Buğday Tenliler İçin En Uygun Saç Renkleri Nelerdir ?

 

Seçeceğiniz saç renkleri bedenimiz ile alakalı birçok ayrıntı ile uyumlu olması gerekmektedir. Ten rengimiz, saçlarımızın boyu ya da ince mi kalın telli mi olması seçeceğimiz saç renkleri üzerinde önemli roller oynamaktadır. Ten renginize uygun olmayan bir saç rengini tercih edecek olmanız, yüzünüzün çok farklı görünmesine sebep olacaktır. Belki çok soğuk, belki çok soluk.Bu sebeple saç renginize karar vermende önce cilt tipiniz hakkında biraz bilgi sahibi olmanız yeterlidir.

Buğday tene sahip bayanlar, saç renkleri seçimleri yaparken çok şanslı olacaktır. Çünkü buğday ten rengine sahip bayanlar, ılık bir ten rengine sahip olduklarından dolayı, uygulayacakları farklı saç renkleri yüzlerinde sırıtmayacaktır. Sıcak ve soğuk tenlere oranlar ara bir ten olduğundan dolayı, saç rengi seçimlerinde diğer ten rengine sahip bayanlara göre daha şanslılardır. Buğday tene uygun saç renklerini ise şu şekilde açıklayabiliriz.

Kahve tonları: Buğday ten rengine sahip bayanlara en çok yakışacağınız düşündüğümüz saç rengi kahve ve tonlardır. Gerek yüz hatlarının ortaya çıkması, gerek ise ten renginizin uyumu açısından kahve tonları tam size göre bir renk seçeneğidir. Kahve tonları arasında ise, sütlü kahve, açık küllü kahve, altın kahve ve akaju kahve gibi renk tonları, buğday tenliler için uygun saç renklerindendir.

Bal tonları: buğday tenli bayanlar sarı rengi tercih etmeden önce bu saç renklerini denemelidir. Seçeceğiniz renklerin arasında bal rengi de size çok yakışacak renkler arasındadır. Özellikle yüzünüzün solgun görünmemesi adına bu saç rengi de sizin için yakışacağını düşündüğümüz renkler arasındadır. Kum sarısı saç rengi de Buğday tene uygun saç renkleri arasında yerine almaktadır.

buğday tenli maaş

Bununla birlikte, buğday tenliler için yakışacağını düşündüğümüz saç renkleri arasında küllü saç renkleri de çok yakışacağını düşündüğümüz renkler arasındadır. Birbirini tamamlayan renklerin bir arada tutulduğu küllü saç rengi yüzünüzde farklı bir hava yaratacaktır. Küllü saç renkleri denildiğinde, çok sayıda saç rengi aklınıza gelebilir. Fakat buğday tenliler için, yakışacağını düşündüğümüz küllü saç renkleri olarak sizlere küllü kumral, küllü kahve ve küllü koyu sarı renklerini önerebiliriz.

Kızıl saç tonları: buğday teniniz için çok fazla deneyebileceğiniz kızıl saç rengi tonları bulunmaktadır. Buğday tenliler bu konuda çok şanslıdırlar. Hemen hemen her rengin tonlarından yakışacağını düşündükleri mutlaka bir renk seçeneği bulunmaktadır. Kızıl saç tonlarının hemen hemen her tonu, yüzünüze yakışacaktır. Kızıl saç renkleri sayesinde yüzünüzde son derecede berrak bir şekilde ortaya çıkmış olacaktır. Kızıl saç tonlarından özellikle önerebileceğimiz saç renkleri ise, sonbahar kızılı, şarap kızılı, mürdüm kızılı, koyu kızıl ve kızıl kahve tonları sizlere çok daha güzel yakışacaktır.

Buğday tene uygun saç renkleri bu renklerle de sınırlı değildir. Orta sıcaklıktaki yüz yapınız sayesinde, neredeyse tüm renklerden deneyebilme şansınız bulunmaktadır. Tüm renkler dendiğinde ise de yine sınırlandırmalar var tabi ki. Tüm renklerin mutlaka iki üç tonu size yakışan renk tonları arasındadır. Bu açıdan buğday tene sahip olan bayanlar çok şanslıdırlar.

Sıcak ya da soğuk ten yapısına sahip olan bayanlar, ara renk tonuna sahip buğday tenlilere göre daha şanssızdırlar. Çünkü her renk tonu cilt tiplerine gitmeyecektir. Belirli renklerin, belirli tonlarını sadece saçlarında uygulayabileceklerdir. Buğday teniniz var ve size uygun saç renklerini arıyorsanız çok şanslısınız. Her renk tonundan cesaretinizi toplayıp denemeler yapabilirsiniz. Bununla beraber size en çok yakışacağını düşündüğümüz saç rengi tonları kahve tonları, küllü tonlar ve kızıl saç tonlarıdır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
röfle nedir nasıl olur
Röfle Nedir ? Röfle Nasıl Yapılır ?

Tüm kadınlar hayatın stresinden uzaklaşmak ve yenilik ihtiyacını...

Karamel Renk Tonlarında Saç Renkleri Ve Modelleri 2017-2018

Karamel renginin diğer renklere göre ayrı bir ihtişamı...

x