Her Yüz Şekline Uygun Uzun Saç Modelleri

Kadınların en hassas olduğu konulardan birisi, tahmin edileceği gibi saçlarını kestirmek ya da boyatmaktır. Hassas olmalarına rağmen çoğu kez değişiklik yapan kadınlarımız, eğer uzun bir saç tipine sahipse, ne yazık ki karar verme sürecinde çok büyük zorluklar yaşamaktadırlar.. bin bir zorlık ile baktıkları uzun saçları ile girdikleri her ortamda dikkatleri üzerlerine çektiklerinden dolayı yeni bir değişikliğe kapalı olan kadınlar, bu sebepten dolayı saçlarını kestirmek yerine uzun saç örnekleri araştırması yaparak, bu denli bir değişim yapmayı amaçlamaktadırlar.

Öncelikli olarak uzun saçların gösterişli olduğu kadar, bakımının da bir o kadar zor olduğundan söz etmeliyiz. Tarafsız araştırma sonuçlarına baktığımız zaman, kadınların özellikle duş sırasında ve duş sonrasında zorluk çektikleri görülmektedir. Saçların temizliği ve kurutulması konusunda yaşanan sorunların yanı sıra, verilecek modellerin de kısıtlı olması, kadınları bir hayli zorluk içerisine sokmaktadır.

Bu makalemizde, uzun saç kesimi modelleri için yapılabilecek işlemler, kesimler ve renk değişiklikleri hakkında güncel bilgilere ulaşabileceksiniz.

Bayanlar İçin Uzun Saç Kesimi Modelleri

Uzun saç sahipleri, her ne kadar istemeseler de bir süre sonra saçlarında bir miktar kesim işlemi yaptırmak zorundadırlar. Saçları uzadıkça kırıkları da artan kadınlarımız, her ne kadar bakım ürünleri kullansalar da bunu engelleyememektedirler. Bundan dolayı yapılacak kesimlerde ise, dikkatli olunmalıdır.

Birçok kuaför, uzun saçlı kadınlarımızın istedikleri kesimlerin katlı modellerden oluştuğunu söylemektedir. Bu uzmanlara göre de çok doğru bir tercihtir. Çünkü, uzun saç gösterişli olmasının yanı sıra bir süre sonra kullanıcısına adeta yük olmaktadır. Buna son vermek ve saçlarının da dinlenmesini sağlamak için yapılacak kesimlerde, eğer katlı modeller tercih edilirse, bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.Uzun saçınız için uygulayabileceğiniz kesim modellerini şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Dalgalı katlı uzun saç modelleri
 • Katlı ve dalgalı saç modelleri
 • Düz, uzun ve katlı saç modeli
 • Sarı renge dönüş ile birlikte yaptırabileceğiniz katlı ve dalgalı saç modeli
 • Geniş katlı saç modeli kesimi
 • Kahküllü uzun katlı saç kesimi
 • Dalgalı ve yandan perçemli olacak şekilde yapılacak saç kesimi
 • Modern katlı uzun saç kesimi

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır ?

Uzun saç modelleri konusunda yapabileceğiniz seçimler genel olarak yukarıdaki gibidir. Ancak, doğal saç renginizi kullanmıyorsanız ve saçınızda da zaman zaman değişiklikler yapıyorsanız, saç bakımında profesyonel düzeyde yardım almanız gerekmektedir. Uzun saçlar için bakım önerilerimiz ise şu şekildedir.

 • Öncelikli olarak saçlarınızın yeteri kadar beslenmesini sağlamalısınız. Daha güçlü ve parlak saçlar bir saçınız olsun istiyorsanız, tek yapmanız gereken E Vitamini desteği almaktır. Burada sağlığınız açısından da gıda takviyeleri alabilirsiniz. Sadece saçınız için ise özel E Vitamini yağlarından kullanabilirsiniz. Bu sayede, hem saç telleriniz hem de derinizin daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.
 • Saç tellerinin sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi ve koparak dökülmelerin engellenebilmsi amacıyla, saç derinizin sağlığı oldukça önemlidir. Bundan dolayı saç derinize hem kendiniz hem de özel ürünler ile yaptıracağınız masajları tercih etmelisiniz.
 •  Duş sonrasında saçınızı öne doğru eğerek kuruttuğunuzu varsayıyoruz. Birçok uzun saç kullanıcısının yaptığı bu uygulama kesinlikle yanlış değildir. Yanlış olan tek şey ise, saçların çekiştirilmesidir. Saçınızı kuruturken havlu tercih ediyorsanız, kesinlikle nazik davranışlarda bulunmalısınız.
 • Kadınların saçlarını en çok yıpratan durum, aşırı ısı uygulamasıdır. Maşa ya da düzleştirici kullanan kişilerin büyük bir çoğunluğu da uzun saçlı kişilerden oluşmaktadır. Eğer bu alışkanlık sizin için önlenemez bir hal almışsa, hiç değilse uygulama sıklığında değişiklikler yapabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Karamel Tonlarında Saç Renkleri ve Tonlamaları

Her kadın, mükemmel bir görünüme sahip olmak istemektedir....

okul saçı modelleri
5 Adet Kolay Yapılan Okul Saç Modelleri Anlatımlı

Okulların açılması ve okul hayatının erken saatlerde başlamasından...

x