En Yeni Omuz Hizası Saç Kesimi Modelleri

 

Sezonun en dikkat çeken saç modellerine baktığımızda, omuz hizasında kesilen saçlar oldukça dikkat çekmektedir. Ancak, kadınların saçlarının kırıklarını aldırırken bile ne kadar üzüldükleri, bundan dolayı da saç kesiminden son derece uzak durmak istedikleri kesinlikle unutulmamalıdır.Özellikle omuz hizasında saç kesimi konusunda araştırma yapan kişilerin, bu durumu göz önünde bulundurması ve kararlarının sonuçlarına da hazırlıklı olması gerekmektedir.

Eğer saçlarınız biraz daha yavaş uzuyorsa, kesinlikle çok düşünmenizde fayda vardır.Omuz hizasında kesilen saçların bu kadar ilgi görmesindeki nedenlere baktığımızda ise, özellikle ünlüler tarafından bu tarz saç modellerinin çok sık tercih edildiğinden söz edebiliriz.

Burada bir püf noktadan bahsetmemiz gerekecekse, o da saç kesimine karar verirken kesinlikle yüz tipinizi de göz önünde bulundurmanızdır. Çünkü, omuz hizasında yapılacak olan saç kesimleri, genellikle küçük bir yüze sahip olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

omuz hizası kısa saç modeli

Omuz Hizası Saç Kesimi Tavsiyeleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, omuz hizası saç kesimi konusunda acele bir karar verilmemelidir. Her ne kadar kullanışlı olarak görünse de, saçınıza nasıl bir model vereceğinizi bilmiyorsanız ya sürekli kuaföre giderek masrafa girmeniz gerekecek ya da klasik bir saç modeli olarak göstereceğimiz, düz saç modelini kullanmak zorunda kalacaksınız.

lob saç kesimi omuzda

Saç kesimi sırasında net kararınızı verdikten sonra ise, yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Çünkü, omuz hizasında bir saça sahip olacağınızda onlarca farklı model türetebilirsiniz.

Örnek verecek olursak, yine küçük bir yüz yapısına sahip olan ve esmer tenli olan kadınlarımız tarafından kullanılabilecek bir modelden söz edebiliriz.

yeni moda saç tarzları

Bu model, genel itibari ile ense kısmının kısa, yüzün ön kısmının ise daha uzun olduğu saç modelleridir. Oldukça kullanışlı olan bu saç modelinin yanı sıra, tam tersi bir kesim de yaptırabilirsiniz. Bunun için de kuaförünüzden saçınızın ön kısımlarının daha kısa, ense kısmının ise daha uzun olmasını istediğinizi belirtebilirsiniz.

Eğer kısadan uzuna doğru gidecek şekilde bir omuz hizası saç modelleri tercih ederseniz, daha fazla saç modeli uygulayabileceğinizi bilmelisiniz. Saçın uzunluğuna bağlı olarak örgü yapılabilmekte ya da saç spreyi yardımı ile daha ilginç modeller de geliştirilebilmektedir.

Dalgalı Saçlarda Omuz Hizası Saç Kesimi Modelleri

Eğer saçlarınız dalgalı ise, omuz hizasında bir saç kesimi için kesinlikle tereddütte kaldığınızı söleyebiliriz. Ancak, son dönemin trend saç modellerine baktığımızda, kısa ve dalgalı saçlar için çok güzel modeller olduğundan söz edebiliriz. Omuzlarınızda bir saç kesimi yaptırdıktan sonra, aşağıda belirteceğimiz gibi bir model vererek, saçlarınızın hem daha bakımlı hem de daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz.

omuz hizasinda değişik saç kesimleri

  • Öncelikli olarak saçlarınızı şekillendirme işlemine geçmeden önce, saçınızın elektriklenmelere karşı önlemenin bir yolunu bulmalısınız. Bunun için de saç bakım yağınızdandestek alabilirsiniz.
  • Uygulamayı yaptıktan sonra, saçlarınızın ön kısmından iki tutam alarak arkaa doğru burarak getirmelisiniz.
  • Sonra ise, arkada bu tutamları birleştirmelisiniz.
  • Birleştirme işleminin ardından doğal bir görünüm kazandırmak için parmaklarınız ile hafifçe gevşetme işlemi yapabilirsiniz.

Dalgalı saça sahip olan kişiler yukarıda belirttiğimiz modelin yanı sıra, daha farklı alternatiflere yönelmeleri de mümkündür. Çok fazla tercih edilmiyor olsa da, omuz hizasındaki saçlarda asimetrik saç kesimlerinin oldukça ideal bir yöntem olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Asimetrik kesimler için ise ilk başta belirttiğimiz gibi saçınızın ön kısımlarının biraz daha uzun, arka kısımlarının ise daha kısa olduğu modeller tercih edebilirsiniz.

Özenle Seçilmiş Omuz Hizasında Kesilmiş Saç Örnekleri

Asimetrik bir kesim yaptırdığınızda ise, saçınız ister dalgalı isterse de düz olsun, birçok şekillendirme yapacağınızdan söz edebiliriz. Burada saçınızı isterseniz dalgalı bir şekilde şekillendirebilir isterseniz de örgü modelleri ile başınızı taçlandırabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
gelin topuzu saç modelleri
Topuz Saç Modelleri ( HARİKA DEĞİŞİK MODELLER)

Bir gelinin düğün gününde gösterdiği en güzel aksesuar...

kolay saç toplama
Herkese Uygun Pratik Saç Toplama Modelleri

Yoğun iş temposu ya da okul koşuşturması içerisinde...

x