Farklı Olmak İsteyenlere Örgü saç modelleri

 

Genellikle uzun saçlara sahip olan kadınlarımızın tercih ettiği örgü saç modelleri, görenleri kendisine hayran bırakmaktadır. Tıpkı bir sanat eseri gibi görünen bu saç modeli, zahmetli gibi görünüyor olsa da kadınların pratik yapmaları halinde kimseden yardım almadan da gerçekleştirebilecekleri modellerdendir. Ayrıca, örgülü saç yapacak olan kişiler, tek bir modele bağlı kalmak zorunda da değildir.

İsterlerse kendi tasarlayacakları modelleri uygulayabilir isterlerse de onlar için seçtiğimiz farklı alternatifleri değerlendirerek kendilerini daha iyi hissedebilirler. Örgülü modellerin bu kadar çok sevilmesi ve tercih edilmesindeki neden ise, hem ev halinde kullanılabiliyor olması hem de özel günlerde tercih edilebilen modellerden olmasıdır. Bundan dolayı her kadının bu modeller için bir alternatifi olmalı ve uygulama konusunda da zorluk yaşamamalıdırlar.

Adım Adım Kılçık Örgü Yapımı

Örgü saç modelleri arasında en çok istenen ama bir türlü istenen şekilde yapılamayan model, kılçık örgüdür. Kişilerin tek başına yapamayacaklarını düşündükleri bu modeller, tam 6 adımda hızlı bir şekilde yapılabilecektir. Bunun için takip edilmesi gereken adımlar şu şekildedir.

 • Öncelikli olarak saçlarınızı düzenli bir şekilde taramalısınız. Birbiri arasına geçmiş saçların olmadığından emin olduktan sonra, saçınızı arka kısımdan iki ayrı tutama ayırmalısınız.
 • Burada, arada kalan saçların olmadığından emin olmak adına bir karşınıza bir de arkanızda ayna kullanabilirsiniz.
 • Ardından ayırdığınız saç tutamlarını en sağ ve sol kısımlarından tutamlar halinde örgü yapmaya başlamalısınız.
 • Eğer küçük bir yüz tipine sahipseniz, örgü sırasında alacağınız tutamların küçük olduğundan emin olmalısınız.
 • Örgünüzün sonlarına doğru sıklık derecesini azaltmalısınız. Bu sayede saçınızın toplanmasının da önüne geçmiş olacaksınız.
 • Son etapta ise, saçınızın uc kısımlarında daha büyük bir son tutam ile örgüyü bitirmelisiniz.

Salaş Kılçık Örgü Yapımı

Kılıç örgü modeli, birçok kadının vazgeçilmezidir. Ciddi bir görünüm kazandıracak olan bu saç modeline, birkaç ekleme yaparak, daha salaş ve spor bir görünüm de katabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyu oldukça basittir. Yukarıdaki adımları takip ederek kılıç örgünüzü tamamlamalısınız. Düzenli bir şekilde yaptığınız örgünüzü ise, örgü bitiminde elleriniz ile biraz genişletmeye çalışmalısınız. Bu sayede kılıç örgünün size kazandırdığı ciddi görünümü daha sportif hale getirebilirsiniz.

Kılçık örgünüzü genişletirken kesinlikle tek bir yöne uygulama yapmamalısınız. Bunun yerine sağa, sola ve yukarı aşağı bir seçim yapmalısınız. Örgünüzü yanlara biraz daha fazla çektiğinizde, oldukça mükemmel bir diğer saç modeli olan pancake modelini de elde edebilirsiniz.

Pancake Örgü Yapımı

Kılçık örgü modelinin değiştirilmesi sonucunda elde edilen pancake örgü modelinde, 5 adımda mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Örgüye başlamadan önce ve sonrasında ise yapmanız gereken işlemler şu şekildedir.

 • Öncelikli olarak daha çok hacim elde etmeniz gerekecektir. Bunun için saçlarınızın nemli olmasına, sonrasında ise hacim verecek şekillendirici köpükler kullanmanız gerekecektir. İşlem sonrası saçlarınızı kurutmalısınız.
 • İkinci adımda, saçlarınıza biraz daha doku katmak için saç spreyi uygulamalısınız. Bu işlem sayesinde, çok daha hacimli saçlara sahip olacaksınız.
 • Üçüncü adımda örgünüzü oluşturmaya başlamalısınız. Burada kılçık örgü seçebileceğimiz gibi, balık sırtı modelini de tercih edebilirsiniz.
 • Hacimli bir görünüm kazanmak adına, saçlarınızı ördükten sonra yanlara doğru çekmeli ve bu işlemi yaparken toka yardımı ile saçlarınızı sabitlemelisiniz. Yana doğru çektiğiniz örgünüzü dikkatli bir şekilde genişletin.
 • Son işlemde, ördüğünüz ve dikkatli bir şekilde genişlettiğiniz saç modelinizi sabitlemelisiniz. Bunun için de yüksek tutuş özelliğine sahip olan sprey seçimi yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
dağınık topuz video
Kolay Ve Şık Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapımı

Bir kadının çok kolay bir şekilde kullanabileceği ve...

Karamel Renk Tonlarında Saç Renkleri Ve Modelleri 2017-2018

Karamel renginin diğer renklere göre ayrı bir ihtişamı...

x