Karamel Tonlarında Saç Renkleri ve Tonlamaları

Her kadın, mükemmel bir görünüme sahip olmak istemektedir. Ancak, bu görünüşlerini yalnızca fiziki açıdan değil, saç renkleri, tenleri ve makajları ile de desteklemek istemektedirler. Eğer mükemmel görünümü saç renklerinizden başlayarak elde etmek istiyorsanız, doğru bir araştırma ve zamanında bir karar ile istediğinize de kısa sürede ulaşacağınızdan söz edebiliriz. Burada kimi kadın karamel saç renkleri açısından araştırma yaparken, kimi kadın ise saç kesimi ile birlikte kullanabilecekleri renklere yönelmektedirler. Burada her kadının bildiği gibi, en önemlisi saç renginden ziyade, mevcut saç için seçilecek olan renktir. Karamel tonları her saç uzunluğu için kullanılabiliyor olsa da, kullanacağınız modelleri burada göz önünde bulundurabilirsiniz.

Saç rengi olarak karamel tonlarını tercih etmeniz için ise birçok sebebiniz olduğundan söz edebiliriz. Bunların somut bir şekilde açıklamasını yapacak olursak, ilk olarak çok daha popüler bir görünüme sahip olacağınızdır. Buna ek olarak, farklı tonlama tercihleri yapabileceğiniz, bunların tmamını kapsayacak şekilde de özel bir saç rengi tonuna sahip olmanızdan söz edebiliriz. Karamel renkler için tercih yapacak olan kişiler, kesinlikle kulaktan duyma bilgiler ile değil, net bir şekilde elde edilecek bilgiler dahilinde sonuca ulaşmalıdırlar.

Karamel Renk Tonları

Karamel saç renkleri için araştırma yapacağınız zaman, rengi genel olarak değil, kesinlikle tonlarına göre araştırmanız gerekmektedir. Çünkü, saç renkleri arasında çok farklı tonlara sahip olan sayılı renklerden birisidir. Bu tonlar genel olarak karamele sahipmiş gibi düşünülse de, hem bakım hem de görünüş açısından birbirinden farklı oldukları bilinmektedir. Cilt rengi uyumunuzu da dikkate alarak standart tonlardan başlayarak incelemelerinizi sürdürmelisiniz.

  • Standart olarak adlandırılan karamel tonlarına bakacak olursak, sade karamel renginin tonlarından söz etmemiz gerekecektir. Burada açık karamel, koyu karamel ve bunlardan biraz daha açık renge sahip olan altın karamel yani sarı karamel renklerden söz edebiliriz. Önceki dönemlerde çok fazla kullanılmamasına rağmen karamel tonları arasında son dönemlerde en çok bakır karamel tonlarının kullanıldığını da söuleyebiliriz.

karamel saç evde boyama

  • Genellikle özel karamel tonu olarak adlandırılan ve standart karamel tonlarının farklı tonları olarak adlandırılan saç renkleri de bulunmaktadır. Kadınların burada oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Çünkü özel tonlar, cilt tiplerine göre özel olarak geliştirilmekte ve içerik bakımından da standart tonlara göre çok daha farklıdırlar.

Karamel Tondaki Saç Renkleri

Karamel saç renkleri için en çok karşılaşılan ton, sofistike olarak adlandırılan açık karamel tonlarıdır. Binlerce farklı kişi tarafından kullanılan bu tonda, kişiler saç tiplerine bağlı olarak seçimler yapmalıdırlar. Ayrıca, kişilerde görmüş olduğunuz açık karamel saç rengi, sizde de aynı sonucu vermeyecektir. Burada kullanılan boya, marka ve kod numaraları kesinlikle unutulmamalıdır.

Saç rengi konusunda bulunulan ortam bile son derece etkilidir. Buna somut birkaç örnek verecek olursak, giyilen kıyafetin modeli, kadınlarımızın saç uzunlukları, ten renkleri ve bulunulan ortamdaki ışığın rengi ve şiddetini belirtebiliriz. Bundan dolayı saç rengi için açık karamel ve tonları için tercih yapacaksanız, kendinizi her sonuca hazırlamanız gerekmektedir.

karamel saç rengi tonları

Çikolata Karamel Saç Rengi

Özel renkler arasında yer alan ve karamelin bir tonu olarak kayıtlara geçen çikolata karamel, özellikle gençler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Balyaj yapılarak ya da dalgalı saçlar ile de desteklenen bu renk için en önemli detay, seçilen boyanın numarasıdır. Farklı markalarda aynı numaralar elde edilemeyeceğinden dolayı boya seçimlerinde kesinlikle ürün kataloğundan destek almalı, kullanan kişilerden öneri almalı ya da kuaförlere başvuruda bulunarak hem inceleme hem de tavsiyeleri dinlemelisiniz.

Aşağıdaki videomuzdanda güzel ve farklı saç modellerine ulaşabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
okul saçı modelleri
5 Adet Kolay Yapılan Okul Saç Modelleri Anlatımlı

Okulların açılması ve okul hayatının erken saatlerde başlamasından...

harika saç modelleri 2018 2019
Trend Saç Modelleri Arasından 15 Harika Örnek

Her yıl saç modelleri, kesimleri ve renkleri modaya...

x