Gri saç Renkleri Ve Gri Modasına Sizde Uyun

Son dönemlerde pastel renk ve tonlarındaki renklerin kadınlarımız tarafından çokça tercih edilmesi ile birlikte, bu alanda yapılan araştırmalar da bir hayli artmıştır. İlk olarak kullanılmaya başlandığında, kadınların neden bu denli soluk bir saç rengine yöneldikleri düşünülse de, ortaya çıkan sonuçlar görüldüğünde, bu kötü yorumların tamamı da ortadan kalkmış durumdadır. Gri saç renkleri ve tonları hakkında araştırma yapan kişilerin geneli, genç olarak adlandırdığımız ve 25 yaşın altındaki kişilerden oluşmaktadır.

Kimisi gerçekten bu saç rengi ile kendisini iyi hissedeceğini düşünmekte kimisi ise sadece marjinal oldukları ve bunu daha iyi bir şekilde göstermek istediklerinden dolayı bu saç rengine ilgi duymaktadır. Ancak, bu rengi kim kullanırsa kullansın bilinmesi gereken en temel durum, 2017 ve bundan sonraki yıllar için en dikkat çekici ve bir kadını en çekici hale getiren saç rengi olduğudur.

Gri Saç Rengi Kullanışlı Mı?

Kadınlar yıl içerisinde birçok kez saçlarının renklerinde oynama yapmaktadırlar. Kimi zaman aynı rengin farklı tonlarına yönelmekte kimi zamanlarda ise tamamen zıt renklere yönelmektedirler. Ancak, bu zamana kadar kullandığınız, gördüğünüz ya da araştırdığınız ne kadar renk varsa, gri saç renkleri konusunda bunları unutmalısınız. Çünkü bu renk, boyama işlemi sonrasınd direkt kullanabileceğiniz, bakım yapmadan da sizi güzel gösterecek ya da akmayan olarak adlandırılan bir renk değildir.

Küçük bir çocuk gibi ilgi isteyen bu renkte, kullandığınız şampuandan kullandığınız bakım ürünlerine kadar köklü bir değişikliğe gitmeniz gerekecektir. Çünkü, yapacağınız çok küçük bir hata bile saçınızın parlaklığının kaybolmasına, yıpranmasına ya da anlamsız bir şekilde kabarmasına neden olacaktır. Ayrıca, gri bir renk kullanmak isteyen kadınların asla ihmal etmemesi gereken diğer bir durum da, boya işleminin kim tarafından yapılacağıdır. Diğer saç renklerini evlerde kendiniz de kolay bir şekilde boyayabilirsiniz. Ancak, gri renklerde kesinlikle işinden uzman ve daha önce bu renk boyama yapmış kuaförlere başvurmanız gerekmektedir.

Tüm bunlara dikkat eder, saçınız için gereken bakımları istenen ürünler ile yaparsanız, sizler de gri saçlı kadınların arasına girebilir ve girdiğiniz her ortamda da dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Gri Saçlar İçin Saç Bakımı

Gri saç renkleri arasında onlarca farklı ton bulunmaktadır. Bundan dolayı önce hangi tonu kullanacağınıza karar vermelisiniz. Eğer iç dünyanızın çok renkli olduğunu düşünüyorsanız, sadece gri ya da tonlarını değil, iki renkli bir saç modeli de düşünebilirsiniz. Şuan bakıldığı zaman gri ile birlikte en çok harmanlanan renklerin kızıl, mor ve pembe olduğunu görmekteyiz. Abartılı bir şekilde yapılmadığı sürece, gri saç ile harmanlanan bu renkler, sonuçların çok daha iyi olmasına neden olmaktadır.

Karar sürecini tamamlayıp, gri rengi kullanmaya başladığınızda, öncelikli olarak hangi bakım ürünlerini kullanmanız gerektiğine bakmalısınız. Çünkü, gri saçlar için geliştirilen özel ürünleri kullanmadığınız zaman özellikle dip bölgelerden başlayarak açılmalar ortaya çıkacaktır. Bakım ürünleri kullanılmadığında kadınların en korktuğu durumlardan birisi olan saç akması, ortalama olarak 2 ay içerisinde gerçekleştirilecektir.

Gri saç bakımı için ilk olarak şampuan ve saç kreminizi değiştirmeniz gerekmektedir. Şuan birkaç farklı marka tarafından sadece gri saçlılar için geliştirilmiş özel bakım ürünlerini bulmanız mümkündür. Bunların dışında saç serumları da kullanabilirsiniz.

Kişisel bakım ürünlerinizi uygulamanızın yanı sıra, her ay saçınızı boyattığınız kuaförünüze gitmeniz de gerekecektir. Eğer saç renginizde bir açılma varsa, ağır kimyasallara gerek kalmadan belirli bölgelerde boyama işlemi yapılabilecek ve bu sayede saçlarınızın solmasını ya da güçsüz görünmesini de engellemiş olacaksınız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
balyaj ve ombre sac modelleri
Sarı Omre Saç Tonları ve Renkleri

2014 yılından itibaren görmeye başladığımız sarı ombre saç...

balyaj ve ombre sac modelleri
Balyaj Ombre Tonlarında 20 Pastel Ve Neon Saç Renkleri

Eğer renkli ve pastel saçlardan hoşlanıyor iseniz sizde...

x