Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

 

Bayanlar her gün değişik kıyafetler tercih ettikleri gibi kıyafetlerine uygun farklı saç modelleri de uygulamak isterler. Bu noktada ise zaman kaybı yaşamamak adına sıradan saç modellerinin dışına çıkamayabilirler. Evde de kolaylıkla yapabileceğiniz çok şık ve pratik saç modelleri olduğunu bilmenizi isteriz.Uzun saçlı bayanlar için saçlarına kısa sürede şekil vermek çok daha kolay iken, saçları kısa ya da çok kısa olanlar, kısa saçlı bayanlar için saç modelleri konusunda kendilerini biraz şanssız hissetmektedirler.

Fakat durum sanıldığı kadar zor ve imkansız değil. Uygulanacak modeller, uzun saçlı bayanların uyguladıkları seçeneklere oranla az olabilir. Fakat küçük dokunuşlar ve saç aksesuarları ile beraber saçlarınız çok yeni ve gösterişli olabilir.

Saçlarınızın basit görüntüsünden kurtulması için gerekli olan birkaç küçük ayrıntı ile saçlarınız sıradanlıktan kurtulup çok daha trend bir görüntüye kavuşabilir. Kısa saçlarınız için önerebileceğimiz modellerin başında yukarıdan kabartılmış volümlü saç modelidir.

Evde Yukarıdan Kabartılmış Saç Modeli Yapımı

Saçlarınızı ince bir tarak yardımı ile yukarıdan krepeler yapın. Daha sonra küçük tokalar yardımı ile saçlarınızı bozmadan son derece nazik hareketler ile arkadan tutturun işte size farklı fakat asi görünmenizi sağlayacak bir yeni model. Bunun dışında saçlarınızı son yılların trendi saç örgüleri ile de şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı iki yandan örün ve arkadan toplu bir şekilde birleştirin. İşte size son derece cool ve şık bir topuz modeli. Saçlarınız çok kısa ise saç bandanaları ile farklı bir hava yaratabilirsiniz.

tarz kisa sac modelleri

Yine bu modelde son zamanlarda oldukça popüler bir saç modelidir. Evde yapılabilecek kısa saçlı bayanlar için saç modelleri arasında bir diğer model doğal hareketler. Saçlarınızı maşa yardımı ile küçük hareketler kazandırın ve ince tarak yardımı ile hacim vererek şekillendirin. İşte size bir başka farklı kısa saç modeli daha. Kısa saçlı ve ince telli bayanlar için ise ince tarak yardımı ile saçarına küçük dokunuşlar ile kabartmalar yapmasını ve bunu tepeden bir toka yardımı ile süslemelerini de önerebiliriz.

Evde Kahküllü Kısa Saç Modeli Yapımı

Kısa saçlı ve kaküllü bir bayan iseniz saçlarınız toka yardımı ile çok değişik modellerle süsleyebilirsiniz. Saçlarınızı yandan örgü ile örüp karşı tarafa tutturun. Bandaj görünümü ile kahküllerinizi ön plana çıkarmış ve çok daha güzel ve cool görüntüye sahip oldunuz.

Bunun dışında yine kahküllerinizi ön plana çıkarabilmek adına saçlarınızı tepeden kahküllerinizi katmadan kabartın ve arkadan tutturun. Saçlarınız yandan açılacak ve kahkülleriniz ön planda olacaktır. Yine bir başka farklı model ise saçların balık örgüsü diye bilinen örgü ile arkadan ya da iki yandan örülmesi şeklindedir. Saçlarınızı arkadaş örgü ile tutturabileceğiniz gibi, yüzünüzün yapısına göre iki yandan arkaya doğruda örüp toplayabilirsiniz.

kolay kisa sac modeli yapimi

Kısa saçlı bayanlar için saç modelleri arasında son zamanlarda oldukça yaygın iki model vardır ki, birisi örgü modelleri ve bir diğeri de salaş doğal dalgalardır. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz iki modelle de sıradan görünümünüzün dışına çıkıp çok daha güzel ve gösterişli olabilirsiniz. İnce telli bayanlar daha çok saçlarına hacim vererek daha gösterişli saçlara sahip olabilirler.

Gerek salaş modeller olsun gerek ise örgülü modeller olsun, ince bir tarak ile saçlarında küçük dokunuşlar ile hacim kazandırabilirler. Bu sayede saçları hem daha dolgun hem de daha gösterişli olacaktır. Saçlarını düz kullanmayı tercih eden bayanlara önerebileceğimiz bir farklı model ise, saçlarınızı yukarıdan krepeler ile yükseltip arkadan tutturma yöntemi de size önerebileceğimiz en şık ve asil modeller arasındadır.

Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Zinet dedi ki:

    Saçlarım her zaman uzun ama uçlarda hep kırıklar ve yıpranmalar vardı bu yüzden artık uzaması durdu ve arada kestiriyorum bu yüzden kısalmaya başladı hemen hem hızlı uzatmak hem de bakım yapmak için doğal keratin kullanmaya başladım patentli kertin aynı uzunluğa getirmemi sağladı ve yıpranma kırık falan da kalmadı saçlarımda tam istediğim gibi uzun ve sağlıklı saçlarım var boya da yaptırıyor olmama rağmen çok sağlıklı ve bakımlı.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
omuzda saç modelleri
En Yeni Omuz Hizası Saç Kesimi Modelleri

Sezonun en dikkat çeken saç modellerine baktığımızda, omuz...

gelin topuzu saç modelleri
Topuz Saç Modelleri ( HARİKA DEĞİŞİK MODELLER)

Bir gelinin düğün gününde gösterdiği en güzel aksesuar...

x