Herkese Uygun Pratik Saç Toplama Modelleri

 

Yoğun iş temposu ya da okul koşuşturması içerisinde saçlarına gerekli özeni gösterememekten şikayetçi bayanlar için çok pratik saç modeli uygulamalarından bahsedeceğiz. Pratik saç modeli denildiği zaman ilk akla gelen şey saçların toplanmasıdır. Fakat saçlar toplanırken bile farklı tekniklerin uygulanması, saçlarınızın kuaförde yapıldığı hissini uyandırabilir. Pratik saç toplama modelleri arasında en çok kullanılan saç tekniği, atkuyruğu modelidir.

Atkuyruğu dendiğinde evde özensiz bağlanan saç toplamaları akıllara gelmemelidir. Sıkı ya da salaş atkuyruğu modeli olarak iki farklı model ile karşı karşıyasınız. Sıkı atkuyruğu modelini uygulamak istiyor iseniz, saçlarınızı tepeden çok sıkı bir şekilde toka ile tutturun daha sonra saçlarınızın tepe kısmında hareketlik olması açısından kabartma işlemi uygulayabilirisiniz. Bununla beraber saçlarınızın uç kısımlarını maşa yardımı ile kıvırıp da kullanabilirsiniz.

Salaş atkuyruğu modelinde ise yine saçlarınızın tepesini kabartabilir, uçlarına maşa yapabilir ve uç kısımlarını da fırça ile kabartarak hoş ve güzel bir model elde edebilirsiniz. Saçlarınızda aksesuar kullanmayı seviyorsanız size uygun pratik modellerde mevcut. Saçlarınızı atkuyruğu yapar gibi sıkıca bağlayın. Daha sonra saçlarınızı sağa ya da sola dolama yapın. Bir toka yardımı ile saçın bittiği yeri tutturun ve o bölgeye yana gelecek şekilde şık bir aksesuar kondurabilirsiniz.

Saçınızda kakülünüz var ise size en çok yakışacağını düşündüğümüz model örgü modelleridir. Saçlarınızı açık bırakıp, yandan bir örgü yapıp kakülünüzün üst kısmından diğer kısma gelecek şekilde tutup saç bandajı gibi bir görüntü verebilirsiniz. Bununla beraber yine iki yandan örgü yapıp tutturarak da hem soft hem de kaküllerinizin ön plana çıktığı bir saç modeli elde etmiş olursunuz. Pratik saç toplama modelleri arasında yer alan bir diğer teknik ise, yandan topuz modelidir. Saçlarınızı boynunuza yakın bir yerden sıkıca bağlayın. Saçlarınızın diplerinden başlayarak bağladığınız yerin çevresine dolayınız.

Tarak ile kabartmalar yapıp şekil verin işte size kolaylıkla yapabileceğiniz bir topuz modeli daha. Örgünün son zamanlarda son derecede trend olduğunu bilmeyen yoktur sanırım. Saçlarınız uzun ise, saçlarınızı arka taraftan rahat bir örgü ile örün. Daha sonra örgünün ucunu saçınızın dibine çevirin ve orada tutturun. İşte size çok şirin ve cool bir saç toplama tekniği daha. Saçlarınız örgünün havası ile çok daha hoş bir görüntü aldı bile.

Yoğun iş temposu olan bayanlar ve sürekli iş toplantıları ve iş yemekleri ile gününü geçiren bayanlar için de önerebileceğimiz son derece şık ve asil saç modelimiz de şöyle. Öncelikle saçlarınızı boynunuzun hizasında arkadan toplayın, ikiye ayırdığınız saçlarınızı burgu şekilde yapıp birleştirdikten sonra saçınızı bağladığınız bölgenin içerisine doğru sokun ve tutturun. İşte size son derecede basit ve bir o kadar sade ve şık bir topuz modeli daha .

Pratik saç toplama modelleri arasında çok fazla uygulanan bir diğer modelde tepeden top şeklinde yapılan topuzlardır. Saçlarınızı tepeden sıkıca tutturun. Daha sonra saçlarınızı tutturduğunuz bölgenin etrafında dolandırın ve ucunu toka ile tutturun.

İşte size ders çalışırken bile kolalıkla yapılan topuz modellerinden birisi daha. Acil bir iş yemeği ya da parti daveti aldınız ve vaktiniz yok ise bu mdoel tam size göre. Parti için saçınızı aksesuar da takarak çok daha şirin ve güzel bir görüntü alabilirsiniz. İşte evde de kolaylıkla yapabileceğiniz saç modellerini sizler için sıraladık. Vakit almadan da kısa sürede çok güzel saç toplama tekniklerinin olduğunu böylelikle görmüş oldunuz. Saçınıza ve kendinize özeni hiçbir zaman unutmayınız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Röfle Nedir, Röfleli Saç Modelleri ( GÖZ ALICI MODELLER)

Daha önceleri çok sık adını duyduğumuz bir saç...

Hayran Kalacağınız Ense Topuzu Modelleri

Saç modelleri arasında en bilinen ve en çok...

x