMLERE YAKIŞIR)

Özellikle ünlülerin zaman zaman tercih ettikleri sarı saç...

olaplex kullanımı
Olaplex Hair Perfector No 3 Nasıl Kullanılır?

Saç rengi açma veya kapama dahil değiştirmek isteyen...

x