Röfle Nedir ? Röfle Nasıl Yapılır ?

 

Tüm kadınlar hayatın stresinden uzaklaşmak ve yenilik ihtiyacını karşılamak için kuaföre gider. Kuaförler kadınların en iyi hissettikleri yerlerden biridir. Yeniliğin en büyük göstergesi de her zaman saçlar olmuştur. Bir kesim ya da renk tüm görüntüyü değiştirebilir. Genelde saç rengini değiştirmek de her kadının dönem dönem yaptığı bir işlemdir. Düz renklerden ziyade röflenin ayrı bir güzelliği vardır. Peki her zaman duyduğumuz ama bazen tam olarak kestiremediğimiz röfle nedir nasıl yapılır, inceleyelim.

Röfle saçı belli aralıklar ve değişik renk tonları ile boyama işlemidir. Genelde saç rengi koyu olanlar tarafından tercih edilir. Aralara uygulanan açık renkler sayesinde saç daha hafif bir görüntüye ulaşır. Röflenin kendisi de bir çeşit olmakla birlikte gölge, palet, balyaj ve meç olarak ayrılır. Farklı bir rengin saçın doğal rengi ile bütünleşmesinden ortaya çıkan hoş görüntü her kadına yakışır. Koyu ten rengine sahip olanlar da açık ten rengine sahip olanlar da röfle yaptırabilir.

Röfle Nedir Ve Röfle  Yapım Süreci İşler ?

Genel olarak röflenin evde yapılamayacağı düşünülür. Ama yeni çıkan boya çeşitleri ile evlerde de bu işlem gerçekleştirilebilir. Özellikle küçük delikleri olan boneler sayesinde kendiniz bile röfle yapabilirsiniz. Öyleyse röflenin yapım sürecinden bahsedelim.Röflede en önemli detay renk seçimidir.

Eğer cildinize ve saçınızın ana rengine uyumlu bir renk seçmezseniz sonuçtan memnun olmazsınız. Ana renk ile arasında çok fark olmamalıdır sadece bir ton açığını kullanmak yeterli olacaktır. Daha belirgin bir röfle isterseniz iki ton açık bir boyada kullanabilirsiniz. Ama kesinlikle uyumlu olmasına ve saçta abes durmamasına özen göstermelisiniz.

röfle nedir

Tüm boyama işlemlerinde olduğu gibi röflede de cildinizin korunmasına dikkat edin. Bunun için tüm yüzünüze vazelin sürebilirsiniz. Eğer eski ve giymediğiniz kıyafetleriniz varsa boya sırasında bunları giyebilirsiniz. Ayrıca boya kutusunun içerisinden çıkan eldivenleri de takmayı unutmayın.

Her boya kutusunun içinde kullanımının nasıl olacağı yazıyordur. Mutlaka okuyun ve yazılanlara göre hareket edin. Boya işlemine başlamadan önce saçlarınızı bir tarak yardımı ile ayırmalısınız. Bunu elinizle de yapabilirsiniz ama tarak kullanımı daha verimli olacaktır. Ayırdığınız tüm parçaların birbirine karışmasına izin vermeyin ve sıkı bir şekilde toplayın.

Normal boyalarda işlem diplerden başlar. Ama röfle yapmak için buna gerek yoktur. Hatta diplere boya sürmemeniz gerekir. Röfle için aldığınız boya setinden çıkan fırça yardımı ile boyama işlemini gerçekleştirin. Ardından bekletmek için bir bone ya da folyo ile saçınızı sarın. Açıkta kalmazsa daha iyi sonuç alırsınız. Bekleme süresi belirtilmediyse 45 dakika uygun olacaktır.

Saçlarınızı yıkadıktan sonra boya sonrası kremleri kullanmanız gerekir. Boya saçı kurutacağı için bu gibi kremler yıpranmasını engelleyecektir. Kullanacağınız şampuanın da boyalı saçlara özel olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece rengini koruyabilirsiniz. Islak saçta renk belli olmayacaktır. Kurumasını beklemeli ve ya kurutma makinesi kullanabilirsiniz.

Boya Kullanmadan Röfle Yapılabilir Mi ?

Boya kullanmadan röfle yapılabilir mi ? Sorusu tüm kadınlar tarafından soruluyor. Bazı yöntemler aracılığı ile saç renginizi açmak ve ışıltı kazandırmak mümkündür.

röfleli saç nasıl olur

Fakat boyadaki kadar belirgin bir görüntüsü olmaz. Aynı zamanda saçlarınızı açmak için limon suyu kullanarak ve papatya çayı demleyerek saçınıza uygulayabilirsiniz. Bir süre güneşte bekledikten sonra renginde açılma olduğunu göreceksiniz. Bu işlemi bir kaç kez daha yaptıktan sonra gözle görülür değişimlere şahit olabilirsiniz.

Tabi ki bu işlemler saç renginizi açacak ama aynı zamanda saçlarınızı birazda olsa yıpratacaktır. İyi bir kuaföre giderek harika bir röfle yaptırmak akıllıca bir çözüm gibi gözüküyor sağlıcakla kalın.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Karamel Renk Tonlarında Saç Renkleri Ve Modelleri 2017-2018

Karamel renginin diğer renklere göre ayrı bir ihtişamı...

bebek sarısı saç nasıl olur
Sarı Saçta, Bebek Sarısı Saç Rengi İçin Yeni Modeller

Sarı saç rengini kullanmak isteyen bayanların araştırma yaparken...

x