En Popüler Seçilmiş Saç Renkleri

Kadınlarımızın kişisel bakım konularında en dikkat ettiği konulardan bir diğeri de saç renkleri alanında karşımıza çıkmaktadır. Hem kadınlarımızın söyledikleri hem de yapılan tarafsız araştırmalara göre, kadınların yıl içerisinde en az 2 defaya mahsus olmak üzere saç renklerini değiştirdikleri ya da saç renklerini değiştirmek için araştırma yaptıkları karşımıza çıkmaktadır. Şuan baktığımız zaman, doğal saç renklerinin dışında birçok boya ile kadınların istedikleri renk tonuna ulaşmalarının mümkün olduğunu görebiliriz.

Bununla birlikte, en popüler saç renkleri konusunda araştırmalar yapılarak, doğrudan bulunabilecek hazır boyaların da kullanıldığını söyleebiliriz. Ancak, farklı alternatifler ile saç renkleri bulunuyor olsa da, kadınların hangisini seçeceği konusunda daha farklı alanlarda düşünmeleri gerektiğini biliyoruz.

Alınan saç boyaları ne kadar kaliteli olursa olsun, sizin için bekleneni karşılamayabilir. Bunu kesinlikle göz önünde bulundurmalı ve deneme yanılma yöntemi ile karar vermek yerine, kesinlikle sizin için en doğru olan saç rengine ulaşmanız size fayda sağlayacaktır. Saç rengi konusunda seçim yapmakta zorlanan ve destek almak isteyen kişiler için bu yazımızda en popüler saç renkleri konusunda araştırmalarımıza ulaşabileceksiniz.

En Çok Tercih Edilen Saç Modelleri

En popüler saç renkleri için dönem dönem güncellemeler yapılmaktadır. Çünkü, hem yeni saç renklerinin ortaya çıkması hem de söz konusu renkleri kullanan kişiler, bu listelerin güncellenmesi konusunda belirleyici olmaktadır. Ünlü bir ismin tercih ettiği yeni bir saç modeli o an için popüler kabul edilirken, kimi zamanlarda da tesadüfen görülen renkler o yılın en beğenilen saç rengi olabilmektedir.

2017 yılında en popüler olarak adlandırılan ve kadınlar tarafından da tam not alan saç renklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Açık Kumral Saç Rengi: Bu saç rengi, çok önceki zamanlardan beri kullanılan ama ten rengi ve yüz yapısına göre tercih edildiğinde çok daha farklı sonuçlar elde edilebilen bir renktir. Genel olarak kumral veya da beyaz ten rengine sahip olan kişilere önerilen bu saç rengi, diğer tenlere sahip olan kişiler tarafından her ne kadar araştırılıyor olsa da, büyük bir cesaret istediğinden dolayı çok az kişi tarafından uygulanmaktadır.
  • Küllü Kumral Saç Rengi: Yine açık tenli kişiler tarafından tercih edilen ve onlara daha çok yakışan saç renklerinden birisi olan küllü kumral saç rengi, ışıltılı tonlar arasında yer almaktadır. Bakımı diğer kumral renklere göre biraz daha zor olan bu saç renginde, kesinlikle profesyonel kişilerden destek alınması gerekmektedir. Kişisel olarak yapılan boya işlemlerinde, tam anlamı ile istenen sonuç elde edilemeyebilecektir.
  • Kızıl Saç Rengi: Kadınların hep uzak kaldığı ama hayatları boyunca da en az bir kere tercih ettiği saç rengi, şüphesiz ki kızıldır. Zamanla akma yapan ama doğru bakım yapıldığında sürekli olarak ışıltısını koruyan bu renk, sıcak renkler arasında yer almaktadır. Ten rengine göre daha etkili sonuçlar elde edilen kızıl renk, son dönemlerde özellikle beyaz tenli kişiler tarafından tercih edilmektedir. Eğer çok daha güzel sonuçlar elde edilmek isteniyorsa, kızıl renge ek olarak saçlara balyaj yaptırılması da tercih edilebilecektir. Kızıl renk konusunda tereddütleri olan kişilerin öncelikli olarak saçlarının uzunluğuna bakmaları gerekmektedir.
  • Eğer saçlarınız omuz hizasından kısa ise, bu saç modeli size istediğiniz sonucu vermeyecektir. Uzun saça sahip olanlarda daha etkili sonuçlar elde edileceğinden dolayı, saçların hızlı bir şekilde uzatılması konusunda araştırmalar yapılabilir ya da farklı bir renk konusunda araştırma yapabilirsiniz.

En popüler saç renkleri konusunda 2017 yılına damga vuran renkleri ve kimlerin kullanması gerektiğini bu şekilde sıralayabiliriz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
bayanlar için kısa saç modelleri
Kısa Saçlar İçin En Güzel Kesim Modelleri

Son yılların saç trendlerinin arasında kısa saç modelleri...

Kısa Saç Kesimi İçin Size İlham Verecek Örnekler

Aslında zaman zaman tüm kadınlar kullandıkları saç modellerinden...

x