Kendinizi Farklı Hissedeceğiniz Gri saç Renk Ve tonları

En popüler saç renkleri arasında geriye dönük yapılan araştırmalarda hiçbir şekilde karşımıza çıkmayan ama son iki yıl içerisinde çok ciddi rakamlarda kullanıcı sayısına ulaşan gri saç rengi, özellikle cesaretli kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Hem gri hem de küllü saç renklerine karşı geçmiş dönemde olan ilgisizliklerin, içerisinde bulunduğumuz yılda bu kadar artmasındaki temel neden ise, kadınların saç renkleri ile daha popüler hale gelmek istemeleridir. Değişiklik yapmak isteyen kadınlar doğrudan karar veremiyor olsa da, gri renkteki saçları ilk olarak incelemektedirler.

Kişilerin bu saç rengine karşı oldukça fazla ilgi duyması ama kullanıcı sayısının özellikle gençlerden oluşmasındaki temel neden ise, bu renk saçın kullanımının hem zor hem de zahmetli olmsıdır. Çünkü, gri bir renk seçimi yaptığınız zaman diğer saç renklerinde olduğu gibi sadece düzenli bakım yapmanız yeterli olmamaktadır. Daha saçınızı boyadığınız ilk günden itibaren düzenli olarak saç bakımlarınızı yaptırmanız, ayrıca da özel ürünler kullanmanız gerekmektedir.

Şuan kullanan kişilere baktığımız zaman genellikle genç kızlar tarafından tercih edildiği görülmektedir. Gençler tarafından pastel tonlardaki renklere yönelmenin hızlanması ile ortaya çıkan saç rengi, küllü olarak adlandırılan saç renklerini de beraberinde geliştiriş durumdadır. Genel olarak marjinal olmak isteyen ve kendisini diğer kadınlardan ayırmak isteyenler tarafından tercih edilse de, bu saç rengine sahip olan kadınların, tamamen cesur kadınlardan oluştuğunu belirtebiliriz.

Gri Saç Rengi Tonları

Gri saç rengi kullanan ya da kullanmayı düşünen kişiler, sadece tek bir renk ile karşılaşacaklarını kesinlikle düşünmemelidirler. Çünkü, gri renk temel olarak bilinse de, aynı rengin yüzlerce farklı tonu olduğundan söz edebiliriz. Bu tonlar, uzman kişilerce özel karışımlar yapılarak elde edilebildiği gibi, özel markalar tarafından da üretilebilmektedir.

Hem temel gri hem de grinin tonlarını saçında uygulamak isteyen kadınlarımızın temelde tereddüte düştükleri konu, rengin soluk bir tonda olmasıdır. Soluk bir ton olmasından dolayı başta saçları sonrasında ise yüzü soluk göstereceği düşünülmektedir. Ancak, bu durum kesinlikle doğaldır. Fakat, bu saç rengini araştıran ya da şuan kullanan ve nasıl bir model uygulayacağını merak eden kişilerin bilmesi gereken bir durum vardır.

O da, gri renk saçlarınıza çok kolay bir şekilde makyaj yapacağınız ve yaptığınız makyajlar ile de çok güzel sonuçlar elde edeceğinizdir. Bundan dolayı, sırf makyaj konusunu düşünerek bile kararınızı verebilirsiniz.

Gri Saç Rengi Kullanımı

Eğer köklü bir değişime gitmeye karar vermişseniz ve bu kararınız sonrasında çevrenizdekilerin ne düşüneceğini önemsemiyorsanız, kesinlikle gri saç rengi konusunda kullanım bilgilerini öğrenmelisiniz. Örnek verecek olursak, sarı saçlı kişilerden yola çıkabiliriz.

Sarı saç rengine saip olan kişiler, herhangi bir makyaj yapmadıklarında, hem yüzleri soluk görünmekte hem de yaşlarından biraz daha fazla görünmektedirler. Bundan dolayı içinizi rahat tutmalısınız. Gri her ne kadar soluk bir renk olsa da, doğru bilgiler ışığında kullanım sağlarsanız, hem siz hem de çevrenizdekiler bu saç renginden memnun kalacaktır.

Saç rengi için somut adımlar atmadan önce, gri bir saça sahip olmanın son derece zahmetli olduğunu bilmelisiniz. Saçınızı boyattıktan hemen sonra ister kendinizin evde kolay bir şekilde yapacağı isterseniz de uzmanından destek alarak yaptıracağınız bir takım bakımlar olacaktır.

Eğer bu bakımlar yapılmazsa, hem saç renginiz kısa sürede deforme olacak hem de saçınızın yıpranmasına neden olacaksınız. Bundan dolayı, saçlarınızın ilk günkü gibi canlı, parlak ve dikkat çekici olmasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken gri bir saç rengi için uzmanların önerdiği bakım ürünlerini kullanmaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
gri saç renkleri
Gri saç Renkleri Ve Gri Modasına Sizde Uyun

Son dönemlerde pastel renk ve tonlarındaki renklerin kadınlarımız...

balyaj ve ombre sac modelleri
Sarı Omre Saç Tonları ve Renkleri

2014 yılından itibaren görmeye başladığımız sarı ombre saç...

x