Evde Kolay Ve Hızlı Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Çalışan iş kadınlarının saçları için pratik saç modelleri aradıkları bir gerçektir. Evde hızlı ve kolay saç nasıl yapılır buna değineceğiz.Bununla beraber yine acil bir işiniz çıktı ve kuaföre gidecek vaktiniz yok. Evde kendiniz bir şeyler yapabilir misiniz kısa sürede? Tabi ki de evet. Çok basit ve kolay yöntemler ile kuaföre gitmiş gibi çok güzel modeller uygulayabilirsiniz.

En güzel kolay ve hızlı saç modelleri için sizlere birkaç örnek vereceğiz. Saçlarınızın kısa veya uzun olması ile farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Öncelikle uzun saçlı bayanlar için önerebileceğimiz pratik saç modelleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Saçları uzun bayanların en çok tercih etmiş oldukları saç modeli at kuyruğudur. Atkuyruğu yapımı çok basit bir yöntemdir ve yapıldığında da çok zarif ve sade bir görüntü oluşturulabilir. Öncelikle saçlarınızı güzel bir şekilde tarayın. Saçınızı tepeden sıkı bir şekilde bağlayın. At kuyruğunuzu sıkı yapmak istiyorsanız bu şekilde bir bağlama tekniği ile saçınızı bağlayın.

Evde Kolay Saç Modelleri Şık Ve Modern

Daha sonra saçlarınızın uçlarına hafif maşa ile dokunuşlar yapıp dalgalı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Daha sade ve düz bir model istiyorsanız da saçınızı bağladıktan sonra kuyruk kısmını düzleştirici yardımı ile düzleştirebilirsiniz ve işte at kuyruğunuz hazır.

Salaş bir atkuyruğu yapmak istiyorsanız saçlarınızı biraz dağınık bir şekilde fakat düzgün görünmek kaydı ile çok sıkı olmadan bağlayın. Kuyruk kısımlarını isterseniz maşa ile isterseniz de tarak yardımı ile biraz hacimlendirin ve işte atkuyruğunuz hazır.

Saçınızı açık bir modelle şekillendirmek istiyorsanız ve saçlarınız ucun ize size maşa ile doğal dalgaları önerebiliriz. Saçlarınızı belirli aralıklarda ayırın ve bu şekilde daha kolay ve saçınızın her yerine maşayı uygulayabileceksiniz. Maşa işleminiz bittikten sonra ince bir tarak ile hacimlendirmeler yapabilirsiniz ve işte yine saç modeliniz çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlandı.

Evde Hızlı Yapılabilecek Güzel Saç Modelleri

Yine bir başka açık saç önerisi yandan örgü ile tutturulmuş saçlar. Doğal dalga görünümü verdiğiniz saçlarınızın iki yanından örgüler yapın ve bu örgüleri saçlarınızın arkasında birleştirin. Son zamanlarda örgü modelleri de oldukça trend modeller arasında yerini almış bulunmakta ve işte bir başka saç modelini de hazırlamış oldunuz. Bu saç modelini düzleştirmiş olduğunuz saçlarınızda da uygulayabilirsiniz.

Bir iş toplantısı ya da iş yemeğine davet edildiniz ve işte size pratik ve sade bir model daha . Saçlarınızı at kuyruğu yapar gibi yukarıdan sıkıca bağlayın, yalnız atkuyruğundan biraz daha aşağıdan bağlayın. Saçlarınızın kuyruk bölümünü ince bir tarak ile kabartın. Daha sonra saçlarınızı bağlamış olduğunuz bölgenin etrafından dolandırın ve görünmeyecek bir şekilde tutturun.

En Kolay Yapılabilen Saç Örnekleri

İşte sade ve şık topuzunuz hazır. Bu topuzunuz kuyruk bölümünde örgüler yaparak dolandırıp da toplayabilirsiniz de tercih sizin. Yine bir başka kolay ve hızlı saç modelleri arasında yer alan yandan topuz modelinin yapılışı hakkında bilgi verelim. Saçlarınızı boynunuza yakın bir yerde yandan bağlayın. Kuyruk bölümünü ince bir tarak ile kabartıp bağladığınız noktanın etrafında dolandırın.

İşte bir başka pratik model yapılışı daha böylece tamamlandı.Kolay ve hızlı saç modelleri arayan kısa saçlı bayanlar için ise eğer kakülleri var ise saçlarını bandaj gibi görünmesi için yandan örüp diğer tarafta bileştirilmesini öneririz. Bu sayede hem kakülleri ön planda olur hem de son dönemlerin modası olan örgü saç modelini de denemiş olurlar. Yine kısa saçlı bayanlar daha çok saçlarını düz kullanmayı tercih ederler. Bu durumda da düzleştirici yardımı ile saçlarını çok kısa bir zamanda sade ve şık bir görüntüye sokabilirler.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
kolay yapılabilen saçlar
Resimli Anlatım İle Evde Kolay Saç Modelleri Yapımı

Kimi zaman kuaföre gitme vaktimiz olmadığından kimi zaman...

gri gumus saç boyası
Her Yüz Şekline Uygun Uzun Saç Modelleri

Kadınların en hassas olduğu konulardan birisi, tahmin edileceği...

x