Sarı Saçların En Güzel 5 Ton ( SARI SAÇ KİMLERE YAKIŞIR)

Özellikle ünlülerin zaman zaman tercih ettikleri sarı saç rengi, kadınların kendilerine güvendikleri ve kendilerine de zaman ayırdıklarının adeta bir göstergesidir. Çünkü, saç renginde değişiklik yapan bir kadın, genellikle kolay bir şekilde bakımını yapacağı ve kendisine de farklı zorluklar çıkarmayan renkleri tercih etmektedir. Ancak, sarı saç tonları için bu durum tam anlamı ile geçerli değildir. Boyama işlemi yaptırdıktan sonra kadınlar kendilerine yeteri kadar vakit ayırmazsa, hem saçlarında akmalar meydana gelebiliyor hem de makyaj ile destekleme yapılmadığında ten renginin soluk durması ile karşılaşılabiliyor. Bundan dolayı, sarı saç kullanmak, kadınlar için son derece cesaret isteyen bir karardır.

Kadınların sarı bir renge geçiş yapmak istediklerinde örnek aldıkları kişiler ise genellikle ünlülerdir. Fakat, ünlüler sürekli olarak ekran karşısına çıkacağından dolayı birbirinden farklı saç bakım ürünü kullanmaktadır. Bundan dolayı, kullanılan ürünleri kesinlikle göz önünde bulundurmalı ve sonrasında karar vermelisiniz. Eğer sarı saç tonları için ilk kez geçiş yapacaksanız da, örnek aldığınız kişilerden çok size en çok yakışacak sarı tonlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Bu konuda yaptığımız en güzel 5 sarı saç tonu ise şu şekildedir.

En İyi Sarı Saç Tonları

Tereyağı Sarısı: Öncelikle böyle bir isim almasındaki temel neden, ince ve dalgalı saçlarda kullanılıyor olmasıdır. Bu tarz bir benzetmenin ortaya çıkmasında rol sahibi olan ünlü ise aktrist Amber Heard’dır. Ekranların sevilen yüzü, bu saç rengini düzenli olarak kullanmakta ve bu saç rengine geçiş yapmak isteyen kişilerin geneli de sadece Amber Heard’a biraz da olsa benzemek için bu rengi seçmektedirler.

Sıcak Buğday Sarısı: eğer kullanacağınız saç renginin romatik ve yumuşak tonlarda olmasını istiyorsanız, bahsettiğimiz sıcak buğday sarısını tercih edebilirsiniz. Ancak, bu saç rengine geçiş yapmak isteyen kişiler, hem ten rengini, hem saç modellerini hem de geçiş yapılacak mevsimi göz önünde bulundurmalıdırlar.

küllü sarı saç renk tonları

Saç rengi, özellikle bahar mevsiminde kendisini daha iyi göstermektedir. Ten rengi açısından koyu ya da soluk bir tene sahip olanlar için de son derece faydalı bir renktir. Daha canlı ve heyecanlı görünmek isteyen kadınlarımızın değerlendirmesi gereken modellerin başında gelmektedir.

Platin ve Bal Köpüğü Sarısı: en güzel sarı tonları arasında yer almasına rağmen kısıtlı saç modellerinde uygulanabilmektedir. Genellikle ünlülerin dönemsel olarak tercih ettiği bu saç rengi, en çok yarım topuz saç modellerinde uygulanmaktadır. Uzun saçlarda daha solgun görünmektedir. Ayrıca, saç renginin en iyi sonbahar ve yaz aylarında kullanılabildiğini de söyleyebiliriz.

Güneş Sarısı Saç Rengi: Yaz günlerinde enerjinizi ve canlılığınızı göstermek istiyorsanız, kesinlikle önceliğinizi güneş sarısı tonlarına vermelisiniz. Saç rengine geçiş yapan kişilerin makyaj ürünleri konusunda da vazgeçilmezi kesinlikle kırmızı ruj olacaktır.

Bakırımsı Sarı: Amy Adams ile birlikte tanıdığımız bu ton, son derece çarpıcı görülmektedir. Şeftali cilt tonundaki kişilerin gönül rahatlığı ile kullanabilecekleri bu saç modelinde, bakım için de çok ayrı bir vakit ayırmanıza gerek kalmayacaktır.

sarı saç tonları

Sarı Saç Tonları İçin Bakım Önerileri

Sarı saç tonları için karar verme süreci kadar kullanım sırası da oldukça zorludur. Özellikle bakım konusunda yaşanan problemleri göz önünde bulundurduğumuzda, aşağıda belirteceğimiz yöntemler ile süreci daha da kolaylaştırabilirsiniz.

  1. Haftalık nem maskesi kullanabilirsiniz.
  2. Saç renginizi korumak için sarı saçlara özel şampuan kullanmalısınız.
  3. Saçlarınızı fön makinesi ile kurutmaktan kaçınmalısınız.
  4. Duş sırasında suyun sıcaklığının yüksek olmamasına özen göstermelisiniz.
  5. Tarak ve fırçanızı nemliyken kullanmalısınız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
olaplex kullanımı
Olaplex Hair Perfector No 3 Nasıl Kullanılır?

Saç rengi açma veya kapama dahil değiştirmek isteyen...

Buğday Tenliler İçin En Uygun Saç Renkleri Nelerdir ?

Seçeceğiniz saç renkleri bedenimiz ile alakalı birçok ayrıntı...

x