Kolay Ve Şık Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapımı

Bir kadının çok kolay bir şekilde kullanabileceği ve hangi saç rengine sahip olursa olsun yakıştırabileceği saç modellerinden birisi dağınık topuzdur. Her yaş grubundan kadının kolaylıkla tercih edebileceği dağınık toğuz modelleri, abartıya kaçılmadan yapıldığında kesinlikle istenen bir sonuç ortaya koyacaktır. Kimlerin bu saç modelini kullandığına ya da kimlerin bu saç rengi için uygun olduğuna bakacak olursak da, rahat bir saç modeli isteyen kişileri örnek gösterebiliriz.

Eğer çok fazla vakit ayıramıyorsanız ve saçlarınızın da sürekli olarak düzenli olmasını istiyorsanız, hiçbir şekilde yaş sorunu yaşamadan dağınık topuzu tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bu saç modelini yapabilmeniz için herhangi bir kuaföre gitmenize yani bir masrafa girmenize hiçbir şekilde gerek yoktur.

Evlerde çok kolay bir şekilde yapabileceğiz ya da gün içerisinde yenileyebileceğiniz dağınık topuz modelleri, kişilerin yüz yapıları, saçlarının uzunluğu ya da kendi tercihlerine göre de farklı şekillerde yapılabilmektedir.

dağınık topuz saç modelleri

Eğer girilen her ortamda gözlerin size dönmesini talep ediyorsanız ve pratik yapılabilecek saç modelleri sizin için önemliyse, yazımızın devamındaki modelleri incelemeniz gerekmektedir.

Dağınık Topuz Nasıl Yapılır ?

Dağınık topuz yapmaya karar veren kişiler, çok kolay bir şekilde bulabilecekleri ve hatta sürekli olarak yanlarında taşıdıkları ürünler ile bu modeli gerçekleştirebilirler. En basit hali ile kolay bir şekilde yapabileceğiniz ve çok şık olacağınız dağınık topuz için şu uygulamayı belirtebiliriz.

  • Öncelikli olarak saçlarınızın temiz olduğundan emin olmalısınız. Bu durum, dağınık topuz yapıldıktan sonra saçlarınızın çok daha güzel durmasını sağlayacaktır.
  • Dağınık toğuz yapımı için ilk olarak başınızı öne eğmelisiniz.

değişik topuz saç modelleri

  • Sarkan saçlarınızı bir fırça taraf yardımı ile güzel bir şekilde tarayın. Tarama süresi tamamen sizin tercihiniz, istediğiniz model ve saçlarınızın durumuna bağlıdır. En etkili sonucu elde etmek isteyen kadınlarımızın, saçlarının tamamen taranmış ve düz olduğundan emin olduğunuz zamana kadar uygulama yapmaları gerekmektedir.
  • Tarama işlemini tamamladıktan sonra, maşadan yardım almanız gerekmektedir. Maşa kullanarak saçınızda küçük bukleler yapmalısınız.
  • Bukle yapma işlemini tamamladıktan sonra, saçlarınızın daha dolgun görünmesi için bu bukleleri bir miktar dağıtmalısınız. Parmaklarınız yardımı ile çok hafif dokunuşlar ile buklelerinizin bir açılmasını sağlayın.

en güzel topuz modelleri

  • Son olarak açılan buklelerinizi de saç spreyi yardımı ile şekillendirmeye başlayın.
  • Sonrasında saçlarınızın üst kısmından başlayarak at kuyruğu olarak adlandırılan modele uygun olacak şekilde toplayın ve istediğiniz topuz modeli haline getirin.

Şık Ve Zarif Dağınık Topuz Saç Modelleri

Bu adımları takip ederek istediğiniz an dağınık topuz modelleri için uygulama yapabilirsiniz. Fakat, bu işlem sırasında da dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikli olarak, topuz yapımı sırasında kullanacağınız tokalardan bahsetmemiz gerekecektir. Burada tercih edeceğiniz tokaların renginin saç renginiz ile uyumlu olduğundan emin olmalısınız. Siyah bir saç rengine dağınık topuz yaparken görselliğinizin bozulmasını engellemek için, açık renkteki tokaları hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

en yeni topuz modelleri

Dağınık topuz modelleri için kendi yaratıcılığınızı da konuşturabilirsiniz. Bunun için örnek verecek olursak, kahkül bırakılmasını, saçın ön kısımlarının örgüye dahil edilmesini, kullanılan tokaların daha büyük seçilmesini ya da topuzun yapıldığı bölgenin değiştirilmesini örnek gösterebiliriz. Dağınık topuzlar genellikle saçın üst kısmından yapılması gerektiği düşünülse de, bu tamamen yanlış bir bilgidir. Sizin tercihinize bağlı olarak topuzunuzu ense bitiminden başlayacak şekilde de yapabilirsiniz.

Eğer saçınızın sağ ve sol kısmında bulunan bukleler uzunsa ve bunları değerlendirmek istiyorsanız, başınızın yan kısmından başlayacak şekilde buklelerinizi örmeye başlayabilirsiniz. Buklelerinizi de son olarak topuzun etrafından geçirebilir ya da ense bitiminde birbirine bağlayabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Karamel Renk Tonlarında Saç Renkleri Ve Modelleri 2017-2018

Karamel renginin diğer renklere göre ayrı bir ihtişamı...

bebek sarısı saç nasıl olur
Sarı Saçta, Bebek Sarısı Saç Rengi İçin Yeni Modeller

Sarı saç rengini kullanmak isteyen bayanların araştırma yaparken...

x