Sarı Saçta, Bebek Sarısı Saç Rengi İçin Yeni Modeller

 

Sarı saç rengini kullanmak isteyen bayanların araştırma yaparken karşılaşıp tercih ettikleri bir sarı renk türü olan bebek sarısı oldukça popüler bir saç rengidir. Yenidoğan bebeklerin ilk zamanlarda saçlarının çok açık renkte olmasından dolayı bu saç rengine bebek sarısı denilmiştir. Platin saç rengi ile oldukça karıştırılan bir saç rengi olsa da bebek sarısı daha koyuya dönük bir saç rengidir.

Her ten rengine uygun bir sarı renk tonu bulabileceğiniz gibi cilt tipiniz için de çok sağlıklı sarı tonları bulunmaktadır. Özellikle bebek sarısı rengi hemen hemen her cilt tipine uyabilecek bir saç rengidir. Bebek sarısı saç renginin bir diğer avantajı ise yüzünüzü çok daha genç gösterebilmesidir. Sarı renk tercih eden bayanların saç renklerinden dolayı ciltlerinde ki pürüzler çok daha belirgin görünebilmektedir.

Bebek Sarısı Saç Renginin Negatif Yönleri

Bu kusuru ise çeşitli makyaj hileleri ile kapatmanız mümkündür. Bebek sarısı saç modeline karar verdiniz ve bu rengi evde kendiniz yapmaya karar verdi iseniz çok dikkatli olmanız gerekecektir.  Evde kendi kendine bu saç rengini yapmak isteyen bayanlara önerilen saç boyası palette serisinin schwarzkopf deluxe 10.01 bebek sarısı saç boyasıdır.

Saçlarınızın rengi ile yapacağınız saç modelleri uyumlu olmalıdır ki, saçlarınızı gerek rengi ile gerek kesimi ile de ön planda olsun. Seçeceğiniz saç modeli saçınıza uygulanan saç rengini ya çok güzel gösterir ya da gölgede bırakır.

bebek sarısı saç nasıl olur

En gösterişli ve yakışan bebek sarısı saç modeli orta ve uzun kesilmiş saç modelidir. Bununla beraber yandan ayrılmış hafif dalgalı ,uzun saçlarda düz kakül, ortadan ayrılmış saç modelleri, düz uzun saçlar ve alına yapıştırılmış saç modelleri bebek sarısı için uygulanabilecek modeller arasında yer almaktadır.  Saç rengini boyattıktan sonra rengin korunması için yapacağınız bakımlarda oldukça önemlidir. Diğer saç renklerine göre daha açık bir renge sahip olması sebebi ile açılma sırasında yıpranma olasılığı daha fazladır.

Bebek Sarısı Saç Rengi İle Hangi Tonlarda Makyaj Kullanılmalıdır ?

Bu tür saç renklerinin bakımı için hazırlanmış bakım kürlerinden yararlanabilirsiniz. Bakım kürleri ile saç tellerinizde oluşmuş olan zararlar onarılır ve canlandırılır. Saçlarınızda soluk görünümden ziyade parlak bir görüntü istiyor iseniz de çok fazla ısıya ve kimyasala uğratmamanızda fayda vardır. Bebek sarısı saç modeline ek olarak yüzünüzde yapacağınız farklı makyaj tüyoları da saçlarınızı ön plana çıkarmaya yardımcı olacaktır. Bebek sarısı saç renginde özellikle kaç, dudak ve gözlerin ön planda tutulduğu makyajlar yapılmalıdır.

Gözlerinizin rengine uygun göz makyajı, kirpikleriniz için uygun maskara ve dudaklarınız için seçeceğiniz hafif kırmızı ya da pembe tonda bir ruj ile saçınıza uygun makyajı elde etmiş olursunuz. Yapacağınız bakım ve makyajlar ile oldukça şık ve göz alıcı olabilirsiniz. Fakat bu kadar bakım ve makyaja ayıracak vaktim yok diyorsanız, bu saç rengi zamanla yüzünüzü çok daha solgun ve yorgun gösterecektir. Bu sebeple farklı bir renk tonuna geçmek isteyebileceksiniz.

Bebek Sarısı Saç Modelleri Ve Saç Örnekleri

Orta ya da uzun saçlı bayanların daha çok tercih ettikleri renklerden birisi olan bebek sarısı ile saçlarınıza yapacağınız farklı modeller ile çok daha havalı ve gösterişli olabilirsiniz. Uzun saçlarını düz olarak kullanmayı tercih eden bayanlar olduğu kadar, saçlarına hafif dalgalar vererek de gösterişli bir görünüm sağlayan bayanlarda vardır. Bununla beraber sadece saç uçlarınıza doğal dalgalar yaparak da bebek sarısı saçlarınıza şıklık ve farklılık sağlayabilirsiniz. Yapacağınız makyaj seçimleri de yine saç renginiz ve cilt tipimize uygun olduğu takdirde, saçınızın rengi de o derece yüzünüze yakışacaktır.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
evde kolay saç
Zamanınızı Almayacak Kolay Yapılan Saçlar

Günün koşuşturması içerisinde kendinize uzun zamanlar ayırmadan da...

gri sac rengi kullananlar
80 Gümüş Giri Saç Modelleri Ve Evde Boyama ( Vİdeo )

Günümüzde klasik saç renklerinin aksine daha iddialı renkler...

x