Kısa Saç Kesimi İçin Size İlham Verecek Örnekler

Aslında zaman zaman tüm kadınlar kullandıkları saç modellerinden sıkılarak, farklı ve değişik saç kesimi modelleri arayışı içinde olmuşlardır. Bizde bu yüzden bu yazımızda sizlere farklı ve değişik saç kesimi örneklerine yer vermeye çalışacağız.

Bu yıl trend saçlar arasında en çok ses getiren model sezonun en çok konuşulan kısa saçları oldu. Bu yıl son derecede ses getiren defile Vetements’ de fenomen olan kısa saç kesimleri, bizi eskiye dönüp bakmaya yöneltti. Son derecede eğlenceli ve zamana yolculuk yapmamıza sebep olan kısa saç modellerinden şu şekilde bahsedebiliriz.

  • Romantik Bob: Kısa saç kesimi modelleri modelleri arasında en çok tercih edilen saç kesimidir. Dalgalı saçlarınız var ise bu kesim tam size göre. Kısa ve geniş dalgaların hakim olduğu saç kesiminde, kalıp modellerle pek yıldızı uyuşmayan bir saç modeli olma özelliği vardır.
  • Vetements Pixie’si: Özellikle 30’lu yıllarda çok sık kullanılan ve o yıllarda meşhur olmuş bir saç kesimi modelidir. Kesim olarak kase kesim şeklinde bir yakıştırma yapılmıştır. Kıvırcık ya da çok dalgalı olmayan saç yapısına sahip bayanların tercihi olmaktadır.
  • Yeni Punk: Kabına sığmayanların, asi olmayı sevenlerin ve çocuksu kalmayı başarabilenlerin tercih etmiş oldukları kısa saç kesimidir. Ustura kesimi uygulanan saçlar, görüntü itibari ile edgy olarak benzetilmiştir.
  • Gerçek Küt: Özellikle düz saçlı bayanların çok tercih etmiş oldukları bir kısa saç modelidir. Ortadan ikiye ayrılmış düz saçlar bu yılın ses getirecek kısa saç kesimi modelleri arasında yerini almıştır.
  • Asker tıraşı: Yeni yeni fenomen olma yolunda olan bu kısa saç türü iddialı bir saç kesimi türüdür. Özellikle sonbahar- kış sezonun çok tutulacak kesimleri arasında yerini almıştır.
  • Modern Aslan Yelesi: Eskiye dönüp baktığımızda disko çağı olarak adlandırılan dönemlerde çok sık görmüş olduğumuz bir kısa saç kesimi modellerindendir. Aslan yelesini andıran yuvarlak kesime sahip bir kısa saç türüdür.
  • Asimetrik katlar: Asimetrik katların uygulanması ile hacimli bir saç görünümüne sahip kısa saç modeli türüdür. Saçlara çok farklı bir hava katması özellikle oyuncuların çokça tercih etmiş oldukları bir kısa saç modeli olmasını sağlamıştır.

Kısa saç kesimi modellerine birkaç örnek ve açıklamada bulunduk. Özellikle yaz aylarında sıcaktan bunalan bayanlar saçlarını kısaltma yoluna gitmektedirler.  Aşırı sıcaklarda yapılan saçların hemen sönmesi bayanları mutsuz etmektedir. Bu sebeple yaz aylarının ortalarına doğru bayanlar saçlarından değişikliğine gitmeye karar verirler ve çoğu zaman bu değişim saçların kesilmesi ile başlamaktadır. Uzun saçlarına sıcak havalarda şekil vermede zorlanan bayanlar çareyi saçlarını kısaltmakta bulurlar.

Bazı bayanlar ise saçlarını kestirmenin cesaret işi olduğunu düşünürler ve nedense bir türlü saç kesimi için karar verip adım atamazlar. Oysaki şekillendirmeleri doğru şekilde yapıldıktan sonra son derece dikkat çekici ve trend kısa saç modelleri uygulanabilmektedir. Özellikle dalgalı saçları olan bayanlar orta kısalıkta saç kesimi tercih ederek yüzlerine yakışır bir saç modeli ile yaza merhaba diyebilirler. Saç tipinize ve yüzünüze uygun bir kısa saç modelini seçip sizlerde kesim yapmak için adımınızı atmalısınız.

Yüz şekline ve saç yapısına uygun bir saç modeli ile beklide eski görüntünüzden çok daha çekici ve gizemli bir havaya bürenebilirsiniz. Son yıllarda özellikle kısa saç modeli oldukça yaygınlaşmış bir saç türüdür.Kısa saç kesimi modelleri, kullanımı ve bakımı açısından oldukça kolay bir saç türüdür.

Saçlarınızı ıslak haliyle şekil verip çıkabileceğiniz gibi, küçük dokunuşlarla daha hacimli bir görüntü vererek de güzel bir hava yaratabilirsiniz. Defileler de olsun sanat camiyasınd aolsun kısa saç modelleri son yıllarda en çok tercih edilen modeller arasında yerini almıştır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
kısa tarz bayan saci modelleri
Bu Tarz Saçlar İstiyorum Dediğiniz Saç Modelleri

Gün içerisinde katılım gösterilecek ya da vakit ayrılacak...

evde kolay saç nasıl yapılır
Evde Kolay Ve Hızlı Yapabileceğiniz Saç Modelleri

Çalışan iş kadınlarının saçları için pratik saç modelleri...

x