Pon Pon Ayıcıklı Paspas Yapılışı ( Çocuk Odası İçin )

Hanımlarımız için bu hayatta en önem verdiğimiz şey şüphesiz ki çocuklarımızdır. Bu yazımızda sizlere çocuklarımızı sevindirecek özel bir parça olan pon pon ayıcıklı paspas modeli nasıl yapılır, sorusunun cevabını vereceğiz. Çocuklarımızın yüzünün gülmesi şüphesiz ki bizim yüzümüzü güldüren şey olacaktır. Genellikle kız olsun erkek olsun yavrumuzun odasına bu tarz şeyleri yapabiliriz.

Bu modeller bence unisex modeller olarak hayatımız da yer alıyor. Ayıcıklı örgü paspas halı yapılışı sanıldığının aksine oldukça kolay ve keyifli bir iştir. Üstelik bunu yaparken çok fazla malzeme almamıza gerek kalmadan yapabilecek, hatta belki atık ipleride bu modeli yaparken kullana bileceğiz. Örneklerimiz de paylaştığımız renkler genel olarak pembe olsa da bu konuda renk seçimi konusunda özgürsünüz.

Ponpon İle Yapılan El İşlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ponpon kullanarak çeşitli örgü işleri yapan kişilerin hayal dünyaları ne kadar geniş ise o kadar çok çeşit ürün ortaya çıkarta bilir. Bu kişinin hayal gücü ile sınırlı bir durumdur. Ponpon yardımı ile yapılacak ve güzel duran modellere örnek vermek gerekirse yastıklar ve çeşitli hayvanlar bunun başında gelir. Ponpon yapan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli noktalardan birisi doğru ip seçimidir.

Çünkü bazı ipler sağlam olmadığından dolayı, kopma ve yıpranma olabilir. Bu sebepten dolayı ponpon yaparken sağlam ip seçimi çok önemlidir. Ponpon yapan kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer nokta ise ponponları sağlam bir ip ile dikmeleri çok önemlidir. Çünkü bu ipler basit darbeler sonucunda koparsa ponpon yaptığınız şey kötü bir görünümde olabilir. Bu sebepten dolayı bunları sağlam ve dikkatli yapmanız çok önemlidir.

Ponpon İle Çeşitli Hayvan Ve Yastık Modelleri Yapılışı

Ponpon kullanarak yapılabilecek bir çok el işi vardır. Bu el işi modelleri arasında yastıklar, ayıcıklar, paspaslar başta gelmektedir. Siz de dilediğiniz modeli galerimizden esinlenerek yapabilirsiniz. Galerimizde sizin için hazırladığımız ponponlar ile yapılabilecek örgü işleri arasında sevdiğiniz ve beğendiğiniz modelleri kolay bir şekilde yapabilir çocukları mutlu edebilirsiniz.Ponpon ile yapıla bilecek örgü el işi modelleri arasında boyunluklarda çok dikkat çeken modeller arasındadır. Sizde boyunluk modellerimizi inceleyerek boyunluk yapabilir ve çeşitli hayvan modellerini yapabilirsiniz.

Aynı zamanda düz ve sade duran bir yastığın üzerine yaptığınız farklı renklerdeki ponponları dikerek yastığınızı hoş bir görünüme kavuştura bilirsiniz. Aynı zamanda pon pon ile yaptığınız yastıkların rahat olmasını isterseniz ona özel iplerden alabilirsiniz. Pon pon kullanarak yapılan ürünlerde dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi ponponların sağlam bir şekilde yapılmasıdır. Siz bu pon ponları yaparken onları iyi bir şekilde sabitlediğinize emin olmalısınız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
bulmaca patik yapılışı
Bulmaca Patik Modelleri ve Yapılışı

Biz bayanların olmazsa olmazları arasında örgü patik modelleri...

tunus örneği nasıl çıkarılır
Tunus İşi Örgü Nedir ? Tunus İşi Örgü Nasıl Örülür ?

Hanımlarımızın sevdiği belki de vazgeçemediği örgü modelleri arasında tunus...

x