Özel Gece Ve Abiyeler İçin Güzel Saç Modeli Fikirleri

Gideceğiniz davetin yeri, önemi, ne hakkında olduğu ya da gideceğiniz mekanın açık mı kapalı mı olacağı, bir düğüne mi davetli olacağınız seçeceğiniz saç modelini de belirleyebilmektedir. Giyeceğiniz elbisenin rengi, dekoltesi ya da uzun mu kısa mı olduğuna göre de saçınızın şekli değişebilmektedir. Abiye saç modellerinde en önemli detay elbisenizdir. Elbisenizin sadeliği ya da şaşası, saç modelinizi doğrudan etkileyebilmektedir.  Elbiseye göre saç modeli örneklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Sırt Dekoltesi Olan Abiye Elbiseler için Saç Modelleri: Dekoltesi olan abiye elbiseler için saçlarınızın toplu olduğu modelleri tercih etmelisiniz. Dağınık ya da normal topuz modellerinden beğendiniz bir modeli saçınızı yaptırabilirsiniz. Sırt dekoltesi olan elbiseler için saçın yanı sıra sırt için tercih edilen takılar da mevcuttur. Dekolteye doğru uzanan uzun zincirler dekoltenize şıklık kazandıracaktır.
  • Göğüs Dekoltesi Olan Abiye Elbiseler için Saç Modelleri: Sade bir elbise tercih ettiniz ve yaka kısmında normal ya da derin bir dekolte var ise saçlarınızı açık bırakabilirsiniz. Doğal dalgalar saçlarınızı şık gösterecektir. Elbisenizin dekoltesinin yanında ek olarak taşlar ve parıltılar var ise bu durumda saçlarınızı toplamanızı öneririz. Saçlarınızın toplu olması elbisenizdeki taş detaylarını ön plana çıkaracaktır.
  • Elbisenizin Rengine Göre Saç Modelleri: Abiye saç modelleri elbisenin dekoltesine, taşına, süsüne göre değişirken elbisenin rengine göre de değişik ve farklı modeller tercih edilmektedir. İddialı bir renk tercih eden bayanların saçlarını sade bir modeller süslemesi yeterlidir. Elbise de taşlar, parıltılar çok fazla ise ve rengi de iddialı bir renk ise, saçınızın sade olmaması sizi bir anda rüküş yapabilmektedir.

  • Sade Bayanların Abiye Elbiseleri İçin Seçmiş Oldukları Modeller: son zamanlarda bayanlar eskiye kıyasla daha sade ve asil olacakları saç modelleri tercih etmektedirler. Sadeliğin yanında daha doğal ve abartıdan kaçınılmış saç modelleri ile gecenin göz kamaştıranı olabilmektedirler. Renk olarak da daha soft renklerin tercih edilmesi sizi çok daha sade ve şık gösterebilir. Renk seçiminde ise tercihiniz teninize uygun renkler olmalıdır. Üzerinizde sırıtacak bir renkte elbise sizi abartılı ve rüküş gösterebilir.
  • Gençler için Abiye Saç Modelleri: yaşlarını olduğundan fazla göstermemek adına çok daha sade ve salaş modeller tercih edilebilir. Ya da gevşek bir saç örgüsü genç kızlar tercihleri arasında olabilir.
  • Davetin Saatine Göre Saç Modelleri: Gideceğiniz davetin gündüz mü ya da gece mi olacağı da saçlarınızın modellerini etkileyecek bir detaydır. Davetiniz gündüz ise daha sade, salaş, abartısız bir model tercih edebilirsiniz. Davetiniz gece ise daha daha şık ve iddialı bir saç modeli tercih edebilirsiniz. Gece davetleri için saçınızı toplamanız sizi daha şık gösterebilir.

Özel Gün Ve Gecelerinizde Kullanabileceğiniz Özel Saç Modelleri

En güzel abiyeyi tercih ettiniz ve bunun yanı sıra da en güzel abiye saç modelini yaptırmanız gerekti.  Elbisenizin dekoltesine, rengine, davetinizin gündüz mü gece mi olmasına göre pek çok saç modelini size sunduk. Siz de davetin en rüküşü olmak istemiyorsanız bu püf noktalarını düşünmenizde fayda olacaktır. Zira çok şık ve gösterişli bir abiye elbisenin üzerine, bir o kadar şatafatlı ve gösterişli bir saç modeli yaptırmak istiyorsanız, bunu sakın denemeyin.

Elbiseniz ne kadar gösterişli olur ise olsun elbisenizin ön planda olması açısından saçınızın sade bir model ile süslenmesi gerekir. Zira o davetin en rüküşü oluverirsiniz bir anda. Seçeceğiniz aksesuarlar da elbisenizin sadeliğine göre tercih edilmelidir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
günlük saç modelleri
Günük Kullanabileceğiniz Farklı Saç Modelleri

Kadınlar ruh hallerine göre saçlarının gerek renkleri gerek...

kahkul kesimi modelleri
Yüz İmajınıza ( Şeklinize ) Uygun Kahkül nasıl Olmalı

Birçok kadın zaman zaman saçlarında değişiklik yapmaya karar...

x