En Şık ve Farklı Eyeliner Sürme Teknikleri

Uygulanması son derecede ciddi ve dikkatli olunması gerekilen bir göz makyajı olan eyelinerin, farklı farklı uygulama metotları vardır. Son zamanlarda hemen hemen bayanların çokça tercih etmiş olukları bir makyaj türü olup, hem sadelik hem de çekiciliği barındıran bir yöntemdir. Yalnız uygulanması gerektiğinde bayanların çoğunun zorlandığı da bilinmektedir. Dikkatli bir şekilde sürülemediğin de ortaya hoş olmayan şekiller çıkmaktadır.

Eyeliner çekme yöntemlerinden bahsedecek olur isek, öncelikle kaliteli ve yumuşak dokulu bir eyeliner seçmenizi öneririz. Likit eyeliner, kalem eyeliner kullanımına göre daha zordur. Bu sebeple bayanların çoğu kalem eyeliner seçmektedirler. Kalem eyeliner seçer iken, yumuşak dokulu kalemler seçmeniz, eyeliner çekmenizi daha da kolaylaştırmaktadır. Kalemleriniz yumuşak dokulu olsa bile, zamanla kalemlerin uçları da yumuşaklığını kaybedip, sertleşebilir.

Bu yüzden eyeliner sürmeden önce, kaleminizin ucunu fön makinesi ile yumuşatmayı deneyebilirsiniz. 2-4 saniye kadar bir ısı uygulamanız ile kaleminizin uçları daha yumuşak olabilecektir. Eyeliner sürme teknikleri hakkında en önemli püf nokta ise, likit eyeliner kullanacak iseniz, önden kalem ile çizginizi çekmenizi öneririz. Bu sayede likit eyeliner sürmeyi de kolaylaştırmış olursunuz.

eyeliner nasıl sürülür

 

Likit eyeliner sürmek zor olduğundan dolayı, yamuk çizgiler, bulaşan likitler yerine göz kalemi ile hatları belirleyip üzerinden likit eyeliner geçerseniz çok daha kusursuz bir görüntüye kavuşabilirsiniz.  Eyeliner ile kedigözü makyajı yapmak istiyorsanız, kart kullanımını uygulamanızı öneririz. Çekik bir görünüm yaratabilmek için, evinizde bulunan bir kağıt parçasından yararlanabilirsiniz.

Pratik Yöntemlerle Eyeliner Nasıl Sürülür ?

Kağıdı kirpiklerinizin bittiği yere koyun ve eyeliner ile kuyruk oluşturmaya çalışın. Kusursuz bir göz çizgisi yaratmak istiyorsanız, eyeliner sürme işlemini gözünüzün bittiği yerden uygulamaya başlayın. Bunun dışında göz kapağınızın başlangıç kısmından eyeliner çekmeye başlarsanız, daha kalın ya da çok daha ince bir çizgi oluşturursunuz. Eyeliner sürmede en önemli nokta  fırça kullanımıdır. Göz kalemlerinin arka kısımlarında çoğu göz kaleminin arka kısmında süngerler bulunmaktadır.

eyeliner sürme teknikleri resimli

Bu süngerleri kullanmak yerine fırça yardımı ile eyeliner şeklini dağıtma işlemini yapmanızı öneririz. Daha dumanlı bakışlar yaratmak için dağıtılan eyeliner, fırça yardımı ile daha kusursuz görünecektir. Özellikle son zamanlarda sade eyeliner çekmek dışında, dumanlı bakışlar yaratmak için yapılan küçük detaylar da çok çarpıcı görünmektedir. Özellikle gelin makyajlarında sadelikten yana olan gelin adayları, eyeliner ile dumanlı bakışlar yaratmak istemektedirler. Bunun dışında gece davetlerinde sizler de evleriniz de kendiniz eyeliner kullanımı ile dumanlı bakışlar yaratabilirsiniz.

En Güzel Eyeliner Sürme Teknikleri ( Videolu Anlatım )

Eyeliner çekmeyi unuttunuz ve rimel işlemini uyguladınız. Böyle durumlarda ise rimellerinden yararlanabilirsiniz. Rimellerinizi göz diplerinize doğru dağıtın ve dumanlı bir bakış yaratın. İşte eyeliner sürmeyi unuttuğunuz da uygulayacağınız bir püf noktası daha . Eyeliner sevenlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Sade olmayı sevenler ve çekici olmayı sevenler son zamanlarda sadece bir eyeliner dokunuşu ile göz makyajlarını tamamlamaktadırlar. Eyeliner çekmekte güçlük yaşayanlar için ise, son zamanlarda piyasalarda eyeliner çekmenizi kolaylaştıracak bantlar üretilmiştir. Bu bantlar kullanılarak eyeliner sürerken taşırma olasılığınız daha aza indirilecektir.

Eyeliner kullanan bayanlar daha çekici bakışlar yaratmak için gözlerini daha çekik yapmaya çalışmaktadırlar. Bunu yaparken de biraz zorluk yaşayabilirler. Bunun için yine bahsettiğimiz bantları çekik yapmak istediğiniz bölgeye yapıştırarak eyeliner çekebilirsiniz. Eyeliner çekmek için gözünüzün dış bölümünden başlamanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Zor bir makyaj türü olsa da kullanıcısını oldukça mutlu eden bir makyaj tekniğidir. Doğru yapılamadığında ince ya da çok kalın bir görüntü oluşabilir iken, iki gözün farklı açılarda çekilebilmesi de riskleri arasındadır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git