Modern Dağınık Saç Kesimi Modelleri

 

Saç modelleri bayanların stilini belirleyen bir seçimdir. Saçları ile kişilikleri arasında uyumu yakalayan bayanlar son derecede çekici ve hoş bir görüntüye kavuşabilirler. Dağınık modeller, dalgalı ve katlı modeller özellikle de asi ruhlu, sıradanlığı sevmeyen ve deli dolu yapıya sahip bayanların tercih edecekleri modeller arasındadır. Dağınık saç kesimi modellerine uygun olabilecek modelleri ise şu şekilde açıklayabiliriz.

Lob saç kesimi özellikle göz alıcı ve çarpıcı görünmek isteyen bayanların tercih edecekleri modeller arasındadır. Ön kısımları arka kısımlarına göre daha kısa olup, yine arka kesimlerde katlar uygulanarak saçlarda son derecede hareketli ve dağınık bir model verilebilir. Katlı saç kesimlerinde dağınık görünüm doğal dalgalar yaratılarak da mümkün olabiliriz.

Morden Saç Kesimi Modelleri

Bob Saç Kesimi ile saçlarınızda dağınık bir hava yaratabilirsiniz. Bu kesim modeli ile katların işbirliği uyumu ile çok daha havalı ve popüler bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Saçarlınız dalgalı ise orta boy uzunlukta bir saç kesimi seçmeli ve doğal dalgalar ile dağınık ve havalı bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Yine bununla birlikte saçlarınızda alın yapınız da müsait ise perçemler yapabilirsiniz. Perçemler ve dağınık saç modeliniz sizi son derece de çekici bir görüntüye kavuşturacaktır.

Saçarlınızda dağınık saç kesimi yaptırmak için katlar son derecede önemlidir. Katlı saçlarınızda doğal dalgalar yaparak çok daha havlı görünebilirsiniz.

Saçlarınızda katlı kesim yaptırmadan da dağınık bir hava yaratabilirisiniz. Düz saçlarınıza hareketli fönler ile daha hoş ve dağınık bir hava katarak rahat ama bir o kadar da modern bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Örgü Saçlarla Modern Ve Şıklığı Yakalayın

Dağınık gösterebilmek için saçlarınızda son dönemlerin oldukça popüler moda hareketi olan saç örgülerini de kullanabilirsiniz. Saçlarınızı dağınık bir şekilde toplu saç örgüsü yapıp örgülerde küçük dokunuşlar yaparak dağınık ama bir o kadar da popüler bir saç modeli yaratmış olabilirsiniz.

Saç örgüleri son dönemde oldukça moda bir saç hareketidir. Yarım topuz şeklinde görünecek saçlarınıza arkadan örgü yaparak hoş bir hava yaratabilirisiniz. Sarkıttığınız saçlarınıza da doğal dalga hareketli yaparak dağınık bir hava ile son derece de hoş bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Yine saç örgüleri ile elde edebileceğiniz dağınık saç kesimi modelleri bulunmaktadır. Saçlarınızı bir yandan diğer bir yana ulaşabilecek toplu bir saç örgüsü ile toplayın. Örgüleriniz gevşek olsun. Bununla beraber birkaç tane saç tutamını sarkıtıp salaş bir görüntü elde edebilirsiniz.

İki yandan gevşek bir şekilde saçlarınızı örün. Daha sonra örgüleriniz yine küçük dokunuşlar ile gevşetmeye çalışın. Birkaç tutam saçlarınızı da içerisinden sarkıtarak çok hoş ve dağınık bir hava yaratabilirsiniz.

Yandan gevşek bir şekilde örebileceğiniz ve küçük dokunuşlarla dağınık bir hava yaratabileceğiniz modeller de mevcuttur. Saçlarınızı yandan dağınık ve gevşek bir şekilde örün. Tarak ya da eliniz ile de gevşetmeler yaparak birkaç tane de saç teli çıkarın. İşte size dağınık bir model daha.

Atkuyruğu seven bayanların sayısı oldukça fazladır. Düz atkuyruğu, maşalı atkuyruğu olduğu gibi örgü detaylı atkuyruğu modelleri de son derecede moda bir saç hareketidir. Saçlarınızı dağınık bir atkuyruğu yaparak örgü ile de son derecede gösterişli bir hava yaratabilirsiniz. Saçınızın bir yanından örgü yapın. Daha sonra örgüyü de dahil ederek saçlarınızı dağınık bir şekilde atkuyruğu şeklinde bağlayın. Yine saçalarınızın uç kısımlarında ince bir tarak ile kabartmalar yapabilir ve dağınık bir saç modeli haline getirebilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
dağınık topuz video
Farklı Olmak İsteyenlere Örgü saç modelleri

Genellikle uzun saçlara sahip olan kadınlarımızın tercih ettiği...

dağınık topuz video
Kolay Ve Şık Dağınık Topuz Modelleri Ve Yapımı

Bir kadının çok kolay bir şekilde kullanabileceği ve...

x