Kısa Saçlar İçin En Güzel Kesim Modelleri

Son yılların saç trendlerinin arasında kısa saç modelleri yerini çok önlerde almış bulunmakta.  Uzun saçın seveni çok daha fazla gibi görünse de kısa saç da iddialı bayanlar için son derecede tercih edilen bir saç modeli. Yüzünüzün yapısına göre uyumlu bir kısa saç modeli, size belki de uzun saçlı halinizden çok daha iyi yakışabilecektir. Bu sebeple öncelikle yüz tipinizin analizini yaptırmalı ve hangi model saçların size yakıştığını öğrenmelisiniz.

Kısa saç kesim modelleri, her bayanın öncelikle çekingenlik ile yaklaştıkları bir durumdur.  Nedense uzun saçlı bayanlar böyle bir riski alma taraftarı değillerdir. Beklide yüz yapılarına göre kısa saç onlara çok daha güzel ve kusursuz gösterecektir. Denemeden kim bilebilir. Yüz yapısına göre doğru kesilmiş bir kısa saç modeli, sizi çok daha asil ve gösterişli gösterecektir. Özellikle yüz yapısı yuvarlak olan bayanlar kısa ve katlı modeller tercih ederler ise yüz yapılarını daha da ince ve uzun göstermiş olacaklardır.

Bu tarz bayanların alın yapıları geniş ise kakül de kullanabilirler. Böylelikle çok daha havalı bir saç yapısına sahip olur iken, yüzlerindeki yuvarlak ifadenin de daha ince görünmesini sağlayabilirler. Şimdi de sizlere kısa saç kesim modelleri hakkında size fikir olabilecek modellerden bahsedelim.

  • Pixie Kesim: Eğer gerçekten çılgınca bir değişime kendinizi hazır hissediyorsanız, bu model tam size göre. Saçlarınızın arka ve yan kısımları çok kısa olan bu modelde. Üst kısımlar daha uzun şekillenmektedir. 60’lı yılların süpermodellerinden çokça görmüş olduğumuz bir model.
  • Bob Kesim: bu saç modeli çok fazla kısa değil. Normal küt seviyesinde. Arka tarafları ön taraflara göre biraz daha kısa bir model. Ön çene kısmına kadar uzayan bir saç modeli.
  • Lob Kesim: Bob kesimin biraz daha uzun hali diyebiliriz. Saçlarını çok kısa yaptırmaya hazır olmayan bayanlara göre bir saç modelidir.
  • Kazıtılan Saçlar: Son derecede iddialı bir saç modeli. İddiayı, rakipsiz olmayı seven bayanlar için son derecede ideal bir saç modeli. Uzun saç sevmeyen bayanlar bu saç modellerini tercih etse de, kazıtma fikri ilk adımda biraz ürkütse de, kısa saç sevenlerin gözde modellerinden birisidir.
  • Kaküllü kısa saç modelleri: kısa saç kesim modelleri arasında iddialı kesimlerden birisi de kaküllü kesimlerdir. Alın yapısı geniş olan bayanların tercih etmiş oldukları bir saç modelidir. Özellikle yuvarlak yüz yapısına sahip ve alın yapıları geniş olan bayanların tercih etmelerinde yarar olacak olan bir modeldir.

Saç kesimi kararını almadan önce mutlaka yüz analizine uygun saç modellerini öğrenmelisiniz. Yüzünüzü olduğundan fazla büyük ya da küçük gösterecek saç modellerini deneyip hayal kırıklığına uğramak yerine, yüzünüze en yakışacak olan saç kesimini öğrenip yaptırdığınızda ortaya çok hoşunuza çıkacak olan saç kesimleri doğacaktır.

Kısa saç kesimi iddialı bayanların tercihi gibi görünse de biraz cesaret ile uzun saçlı bayanların da zaman zaman uygulayabilecekleri ve belki de pişman olmayacakları bir saç modelidir.

İnce telli bayanlar kestirecekleri kısa saç modeli ile daha dolgun saç görünümüne sahip olabilirler. Alın yapıları müsait ise kakül deneyerek de saçlarına hacim kazandırabilirler. Daha genç bayanlar için kısa saç için daha çılgın ve cesaret isteyen saç modellerini önerebiliriz.

Yan ve arka kısımların kazıtılıp üst kısımların uzun bırakılarak kesildiği modeller, tam gençlere göre modellerdendir. Siz de yüz kesiminize uygun olacağını düşündüğünüz bir modeli denemeye başlayabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Kısa Saç Kesimi İçin Size İlham Verecek Örnekler

Aslında zaman zaman tüm kadınlar kullandıkları saç modellerinden...

kısa tarz bayan saci modelleri
Bu Tarz Saçlar İstiyorum Dediğiniz Saç Modelleri

Gün içerisinde katılım gösterilecek ya da vakit ayrılacak...

x