Genç Bayanlar İçin Harika 19 Adet Kısa Saç Modelleri

 

Saç kesimi modelleri web sitemizin ilk yazısı ve makalesini sizlerle paylaşacağız bugün.Yazımızda genç ve modern kısa saç kesimi modellerine dair bilgiler paylaşacağız. Hanımların vazgeçilmez aksesuarlarından olan saçları, gerektiğinde bir silah gibi kullanılabilir.Neden derseniz bayanların saçlarıyla uygulayacağı ve bürüneceği karakter o kadar fazla ki inanın saymakla biteceğini sanmıyorum.

Bir bakarsınız karşınıza uzun bir saç modeli ile çıkar bakarsınız sıfıra yakın bir model farklı bir makyaj tekniği ile tanınmaz hale gelebilir çok çekici ve çok itici hale bürünebilirler.

Tabi bu saç kesimi modelleri arasında bayanların en çok ilgisini çeken kısa saç modelleridir.Neden derseniz koşuşturamaca ile geçen günlük yaşamın içinde kolay ve pratik kullanımı açısından hanımlar kısa saç modellerini daha çok tercih etmektedir. Tabiki her saç ve yüz şeklide kısa saç modeli için uygun değildir. Kısa saç şekillerini kullanabilmek için vücut ve yüz yapınızında buna uyumlu olması gerekmektedir.

Şöyle anlatabiliriz ki eğer saçlarınız hareketli ve dolgun bir yapıya sahipse kısa bir saç modeli kullanmak size ilerleyen zamanlar da zaman kaybı ve gelir kaybı olarak dönecektir. Neden derseniz çünkü bu şekilde olan saçlara mutlak suretle şekil vermek gerekmektedir. Fakat tam tersi şekilde daha düz ve hareketsiz bir saça sahipseniz kısa saçları tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Kısa Saç Kesimi Modellerinde Hangi Modeller Tercih Edilmelidir ?

Eğer kararınız kısa bir saç kesimi ve şekli ise o zaman şimdi karar vermeniz gereken nasıl bir tarz oluşturmanız gerektiğidir. Konumuzu daha da açmak gerekirse kısa katlı kesim şeklinde saçlarınızı kestirebilir veya kahküllü olan saç kesimi modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Tabi bu seçimide yaparken oldukça dikkatli ve kendi yüz tipinize uygun olan modeli seçmelisiniz.

tarz kisa sac kesimleri

Örnek vermek gerekirse kısa ve kahküllü saç kesimi hemen hemen her bayanın aklından geçmiştir. Fakat defalarca denemeden sonra vazgeçilmiştir. Çünkü her saç kesimi modeli her yüz tipine uygun olmadığından dolayı bu tercihten vazgeçilmiştir. Hangi modeli tercih edeceksiniz gelelim başka bir örneğimize oda küt kısa saç kesimi modelleri olacak bu modelde ise saçlarınız zayıf ve ince ise yüzünüzde minyon tip ise güzel duracağını düşünüyoruz. Buda kısa saç modelleri tercihleriniz arasında durmalı.

Kısa Saç Modellerinde Yüz Tipine Göre Saç Seçimi Nasıl Yapılır ?

Biliyorsunuz ki kısa saçları şekillendirmek ve bunlara bir tarz vermek oldukça zordur. Yüz tipinize en uygun saçı bulmak için bazı örnekler vereceğim sizlere eğer yüz tipiniz yuvarlak yapıya sahip ise saçlarınızı bir jöle yardımı ile dik olarak şekillendirebilirsiniz.

Eğer yüz tipinizde alın bölgeniz biraz geniş ise bu taktik işinize yaramayacaktır. Bu yüzden saçlarınızı öne doğru tarayarak şekillendirmek iyi bir alternatiftir.Kısa saç kesim modellerinde en popüler olan pixie stili saç kesimidir.Pixie saç kesimi dağınık bir model olmasına karşın sizi dinamik ve genç gösterebilir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
kolay kısa saç modelleri
Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

Bayanlar her gün değişik kıyafetler tercih ettikleri gibi...

omuzda saç modelleri
En Yeni Omuz Hizası Saç Kesimi Modelleri

Sezonun en dikkat çeken saç modellerine baktığımızda, omuz...

x