Röfle Nedir, Röfleli Saç Modelleri ( GÖZ ALICI MODELLER)

 

Daha önceleri çok sık adını duyduğumuz bir saç modeli olan röfle, son zamanlarda tekrardan bayanların ilgi odağı olmuş durumda. Röflenin yerini ombre, ışıltı ve gölge gibi teknikler günümüzde almış olsa da röflenin de çok fazla tutulduğunu unutmamak gerekir. Modasının geçtiğini düşünenler var ise röfle tekrardan karşımıza çıkmıştır.Röfle ile ombre ya da ışıltı gibi teknikler birbirlerine yakın olduğundan farklı bir model olarak düşünülmeyebilir.

Röfle saç modeli hakim saç renginizin yaklaşık olarak 1-6 ton kadar farklı renklendirmelerin yapılması işlemidir.  Esmer bayanlar röfle işlemini tenlerini biraz daha yumuşatmak adına tercih etmektedirler. Aynı zamanda röfle işlemi balyaj ve gölge ile de karıştırılmaktadır. Fakat birbirinden farklı işlemler olduğunu unutmamalısınız. Röfle yaptırmak isteyen bayanlara verebileceğimiz tüyolar ise, ten renginin eğer açık ve buğday tenli iseniz bu model size yakışabilir.

Seçimlerinizi kolaylaştırmak adına sizlere birkaç röfleli modelden bahsetmek isteriz. Farklı röfle saç modelleri yaptırmak istiyorsanız öncelikle cilt yapınızın bu saç rengine uygun olup olmadığını araştırmalısınız. Aksi takdirde yüzünüze uymayan sizi daha solgun ya da gereğinden fazla soğuk gösterebilir. Özellikle yaza girerken seçmeniz daha uygun olacaktır. Açık tonlar denemek istiyorsanız yaz mevsimi de size daha uygun olacak mevsimlerdir. Röfle yaptırmak için saçların uzun olması ya da kısa olması gibi seçenekler verilmemektedir. Her saç tipine sahip bayan, cilt tonları ile uyuşuyor ise röfle yaptırabilir. Saçınızı yaptırdıktan sonra ise sizi çok daha dikkatli ve bakımlı günlerin beklediğini hatırlatmakta fayda vardır.

Saçınızın ilk günkü gibi canlı ve parlak görünmesi için her hafta mutlaka en az bir kez saç maskesi yaptırmanız gerekmektedir.  Saç maskeleri saçınızın rengini korumak ile beraber saçlarınıza yumuşaklık ve sıcaklık da verecektir. Saçlarında doğal dokunuşlar arayan bayanlar, röfle tekniğini bir gözden geçirmelidirler. Saç diplerinin doğal renginizde olması sizi daha natürel gösterecektir. Saçlarınızda yapılan röfle sayesinde daha ışıltılı saçlarınız olacak ve çok daha dikkat çekici olacaksınız.

Saçlarında platin sarısı kullanmak isteyen bayanlar bu saç rengini röfle ile elde edebilmektedirler. Özellikle 2017 yılında son derece trend görünen platin rengi ile yaz aylarının daha enerjik havasını da size taşımaktadır. Röfle yaptırmış bayanlar saçlarını şekillendirmede çok daha kolay teknikler uygulamaktadır. Kendi yapısı gereği ışıltılı ve gösterişli olan röfle ile saçlarınız doğal görünümü ile bile çok daha havalı olacaktır. Ayrı bir saç tekniğine gerek kalmadan hafif dalgalandırmalar yaparak dahi çok daha gösterişli olabilirsiniz. Özellikle koyu renkli saçlarda açık boya uygulaması sonucunda dip gelmesi çok daha dikkat çekici olmaktadır.

Röfle saç modelinde böyle bir sıkıntı yaşamıyor olunması, saç modelinin daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Dip boyam geldi derdi olmadan, havalı bir yaz mevsimi geçirmek isteyenlerin tercih ettikleri bir saç rengi tekniğidir. Saçlarınızın uzun ya da kısa olması röfle yaptırmanız açısından bir engel teşkil etmez. Son derece kullanışlı ve ten renginize uyduğu takdirde çok havalı bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

Röfle saç modeli tercih etmenize sebep olabilecek sebeplerin en başında dip boyası derdini yaşamayacak olması gelmelidir. Diplerinizin doğal renginin kullanılıp diğer kısımlara rengin uygulandığı bir saç boyama tekniğidir. Cildinize uygun olduğuna karar verdiğiniz zaman ilk adım olarak kuaföre gidip randevunuzu almanızı öneririz. Saçlarınızın ışıltısı yüzünüze yansıyacağı için çok daha parlak ve soft bir görünüme sahip olabileceğinizi unutmamanızı hatırlatır ve röfle modasının da eskimediğini söylemeliyiz.

 

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Hayran Kalacağınız Ense Topuzu Modelleri

Saç modelleri arasında en bilinen ve en çok...

Modern Dağınık Saç Kesimi Modelleri

Saç modelleri bayanların stilini belirleyen bir seçimdir. Saçları...

x