Günük Kullanabileceğiniz Farklı Saç Modelleri

Kadınlar ruh hallerine göre saçlarının gerek renkleri gerek boyları gerek ise modelleri ile sıkça oynayabilmektedirler. İş hayatları için, sosyal hayatları için farklı farklı saç modellerini uygulayabilen bayanlar olduğu gibi, yoğun tempolarından dolayı sadece rahat kullanım alanına izin verecek olan saç modellerini tercih eden bayanlar da oldukça fazladır. Kimisi rahatı için uygun saç modeli arar iken kimi bayan ise çok daha şık ve gösterişli, ortamına gör saçlarında değişik modeller uygulayabilen bayanlar da vardır.

Çok daha güzel görünmek istemek her kadının hakkıdır. Güzel görünmenin yanı sıra bu görünüme çok daha kısa sürede ve kolay bir iki adımda ulaşmak ise en önemli istektir. Günlük saç modelleri için önerebileceğimiz modeller ise şu şekildedir;

Günlük Topuz Modelleri

Günlük Topuz Modelleri: saçlarınızı iki taraftan da kulağınızın altından toplayın. Daha sonra bağladığınız saçları yukarıya doğru içeri atıp çekin. Kalan saçlarınızı da dolma sarar gibi çevirerek saçlarınızın içine sokun. Bu şekilde basit ama şık bir topuz elde etmiş olursunuz.

Su Dalgası Saç Modeli: maşa yardımı ile uygulayabileceğiniz kolay bir yöntemdir. Saçlarınız eşit parçalara ayırarak çok daha kolay ve hızlı bir şekilde saçlarınıza dalgalar yapabilirsiniz.

Yuvarlak Topuz Modeli: saçlarınızı önce güzel bir şekilde tarayın. Daha sonra eşit miktarda iki parçaya ayırın. İki parçayı da ayrı ayrı sıkıca bağlayın.parçalardan birini orta noktaya doğru döndürün. Daha sonra diğer parçayı döndürün ve toka yardımı ile sabitleyin.

Günlük Burgulu Saç Modelleri

Burgu Saç Modeli : çoğu zaman farketmeden anlık telaş içerisinde toplanmış olan saç tipidir. Saçlarınızı yukarıdan sıkıca toplayın. Burgu şeklinde saç ucuna gelene kadar döndürün. Daha sonra burguyu etrafında döndürün ve bir toka yardımı ile tutturun. İşte topuzunuz hazır.

Balık Sırtı Örgü Modeli: saçlarınızı toplamak yerine açık bırakarak da çok şık modeller uygulayabilirsiniz. Hollanda örgüsü olarak da bilinen saçların yan kısımlarının örülüp saçların açık kalarak yapıldığı saç örgülü çık modellerdendir. Saçlarınızı iki yana ayırın. Örmek için ayırdığınız parçalardan yine üçer parça ayırın. Gevşek bir şekilde saçınızın ucuna kadar örün. Tam anlamıyla uca gelmeden de yandan bir toka ile tutturun. İşte saçınızın yeni modeli hazır.

Hafif Dalgalı Saç Modeli: Günlük saç modelleri arasında çok sık uygulanan bir modeldir. Saçlarınızı tepeden sıkı bir şekilde toplayın. Yaptığınız atkuyruğunu iki parçaya ayırın ve ayırdığınız parçaları maşa yardımı ile dalgalandırın. Maşa işleminiz bittikten sonra at kuyruğunu açın ve işte doğal görünümlü dalgalı saçlarınız hazır.

Günlük Dalgalı Saç Modelleri

Boğumlu At Kuyruğu Modeli: saçlarınız çok uzun ise bu saç modeli tam size uygun bir modeldir. Saçlarınızı tepeden sıkı bir şekilde atkuyruğu şekilde bağlayın. Atkuyruğunuzun alt kısmında bir boşluk bırakın. Bu uygulamayı belli aralıklar ile yapın. Saç ucuna kadar sarma işlemine devam edin ve işte yepyeni ve şık bir atkuyruğu hazır.

Örgülü Ense Topuzu: Günlük saç modelleri içerisinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz çok şık bir modeldir. Saçlarınızı ikiye yandan ayırın. Daha sonra ayırdığınız parçaları ayrı ayrı örün. Örgü parçalarını birbirine saçın uzunluğuna göre bir ya da iki kes düğümleyin. Düğümledikten sonra dışarıda kalan saçları ise bir toka yardımı ile görünmeyecek bir şekilde tutturun. işte kolay şekilde hazırladığınız topuzunuz hazır.

Aniden gelen davet teklifleri, iş görüşmeleri ya da parti gibi son anda belli olan ve gitmeniz gereken yerler için kuaföre zamanınız yok ise işte sizlere önermiş olduğumuz kolay saç şekillerini yapabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
kahkul kesimi modelleri
Yüz İmajınıza ( Şeklinize ) Uygun Kahkül nasıl Olmalı

Birçok kadın zaman zaman saçlarında değişiklik yapmaya karar...

en güzel değşik saç modelleri
Genç Bayanlar İçin Harika 19 Adet Kısa Saç Modelleri

Saç kesimi modelleri web sitemizin ilk yazısı ve...

x