En Farklı Ve Güzel Gelin Topuzu Saç Modeli Fikirleri

 

O muhteşem gece için gelinlerin tatlı telaşlarının arasında saçlarının nasıl olacağıdır. Gelinlik seçiminde aylar öncesinden araştırmalar yapılır ve karar verilir iken saç modeli de bir o kadar zorlu bir seçim süreci gerektirir. Gelin adayları gelinliklerine uygun, saç boyutuna ve yüz yapılarına uygun saç modelini seçmekte biraz zorlanabilirler. Gecenin en güzeli olmak varken seçilen yanlış saç modeli ile çok rüküş bir görüntü elde edilebilir. Bu sebeple gelinliğin sade mi gösterişli mi olması saç modelini de yakından ilgilendirmektedir.

Güzel gelin topuzu arayan gelinlerimizin öncelikle gelinlik seçimleri ön planda tutulmalıdır. Gelinlikleri son derecede gösterişli ve ışıl ışıl ise saçları bir o kadar sade olmalıdır ki göz yormasın. Gelinliğinizde sırt dekoltesi var ise saçlarınızın toplatılmasını öneririz dekolteniniz ön plana çıkması açısından. Ayrıca çeşitli sırt aksesuarları ile de gelinliğiniz dekoltesini daha gösterişli gösterebilirsiniz.

Bununla beraber ten renginiz ve saç renginiz de gelin saçınızı etkileyecek unsurlar arasındadır. Saç kesiminiz ve makyajınız da yine teninize ve gelinliğinize uygun seçilmelidir. Değişik güzel gelin topuzu arayan gelinlerimiz için sizlere şu önerilerde bulunabiliriz.

Ten Rengine Göre Gelin Topuzu Seçimi

  • Sarı Saç ve Açık Tenli Bayanlar İçin Gelin Saçı Önerileri: gelinliğiniz ile uyumlu bir saç modeli seçmek istiyorsanız örgü topuzlar ve bukleli saç modelleri tam size uygun modellerdir. Saç renginiz ve ten renginiz açısından sizlerin daha muhteşem görünmesi açısından bu modelleri tercih edebilirsiniz.

gelin topuzu örnekleri

  • Esmer Tenli ve Siyah Saçlı Bayanlar için Gelin Saçı Önerileri: saçları siyah olan bayanlar daha çok kullanacakları taçlarda ve tokalarda ışıltılar yakıştırırlar. Ya da inciler kullanarak daha gösterişli olabilirsiniz. Siyah saçlı bayanlar için gelin saçı önerimiz dağınık topuz ya da bukleler ile elde edilen doğal görünümlü saç modelleridir. Bununla beraber son zamanlarda siyah saçlı bayanlar kakül kesimi yaptırarak daha gösterişli olmayı da başarmışlardır.

Kızıl Saçlı ve Beyaz Tenli Bayanlar için Gelin saçı Önerileri: bu renkte saçlara sahip bayanlar, gelinlik içerisinde çok çarpıcı ve çekici olabilmektedirler. Saç modeli seçiminde abartılı modellerden uzak durmanızda fayda olacaktır. Daha doğal modeller ile çok daha zarif ve iddialı olabilirsiniz. Bununla beraber fazla olmamak kaydı ile çeşitli saç aksesuarları da kullanabilirsiniz.

karışık gelin saçı modelleri

  • Saçları kısa olan bayanlar için gelin saçı önerileri: saçları kısa olan bayanlar düğün günü nasıl bir model yaptırabilecekleri konusunda çok fazla endişe içerisine girebilirler. Kısa saçlarınız için uygulayacağınız gelin saçı aksesuarları ile çok daha iddialı ve şık olabilirsiniz. Doğal dalgalı salarınız ile gecenin en güzel bayanı olacaksınız.

2017 yılının en trend gelin saçları arasında ise popülerliğini koruyan ve ilerleten bir model var ki o da örgülü gelin saçları. Saçarlın sıkı ya da gevşek bir şekilde örülüp şekillendirilmesi ile çok farklı ve şık görüntüler ortaya çıkarılmaktadır. Gelinler için gelin topuzu saç modelleri arayan gelin adaylarının örgülü gelin topuzlarını da bir gözden geçirmesinde yarar olacaktır.

modern gelin topuzu modelleri

En Değişik Ve Güzel Gelin Başı Ve Gelin Topuzu Modelleri

Yandan örülüp toplanan salaş topuz modelleri, saçarlın açık bırakılıp doğal dalgalar uygulanıp yandan örüldüğü doğal örgülü modeller ve yandan örgülü topuz modelleri gibi çok şık ve popüler gelin saçları yapılabilir.

Standart gelin topuzlarından farklı bir saç modeli arayan gelin adaylarının tercih ettikleri çok güzel ve şık bir model olan örgü modeli aynı zamanda kır düğünü düşünen gelinlerin de tercihleri arasında bulunması gerekir. Sizin için en güzel ve unutulmayacak gece için hazırlanırken yüzünüze ve teninize uyabilecek modeller tercih etmenizde yarar olacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
gelin topuzu saç modelleri
Topuz Saç Modelleri ( HARİKA DEĞİŞİK MODELLER)

Bir gelinin düğün gününde gösterdiği en güzel aksesuar...

x