Sarı Omre Saç Tonları ve Renkleri

2014 yılından itibaren görmeye başladığımız sarı ombre saç tonları, ünlüler tarafından sıkça kullanılmasından dolayı hızlı bir şekilde kullanıcı sayısını arttırmıştır. Sarı saç rengine geçiş her ne kadar zor bir karar olsa da, ombre tonlarına bakıldığı zaman her kadın bir iç geçirmekte ve bu saç rengini kullanmak adına da en doğu zamanı beklemektdirler. Şuan kullanılan saç rengi ve tonlarına göre onlarca farklı modelden söz edilebilse de, en çok çeşitte modelin, söz konusu ombre ve tonlarında olduğunu da bilmelisiniz.

Ombre tonlarının bu kadar sık kullanılıyor olmasındaki bir diğer neden ise, saç kesiminin doğru yapılmasının ardından çok kolay bir şekilde model verilebiliyor olmasıdır.

Sarı Ombre Saçı Kimler Tercih Etmeli?

Öncelikle sadece isim olarak ombre modellerinin tanımını bilenler için, bu renklerin nasıl elde edildiğini belirtelim. 2014 yılından beri trend saç modelleri arasında gösterilen bu saç rengi, saçta iki ayrı uyumlu rengin kullanılması ile elde edilmektedir. Boyama işlemi yapılırken kişilerin saç rengi ve hangi tonda olduğu tespit edilmekte, buna ek olarak da 2 ile 3 ton arasında bir renk açma işlemi uygulanmaktadır. Ombrenin tam anlamı ile elde edilebilmesi için, saçların uç kısmına doğru boyama işlemi daha yoğun bir şekilde yapılmaktadır. Bu rengi en çekici yapan özellik de tam olarak budur.

Sarı ombre saç tonları için kimlerin kullanım sağlayacağı konusuna bakarsak, net bir saç renginden söz etmemiz mümkün değildir. Çünkü, şuan kullanılan saç bakım ürünlerine baktığımız zaman, bir gün içerisinde en koyu renklerden en açık renklere bile dönmenin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı, saçınızın yıpranması ya da dökülmesi sizin için önemli değilse ve siz sadece her zamanki güzelliğinize biraz daha fazlasını katmak istiyorsanız, bu saç modelini kullanabilirsiniz.

Ombre tonları, sadece sarı renklerde değil, kumral ve küllü olarak adlandırılan gri ve tonlarında da kullanılabilmektedir. Ancak, kişilerin burada örnek saç modellerine bakması çok daha doğru olacaktır.

Sarı Ombre Saçta Dikkat Edilecekler

Sarı ombreye geçiş yapmak isteyen kişiler kuaföre gittikleri zaman, ya doğrudan boyama işlemine geçilecek ya da öncesinde bazı işlemler uygulanacaktır. Saçın yıpranma ihtimalinin oldukça yüksek olduğu bu işlemlerde, özellikle çok koyu renkte bir saç kullanan kişilerin dikkat etmelerinde fayda vardır. Çünkü, oldukça koyu bir saç renginden geçiş yapmak isteyen kişiler, boyama işlemini tamamlamalarının hemen ardından, dip boya zamanı gelmiş bir görüntü ile karşılaşabilirler.

Birçok uzman da, kişilerin doğrudan koyu renk geçişlerini yapmasını zararlı bulmaktadır. Buna çözüm bulmak isteyen kişiler için en etkili alternatif, sçların daha açık bir renge getirilmesi ya da küllü sarı renklere geçiş yapıldıktan sonra ombre yapılmasıdır. Eğer bu şekilde işlem yaparsanız, hem ombre uygulamasındaki başarı oranı yüksek olacak hem de dip boya zamanınızı biraz daha uzatmış olacaksınız.

Ombre Hangi Renklere Yapılır?

Sarı ombre saç tonları konusunda merak edilenlere geçecek olursak, saç rengi belirsizliğinden söz etmemiz gerekecektir. Öncelikli olarak kullandığınız saç rengi ne olursa olsun, ombre yapmanız için bir engel değildir.

Her renk ve ton arasında geçiş yapmanızın mümkün olduğu ombre tekniğinde, başarılı sonuçlar hem işlem yapan hem de geçiş yapılacak saç rengine bağlıdır. İster kızıl, isterseniz de kahverengi ya da siyah gibi saç rengine sahip olun, kısa sürede ombre tekniğini kullanabilirsiniz. Ancak, bir önceki başlıkta da belirttiğimiz gibi, koyu renklerden geçişlerde sorun yaşanmaması adına, saç renginde açma işlemi ya da bazı renk değişiklikleri yapılması daha uygun olacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
balyaj ve ombre sac modelleri
Balyaj Ombre Tonlarında 20 Pastel Ve Neon Saç Renkleri

Eğer renkli ve pastel saçlardan hoşlanıyor iseniz sizde...

Sarı Saçların En Güzel 5 Ton ( SARI SAÇ KİMLERE YAKIŞIR)

Özellikle ünlülerin zaman zaman tercih ettikleri sarı saç...

x