Fransız Dantel İşlemeli Çeyizlik Havlular ( Yeni Örnekler )

Havlu kenarı örnekleri gelinlik çağa gelen hanımların kızların rüyalarını süsleyen geçmişten beri ileri gelen çeyiz sandıklarının gözdeleridir. Olduça çeşitli işlemeli havlu kenarları vardır. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse iğne oyalı havlu kenarları, dantel işlemeli havlu kenarları bunun bir diğer ve çok tutulan modeli ise fransız güpür ve işlemeli havlu kenarı modelleri olacaktır.

Bu havlu kenarı örneklerini saymakla bitiremeyiz web sitemizde zamanı geldikçe her çeşit simlisi  olsun halkalısı olsun tüm havlu kenarı işlemelerini sizlerle paylaşacağız.Dediğimiz gibi en naif ve şık gözüken fransız güpürlü havlu kenarı modelleri bugün kü konumuz olacak. Bu havlu kenarlarının fransız güpürü adını almasının sebebi havlumuzun oyalanan kenarlarında kirpiğe benzeyen saçaklar olmasından dolayı bu ismi almıştır.

Fransız Güpürlü Havlu Kenarıları Nasıl Oyalanır ?

Fransız güpürlü havlu süslemeleri geçmişte hanımların büyük bir zahmetle tek tek oyaladıkları bir türdür. Halen aynı şekilde fransız güpürlü havlular yapılmaktadır. Fakat gelişen teknoloji ile artık havlu kenarları sanayileşmiş makinalar tarafından daha hızlı ve pratik şekilde yapılmaktadır. Siz sorarsanız hangisi daha güzel diye ben kesinlikle elde yapılanların daha değerli ve güzel olduğunu düşünüyorum.

fransız danteli modeli havlu

Havlu kenarı oyalamak helede özlellikle fransız oyalı havlu kenarı yapmak Oldukça sabır isteyen bir iştir tığı elinize alarak saatlerce çalışmanızı gerektirebilir. Bu yüzden örgü ve elişi işine yeni başlamış işeniz ilk işiniz bu model olmamalıdır.

Fransız Danteli İle Havlu Süslemeleri

 Sizler için derlediğimiz birbirinden şık ve şahane güzel havlu kenarı modelleri işlemelerini bir araya getirerek sizlere sunmak istedik umarım hoşunuza gider. Bazı modellerin yapılışı elimizde mevcuttur isteyen hanımlara verebiliriz bu talebinizi bizlere yorum kısmından veya mail adresimizden iletebilirsiniz. Bir sonraki yazımız değişik ve güzel havlu kenarı yapılışları ile ilgili olacak bizi takip etmeye devam ediniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
saç burgu örgüsü
Burgu Örgü Modeli İle Çanta Yapılışı

Burgu örme tekniği aslında saç örgü yöntemi ile...

kelebek örgü örneği
Şişle Kabartma Kelebek Örgüsü ( Modeli ) Yapımı

Muhtemelen kelebekleri sevmeyenimiz yoktur. Renkli kanatları ve çeşitli...

x