Karamel Renk Tonlarında Saç Renkleri Ve Modelleri 2017-2018

 

Karamel renginin diğer renklere göre ayrı bir ihtişamı vardır. Hem canlı görünür hem de doğru tonlama kullanıldığı taktirde her kadına yakışır. Son dönemlerde çok sık kullanılan bir renk olduğu için bu yazıda sizlere karamel renk tonlarında saç renklerini ve modellerini göstermek istedik. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız ve henüz karar veremediyseniz bu modeller size çok yardımcı olacaktır. Öyleyse karamel renginin doğru kullanımını öğrenelim.

Hem çok gösterişli hem de sade durabilen tek renktir karamel. Saçınızın doğal hali ile günlük kullanıma uygun olduğu gibi bir kaç işlemden sonra da özel günlerde çok şık görünecektir. Ayrıca parlak bir renk olması da sevilen özelliklerindendir. Karamel rengi çok çeşitlidir. Ten renginize göre çikolata karamel, koyu karamel ya da akaju tonlarını tercih edebilirsiniz.

Karamel Rengini Erkekler Çok Beğeniyor !

Erkekler genelde iddialı kadınları beğeniyor. Karamel rengini uyguladığınızda daha iddialı ve girişken göründüğünüzü fark edersiniz. Canlı bir renk olması nedeni ile kendinizi kötü hissettiğiniz zamanlarda uygulamanız yerinde bir karar olacaktır. Bir anda tüm auranızın değiştiğini ve iyileştiğini göreceksiniz. Bu rengi kuaförde yaptırmak yerinde evde kendiniz de yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazıyı okumaya devam ettiğinizde öğreneceksiniz.

karamel saç boyasi renkleri

Karamel Renk Tonları Hangi Modeller İle Kullanılır?

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi karamel tonlarını her zaman kullanabilirsiniz. Ama doğal bir görüntü elde etmek isterseniz düz fönlerden vazgeçmeniz gerekebilir. Saçlarınız düz ise uçlarını bigudi ile sararak hareketlendirebilirsiniz. Hem çok hoş ve sade hem de doğal bir görüntü sağlayacaktır.

Ayrıca karamel saçlar için de en uygun olan saç modelidir. Yine başka bir model olarak topuz düşünülebilir. Böylece yüzünüz de ortaya çıkar ve renk ile bir bütün olma durumunuz oluşur.

Karamel renk tonları genel olarak orta boy ve uzun saçlarda güzel duruyor. Ayrıca farklı bir saç kesimi yaptırmak isterseniz karamel rengini kullanmamanız daha uygun olacaktır. Çünkü renk zaten başlı başına iddialıdır. Bir de saçlarınız aynı durumda olursa kısa sürede sıkan bir görüntü oluşmasına neden olabilirsiniz. Düz ya da katlı kesimler ideal bir seçim olacaktır.

karamel saç rengi tonları

Karamel Saç Hangi Ten Rengine Yakışır?

Genel olarak karamel doğru tonlama ile kullanıldığında herkese yakışsa da bazı ten rengine sahip kadınlarda daha güzel durmaktadır. Bronz tenlerde karamelin duruşu daha farklıdır. Ama açık renk bir ten rengine sahipseniz de kullanabilirsiniz. Yine de dikkatli olmak gerekir. İki açık renk birleşince soluk bir görünüm oluşmasına sebep olabilir.

Bu nedenle karamel rengini yaz aylarında tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Yapacağınız tatillerde bronz tene kavuşabilirsiniz ve bu renk daha uyumlu bir hal alır.

karamel saç evde boyama

Ayrıca karamel saç kullanıyorsanız makyaj konusunda da dikkatli olmalısınız. Yüzünüze renk verecek tonlar kullandığınız zaman saç renginizin de daha gösterişli olduğunu fark edersiniz. Göz makyajınızı genel olarak siyah ağırlıklı yapmanız ve ruj olarak da şeftali tonları kullanmanız harika bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Karamel Rengi Saç Evde Nasıl Yapılır?

Karamel renge geçmek eğer kahverengi tonlarda saçınız varsa kolaydır. Ama siyah gibi koyu bir saç rengine sahipseniz saçı açma işleminden geçirmeniz daha doğru olacaktır. Bu şekilde istediğiniz rengi elde edebilirsiniz. Boyama sırasında saçınızı 4 parçaya ayırmanız ve ense kısmından başlamanız kolaylık sağlayacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
bebek sarısı saç nasıl olur
Sarı Saçta, Bebek Sarısı Saç Rengi İçin Yeni Modeller

Sarı saç rengini kullanmak isteyen bayanların araştırma yaparken...

evde kolay saç
Zamanınızı Almayacak Kolay Yapılan Saçlar

Günün koşuşturması içerisinde kendinize uzun zamanlar ayırmadan da...

x