Evde Yapılabilecek En Kolay Saç Örgüsü Modelleri

Son yılların çokça konuşulan saç trendleri arasında örgüler gelmektedir. Günlük hayatta kullanabileceğiniz örgü modelleri olduğu gibi, özel günlerinizde de kullanabileceğiniz çok farklı örgü modelleri mevcuttur. Özellikle gelinler, gelin topuzu yerine artık saç örgülü modellerini daha çok tercih etmektedirler. Sizlerde evlerinizde kolay saç örgüsü modelleri yapabilirsiniz. İşte size saç örgüsü modellerine birkaç örnek:

Balık Sırtı Saç Örgüsü, neredeyse bayanların çoğu balıksırtı örgü örmeyi bilmektedirler. Saçlarınızı arkadan ya da yandan balıksırtı örgüsü ile örün. Dilerseniz ince bir tarak ile örmüş olduğunuz bölgeleri gevşeterek daha salaş bir görüntü almasını sağlayabilirisiniz.

Şerit Saç Örgüsü, bir davete davetlisiniz ve fazla vaktiniz yok ise bu model tam aradığınız bir model. Öncelikle saçlarınızı toplamadan yan taraftan birkaç tutam saç bırakmanız gerekecek. Daha sonra kalan saçlarınızı atkuyruğu yapar gibi arkadan toplayınız. Arkada kalan saçlarınızı da bağladığınız bölgenin etrafında dolandırıp tutturunuz. Öne bırakmış olduğunuz saçlarınızı ise üç dört tane ince saç örgüsü ile örün. Örgülerinizi yandan arka kısma doğru topuzunuzun olduğu bölüme doğru döndürün ve toplayın. İşte şerit örgülü topuzunuz hazır.

Evde Yapılabilecek Saç Örnekleri

Örgülü Topuz Modeli: kolay saç örgüsü modellerinin içerisinde yine çok basit bir uygulama daha. Saçlarınızı atkuyruğu yapar gibi tepeden toplayabileceğiniz gibi, biraz daha aşağıdan ya d ayandan da toplayarak bu modeli gerçekleştirebilirsiniz. Saçlarınızı topladıktan sonra, kalan kısmı örün. Daha sonra örmüş olduğunuz bölgeyi, saçınızı bağlamış olduğunuz bölgenin etrafından döndürün ve tutturun. İşte topuzunuz hazır.

Taç Örgü Modeli: Saçlarını açık kullanmayı seven bayanlar için çok zarif ve şık bir saç modeli. Saçlarınızı maşa ile dalgalandırabileceğiniz gibi düz bir şekilde de kullanabilirsiniz. İki yandan saçlarınızdan birkaç tutam alarak saçlarınızı örün. Daha sonra örmüş olduğunuz saç dilimlerini arkadan taç görünümü olabilecek şekilde tutturun. İşte modeliniz hazır. Çok zahmetsiz ve kısa sürede saç örgülü yapabileceğiniz bir model daha.

Evde Kolay Ve Hızlı Saç Yapılışları

Yandan Örgülü Saç Topuzu: saçlarınızı yan taraftan ayırmış olduğunuz bir tutam saç ile örün. Ardından saçınızın arka tarafından bir tutam alarak, o tutamı da örün. Daha sonra kalan saçlarınızı çok yüksek olmayacak şekilde arkadan toplayın. Ardından kalan saçlarınızı dağınık ve salaş bir şekilde topladığınız bölümün etrafında döndürerek sabitleyin. Sıra saç örgülerini kullanmada. Önden ayırmış olduğunuz saç örgüsünü arka taraftaki topuzunuzun etrafında döndürün ve kalan diğer saç örgüsü ile de son dokunuşları yapın. İşte sizlere çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabileceğiniz bir saç modeli daha.

Yandan Örgülü Atkuyruğu modeli: atkuyruğu kullanmayı seven bayanlara ek olarak son dönemlerin damga vuran saç modeli örgüyü de ilave ediyoruz. Saçlarınızı at kuyruğu yapmadan önce sağdan ya da soldan bir tutam saç ayırmanız gerekmektedir. daha sonra kalan kısmı atkuyruğu yapın. Yandan bırakmış olduğunuz saçlarınızı arkaya doğru örün ve atkuyruğunuza ilave edin. İşte yandan örgülü atkuyruğu modeliniz hazır.

Taç Şeklinde Örgülü Modeller: Kolay saç örgüsü modelleri arasında son derece rahat ve zarif bir model daha. Saçlarını açık kullanmayı seven bayanlar için son derecede basit ve bir o kadar da şık saç modeli. Saçlarınızı maşa yardımı ile dalgalandırın. Bir yanınızdan diğer bir yanınıza olacak şekilde saçınızın ön kısmından örgü örmeye başlayarak diğer tarafa geçin. Saçınızda taç varmış gibi işte saç örgülü modeliniz hazır. Özellikle saçlarında kakül olan kişiler kaküllerini ön plana çıkarmak için bu modeli uygulayabilirler.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
şelale saç örgüsü nasıl yapılır
Örgü Saçta Şelale Modeli Yapılışı Anlatımı

Son zamanların trend saç modelleri arasında saç örgüleri...

abiyeler için saç modelleri
Özel Gece Ve Abiyeler İçin Güzel Saç Modeli Fikirleri

Gideceğiniz davetin yeri, önemi, ne hakkında olduğu ya...

x