Şişle Yapılmış Ajurlu Örgü Şal Modelleri

Tüm hanımlar zaman zaman boş vakitlerini değerlendirebilmek için bir çok hobi ile zaman zaman uğraşmaya başlar. Örgü hobisi bu işlerden bazılarıdır. Çok eski tarihlerden beri hayatımızda var olan örgüler bugünde popülerliğini korumaktadır. Aile büyüklerimizden, annelerimizden öğrendiğimiz modeller ve motifler ile bir çok örgü modeli yaptık. Bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz galerimizde ajurlu örgü şal modelleri paylaşacağız. Dilerseniz kız çocuklarımızın çeyizine koyabileceği, dilerseniz de soğuk havalardan koruna bileceğiniz örgü bu örgü modelleri ile fark yaratacak ve tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Arjurlu bayan şal örnekleri ile sizlerde çevrenizde ki kişilere hediye şal örebilir ve onları sevindire bilirsiniz. Belki bu modellere ilk baktığınızda biraz tedirgin olabilirsiniz. Fakat sanıldığının aksine oldukça kolay örülebilecek bir çok örnek bulunmaktadır. Bu modelleri çeşitli örgü teknikleri kullanarak rahat bir şekilde yapabilirsiniz. İlk başlarda bu modellerin yapımı sizi zorlaya bilir fakat unutmayın ki örgü işleri pratik kazanıldıkça kolaylaşmaktadır.

Aşağıda paylaştığımız şal örnekleri galerimizde beğendiğiniz modeli sizde rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Örgüler yapıldıktan yıllar sonra bile kullanılan ürünlerdir. Kolay kolay yıpranmaz ve her zaman tercih sebebi olur.Tercih sebebi olmasında ki temel nedenlerden birisi her zaman modaya uygun olmasıdır. Bunun yanı sıra örgü işleri sağlam ve ısıtıcı etkisi ile kış aylarının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Sizi soğuklardan çok iyi korur ve ısınmanıza yardımcı olur.

Örmüş olduğunuz bir şal modeli şimdi kullanmıyor olsanız bile belli bir süre sonra tekrar kullana bilirsiniz. Çocuklarımızın kış aylarında üşümesini engellemek için onların üstüne örte bilir bir yolculuk sırasını ağzını yüzünü sararak onları soğuktan koruya bilirsiniz. Bu modellere bakara yeni modeller çıkartabilirsiniz. Örgü size her zaman yeni bir şeyler öğretecek ve yaratıcılığınızı arttıracaktır. Sizler zamanla örgü işleri konusunda çok farklı ve benzersiz modeller ortaya çıkartacaksınız. Yeter ki örgü işlerinde pratik kazanmaya başlayın, gerçek örgü tadı o zaman çıkacaktır.

şiş ile yapılan ajurlu şal modelleri

Ajurlu Şal Modelleri Neden Çok Tercih Ediliyor

Ajur modellerinin en çok tercih edilme sebebi her zaman çok şık bir görüntü ortaya çıkmasıdır. Ajurlu modeller yapıldığında hemen hemen herkes tarafından büyük ilgi görür ve beğenilir. Bu model yardımı ile sizde çeşitli ağaç, çiçek figürleri yapabilir benzersiz örgüler ortaya koyabilirsiniz. Bu sayede yapmış olduğunuz bu farklı modelleri sevdiklerinize hediye ederek onlara daha önce hiç almadıkları ve bir eşine daha rastlayamayacağı bir hediye etmiş olursunuz.

Ajurlu şal yapımı esnasında sizinde fark edeceğiniz gibi bir süre sonra eliniz çok hızlanacak ve kısa sürede alışacaksınız. Aynı zamanda bu modelin yapılışını öğrendiğinizde sadece şal değil yelek ve hırka modellerini de kendiniz çıkartabileceksiniz. Çünkü her türlü örgü işinde kullanılabilecek olan bu model sizin farklı ve benzersiz ürünler çıkartmanıza yardımcı olacaktır.

Güzel Ve Değişik Ajurlu Şal Modelleri ve Örnekleri

Farklı ajurlu şal model ve örnekleri galerimizi incelediğinizde bu örneklerden esinlenerek veya örneklerin aynısını yaparak bir çok ajurlu şal yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu konu hakkında kafanıza takılmış olabilecek her türlü soruyu bize yorum yolu ile sorabilir, sitemizde ki diğer kullanıcılarla yorum bırakarak anlık iletişim kurabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
yöresel iğne oyası modelleri
Muğla Yöresine Ait İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyaları biz hanımların hayatlarında çok farklı bir...

kasnak işi modelleri
Kasnak İşi Boncuklu Salon Takımları

Merhaba hanımlar bugün sizlerle hersin evde yapabileceği kasnak işi...

x