Şık Ve Zarif 25 Adet Örgü Bayan Yelek Örneği

Soğuk kış aylarında en vazgeçilmez kıyafetlerimizden birisi olan bayan örgü yelekleri hayatımızın hemen her alanında yanımızdadır. Bayan örgü yelek modelleri yapılışı  diğer örgü modellerine göre biraz daha zordur. Bunun sebebi ise büyük bir kıyafet olduğu için yapımı biraz farklıdır. Fakat zamanla herkes tarafından sevilmiş ve tercih edilmiştir. Bayan yelek örgü modeli yapılışları olarak incelendiğinde örgü işinde biraz tecrübesi olan herkes tarafından nasıl yapılacağı anlaşılacaktır.

Örgü teorik bilgilerin öğrenilmesinden sonra pratik olarak kişinin kendini geliştirmesi gereken bir hobidir. Pratik olarak kendini geliştiren kişilerin bir model görmesi sonucunda o modeli nasıl çıkartacağını, ne yapması gerektiğini hemen anlar. Tabi bunun bir anda olmasını beklemek doğru değildir. Bu tür özellikler zamanla kazanılan yetenekler arasındadır.

Kolay Ve Basit Örgü Yelek Nasıl Örülür ?

Örgü yeleklerin zor olduğunu söylemiştik fakat kolay ve basit örgü yelek modelleri de vardır. Bu yelek modellerinin örülmesi düz bir şekilde gerçekleşir ve genel olarak çok fazla modeller kullanılmaz. Fakat örgü yeleklerin modelleri ne kadar kolay olursa olsun, genede biraz pratik gerektiren bir örgü türüdür. Kişinin kış aylarında kendini ısıtan bir yelek yapması için iplik konusunda iyi karar vermesi gerekir.

anne yelek örnekleri

İnce ipler kullanan kişilerin ördükleri yelek modelleri ince ve ısıtmayan türden olacaktır. Bu sebepten dolayı genellikle bir yelek kış ayları için yapılıyorsa kalın ipleri tercih etmelisiniz. Fakat bu yelek bahar ayları için yapılıyor ise ince ip ile yapılabilir. Sizinde bildiğiniz üzere ülkemiz dört mevisimin yaşandığı bir ülkedir. Örgü işleri sadece kış ayları için yapılmaz.

Aynı zamanda bahar ayları içinde örgü yapılır. Fakat yaz ayları için örgü pek tercih edilmez. Çünkü örgü sıcak tutan bir madde olduğu için yaz aylarında tercih edilmez. Bahar aylarında havaların bir soğuk bir sıcak olduğu günlerde örgü yelek kullanılarak rahat bir şekilde ısınılır. Giyilmesi ve çıkartılması oldukça kolaydır, tercih edilmesinin genel sebepleri arasında bu sebep yer alır.

Değişik Ve Farklı Elişi Bayan Yelek Modelleri

Sizin için hazırlamış olduğumuz özel galerimizde farklı el işi bayan yelek modelleri yapılışını ele aldık. Bu galeride paylaştığımız resimlerden yola çıkarak sizlerde istediğiniz türde ki yelek modelini yapabilirsiniz. Aynı zamanda sadece bizim modellerimizden esinlenerek kendinize dilediğiniz modeli oluştura bilir ve kısa süre içerisinde dilediğiniz yeleği yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bu yelek modelleri, küçük çocuklarımız içinde oldukça uygundur. Yavrularımız için yapacağınız yelek modellerine de galerimizden erişebilirsiniz. Yelek çocuklar için tercih edilir, bunun en büyük sebebi ise yelek kimseyi sıkmaz ve sıcak tutar.

Küçük çocuklar her şeyden çabuk sıkıldıkları için kalın kazaklar, atkılar ve bereleri üst üste takarak çok bunalırlar. Fakat yelekleri üstlerine geçirdiklerinde kendilerini daha rahat his ederler. Sizde konu ile alakalı olarak yorumlarınızı konunun altına bıraka bilir tecrübelerinizi ve takıldığınız yerleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
selanik örgü örneği
Selanik Örgü Örneğinin Yapılışı ( Videolu Anlatım )

Hanımlarımızın örgü yapmaya olan düşkünlüğü geçmişten gelen ve...

panç işi havlular
Panç İşi Havlular Ve Panç İşi Desenleri

Merhaba hanımlar bugün el işi yapacağız birlikte. Örgü...

x