Resimli Anlatım İle Evde Kolay Saç Modelleri Yapımı

Kimi zaman kuaföre gitme vaktimiz olmadığından kimi zaman ise bütçe kısıtlı olmasından dolayı biz bayanlar saçlarımızı evde yapmak isteriz. Evde saç nasıl yapılır bununla alakalı bir kaç makale paylaşmıştık fakat bir yenisini daha eklemek istedik.

Saçlarımızda değişik modeller yaptırmak için bazen kuaföre gidecek vaktimiz olmayabilir. Evde kolay saç modeli uygulayabileceğiniz çok çeşitli saçlar mevcuttur. Ben yapamam, yeteneğim yok diyen bayanların dahi çok kısa sürede yapacakları, kuaförden çıkmış gibi güzel saç modellerinden şu şekilde bahsedebiliriz.

Evde Yapılabilecek Kolay Ve Pratik Fikirleri

  • Dalgalı Saç Modeli : saçları dalgalı olan bayanların kuaföre gitmeden de saçlarını çok kolay bir şekle sokabilecekleri bir gerçektir. Saçları zaten kendiliğinden şekilli olan bu bayanların, yapması gereken tek şey saçlarındaki dalgaları belirginleştirmektir. Dalgalarına maşa yardımı ile küçük dokunuşlar yapıp, krep tarağı ile de saçınızın tepesinde küçük kabartmalar yaparak işte çok güzel ve son derecede doğal bir saç modelini hazırlamış oldunuz.
  • Düğüm modeli : Sadeliği seven ve bunun yanında farklı görünmekten hoşlanan bayanların tercih etmiş oldukları bir saç modelidir. Saçlarınızı boynunuza yakın bir yerden sıkı bir şekilde bağlayın. Ardından saçlarınızı ikiye ayırıp bir düğüm atın, peşine bir düğüm daha. Son düğümün ardından da saçlarınızı bir toka ile tutturun . işte düğüm modeliniz hazır. Saçarınızı içer toplayarak da bu yöntemi uygulayıp düğümlü topuz elde edebilirsiniz.
  • Yapışık Örgü Modeli : Saçlarınızı iki yandan örün. Daha sonra arkadan örmüş olduğunuz saçarlı birbirine toka yardımı ile tutturun ve ardından uçlarından tek bir toka ile birleştirin. İşte son derecede basit ve son yılların modası olan saç örgülü modeliniz hazır.
  • Atkuyruğu : son derece sık ve kolay yapılan bir saç modelidir. Saçlarınızın önlerinden birer tutam ayırın. Daha sonra kalan saçlarınızı tepeden sıkı bir şekilde tutturun. Ayırmış olduğunuz saçları ise atkuyruğunuzun etrafından dolandırıp tutturun. İşte atkuyruğunuz hazır. Aynı zamanda saç uçlarınıza maşa yaparak da hareketli atkuyruğu modelini yapabilirsiniz. Düz ya da maşalı tercih sizin.
  • Saç bandı ile yarım toplu saç modeli : saçlarınıza ince bir saç bandınızı tutturun. Daha sonra saçlarınızın bir tutamını saç bandının üzerinden geçirin. İşte küçük dokunuşlar sonucunda elde etmiş olduğunuz yarım toplu bir saç modeli daha.
  • Burmalı Saç Modeli : Saç bandı ile yapmış olduğunuz saçların, yandan ayırmış olduğunuz tutamlar ile yapıldığı saç modelidir. İki yandan ayırmış olduğunuz saçlarınızdan, tutamlar alın. Bu tutamları döndürerek saçlarınızın arka tarafında bir toka yardımı ile tutturun. İşte evde kolay saç yapılışı daha.
  • Burmalı topuz : son derecede basit ve sade bir saç modelidir. Saçlarınızı atkuyruğu şeklinde bağlayın. Daha sonra uçlarını burgu şeklinde yapıp, bağladığınız saçın etrafından döndürüp tutturun. İşte topuzunuz hazır. Son derecede basit ve yapıldığında size sade şıklık katacak bir saç modeli.
  • Örgülü atkuyruğu : atkuyruğu hemen hemen her bayanın sıklık ile tercih edip yaptırmış oldukları bir saç modelidir. Yapımı son derecede kolay ve şık bir saç modelidir. Örgülü atkuyruğunda ise saçlarınıza son yılların modası olan saç örgüsü ve yılların modası olan atkuyruğunun birlikte ne kadar uyumlu olduğunu göreceksiniz. Sağınızdan ya da solunuzdan bir tutam saç ayırın ve bu saçı örün. Daha sonra atkuyruğu yapmak için örgü ile beraber saçlarınızı yukarıdan sıkı bir şekilde toplayın. İşte örgülü atkuyruğunuz hazır. Son derecede farklı ve bir o kadar da kolay bir saç modelini saçınıza uygulamış oldunuz.

Resimli Evde Hızlı Şık Saç Yapımı Modelleri

Evde saç yapımı uygulamaları için sizlere birkaç örnek vermiş bulunuyoruz. Bununla beraber saç düzleştiricileri ya da maşalar yardımı ile de saçlarınıza kolay ve bilindik saç modellerinden yapabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
gri gumus saç boyası
Her Yüz Şekline Uygun Uzun Saç Modelleri

Kadınların en hassas olduğu konulardan birisi, tahmin edileceği...

Karamel Tonlarında Saç Renkleri ve Tonlamaları

Her kadın, mükemmel bir görünüme sahip olmak istemektedir....

x