Bayan Hobileri

Günlük Saç Modelleri İçin Pratik Yapılışlar

08.09.2019
287
Günlük Saç Modelleri İçin Pratik Yapılışlar

Kadınlar kısa süre hem şık hem de gösterişli saçlara sahip olmak isterler. Yeteneksiz olduklarını düşünen bayanlar genellikle saçlarına kendileri dokunmazlar ve bir kuaföre gitmeyi tercih ederler. Oysaki zamandan tasarruf edip kendinize daha uzun süreler vakit ayırmak için saçlarınızı sizler de evde çok daha kolay ve pratik bir şekilde güzelleştirebilir ve şekiller verebilirsiniz.

Günlük pratik saç modelleri için sıradanlıktan uzak farklı tarzlar denemek isteyen bayanlara özel bilgileri sizler için derledik. Öncelikle saçlarınızın bakımlarını ihmal etmemenizi hatırlatarak önerilerimize başlayabiliriz. Saç yapısı dalgalı olan bayanların artık kuaföre gidip saçlarını yaptırma dertleri ortadan kalktı. Kendiniz de evde çok güzel dokunuşlar yapabilirsiniz. Saçlarınızın doğal dalgalar ile ne kadar güzel bir modele dönüşebileceğini bir düşünün. Kalın ayırdığınız saçlarınızı büyük maşa yardımı ile doğal dalgalar yapabilirsiniz.

Daha sonra saçlarınızı ince bir tarak yardımı ile birkaç bölgesine dokunuşlar yaparak kabartın ve işte doğal görünümlü saçlarınız son derece güzel bir görünüm ile hazır. Saçlarınızı açmak yerine toplu kullanmak istiyorsanız ise sizlere atkuyruğunu önerebiliriz. Sıkı bir atkuyruğu yapıp dalgalı saçlarınızın hafif dokunuşları ile kabartılması sonucunda işte doğal görünümlü atkuyruğunuz hazır. Dalgalı kullanmak istemiyorsanız da saçlarınızı düzleştirici yardımı ile uçlarını bağladıktan sonra düzleştirirseniz de sade bir atkuyruğu elde etmiş olursunuz.

Hızlı Ve Gündelik Saç Modelleri Ve Yapılışları

Kolay hızlı saç modeli yapılışları arasında son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılan bir diğer model ise saç örgülerinin yapıldığı modellerdir. Saçlarını arkadan örüp toplayabileceğiniz gibi iki yandan örüp tutturarak açık ve şık bir görüntüye de kavuşabilirsiniz. Bununla beraber saçlarınızı boynunuza yakın bir yerden bağlayın ve kalan kısmı örün. Ördüğünüz kısmı bağlamış olduğunuz bölgenin etrafından döndürüp tutturun ve işte örgü şeklinde saç topuzunuz da hazır. Bir diğer pratik saç modeli ise burmalı model olarak da bilinen saç modelidir.

Saçlarınızı iki yandan birer tutam olarak ayırın diğer kalan kısımları arka tarafa tarayın. Yandan ayırdığınız tutamları da arkaya doğru götürün ve sağdaki tutamı sola soldaki tutamı sağa doğru tutturun ve düğüm şeklinde bağlayın. İşte bir yeni ve farklı model daha. Bir diğer pratik saç modeli ise yine daha çok ders çalışırken ya da masa başı işleri ile meşgul bayanların bunalıp yaptıkları tepeden toplama modelidir. Saçlarınızı tepeden sıkı bir şekilde bağlayın. Daha sonra sallanan saçlarınızı bir tarak yardımı ile kabartın.

[safir_ads id=1]

Farklı Yüz Tiplerine Göre Farklı Kolay Saç Yapımı Modeli

Daha sonra bağladığınız tokanın etrafında gevşek bir şekilde dolandırıp tuttun . işte size bir sade şıklık daha. Aynı zamanda saçınıza bu modelde bir aksesuar da yerleştirebilir ve davetlere katılabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise maşa kullanarak çok güzel modeller uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı eşit parçalara ayırın. Daha sonra bu parçaları maşa ile dalgalandırın. Tercih ettiğiniz bir tarafa saçlarınızı sıkı olmayacak şekilde yandan toplayın. İşte birkaç küçük taraf dokunuşu ile yandan çok zarif bir toplama tekniği yapmış oldunuz.

[safir_ads2 id=1]

Yine yandan maşalı bir topuz olsun isterseniz de saçlarınızı yan tarafa gelecek bir şekilde gevşekçe bağlayınız. Daha sonra toka yardımı ile saçlarınızı dağınık bir şekilde sağa sola rastgele tutturun ve işte çok hızlı ve pratik bir şekilde dağınık topuzunuz da hazır. Aşağıda sizler için hazırladığımız videoda saç yapımı şekillerini bulabilirsiniz.

Günlük saç modelleri için sizlere kolaylıkla yapabileceğiniz saç modellerini sunarken, vakitten tasarruf ederek kendinizin de evde çok güzel modeller yapabileceğini hatırlatmış olduk. Kısa saçlı bayanlar için ise yine tepeden örgü modellerini ya da doğal dalgalı modelleri önerebiliriz. Özellikle kakülü olup kısa saçı olan bayanlar kakül diplerinden örgü yaparak taç şeklinde kullanabilirler.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.