Tığ İşi Bebek Battaniye Yapımı Anlatımlı

Selam hanımlar sizin için hazırlamış olduğumuz galerimizi inceleyerek bir çok örgü modeli hakkında bilgi sahibi olabilir ve bunları dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Şimdi sizin için hazırlamış olduğumuz örgü bebek battaniyesi yapımı konumuz ile sizde dilediğiniz zaman yavrunuz için çeşitli battaniyeler yapabileceksiniz. Bebek battaniyesi yapılışı sanıldığının aksine oldukça kolay ve keyifli bir iştir. Basit ve kolay bir şekilde yapılabilecek bu örgü modeli ile tığ işi battaniye veya yatak örtüsü yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bahar ve yaz aylarında oldukça kullanışlı bir şekilde kullanabileceğiniz bu battaniye örgü modeli ile içiniz açılacak ve sevdiklerinizi ısıtacaksınız. Bahar renklerinin veya çiçeklerin yoğun kullanılabileceği bu battaniye modelleri ile herkesin beğeneceği ve şık modelleri sizde rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Çiçek desenlerinin yoğun olarak kullanıldığı bir çok battaniye modeli bulunmaktadır. Büyük modellerin yapımı bazen can sıkıcı ve zorlayıcı olabilmektedir. Büyük modeller yaparken sık sık ara vermeliyiz.

Çünkü bir modelden çok fazla sıkılırsak onu bitirmemiz mümkün olmayacaktır. Bu sebepten dolayı bırakmayacağınız modellere başlamanız iyi olacaktır.Fakat bir birini tekrar eden motiflerden oluştuğu için bir süre sonra eliniz çok hızlanacak ve pratikleşeceksiniz. Tığ işi bebek battaniyesi yapımı genellikle tek bir amaç için kullanılmaz. Bir battaniye zaman zaman karşımıza bir yatak örtüsü olarakta çıkabilmektedir. Aynı zamanda salonunuzun koltuklarını süsleyecek bir koltuk örtüsü olarakta karşımıza çıkabilir. Sizde yapacağınız örneklerde çevrenizde ki eşyaların renk uyumuna dikkat ettiğinizde uyumlu ve çok kullanışlı bir örnek ortaya çıkartmış olacaksınız.

Benzersiz ve kolay papatya modelleri ile farklı battaniye modelleri oluşturacaksınız. Papatya seçtiğinizde renk seçimi konusunda da özgür bir adım atabilirsiniz. Yani beyaz ve sarı yapmak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz rengi seçmek konusunda özgürsünüz. Büyük bir alan kaplayacak bu modeller sizin bir çok alanda kullanmanıza yardımcı olacaktır. Sadece bebeğiniz üstünü örtmeyecek aynı zamanda onun oynadığı yere sererek düştüğünde canının acımasını önleyebileceksiniz.

Kolay Bebek Battaniyesi Yapılışı Anlatımı

Bu konu hakkında çok fazla bilgi ve tekniğe sahip olmadığım için bebek battniyemiz hakkında size resimler yardımı ile destek olmaya çalıştık. Yani bir çok resim ve örneğe yer vererek yapılışı konusunda size yardımcı olmaya çalıştım . Resimleri detaylı olarak incelediğinizde bebek battaniyesi yapımı konusunda fikir sahibi olacak ve çeşitli örnekleri yapabileceksiniz.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi

Resimde de fark edeceğiniz üzere bu örgümüzde kirli beyaz krem renkli ipmizi kullanarak örgü işine başladık. Tığ işi bebek battaniye modelimizin kenarları için seçtiğimiz açık kahve köpüğü bir ip kullanmayı seçtik. Bu hem kirlerin kendini çok göstermemesini sağlayacak hemde ışığı soğurarak şık bir görüntü elde edecektir.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-1

Resimlerimizi incelediğinizde fark edeceğniz üzere 9 numaralı bir tığ yardımı ile örgümüzü örmemize yeterli olacaktır. Aynı zamanda örgünün nasıl yapldığını öğrenmeniz için detaylı anlatım içeren bir makale ile tekrar sizlerle birlikte olacağım.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-2

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-3

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-4

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-5

Bebek battniyemizin kenar kısmının nasıl birleşeceğini gösterdiğimiz bu fotografımızda kenarın nasıl birleşeceği konusunda kafanıza takılan soru işaretlerine cevap bulacaksınız.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-6

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-7

Tüm işlemlerin tamamlanmasının ardından battaniyenin son hali oluşmaya başladı. Sizde bu adımları takip ederek bizimle beraber bu son adıma kadar gelebileceksiniz. Başka bir konu ve makale anlatımında tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

tig-isi-bebek-battaniye-yapimi-8

Örgü Bebek Battaniyesi Yapılışı Eğitim Videosu

Fotoğraflardan tam olarak çıkaramayan arkadaşlar için aşağıda ingilizce dilde bir eğitim videosu ekledik takılan arkadaşlar yorum kısmından bizlere sorularını sorabilirler.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
ajurlu şal örnekleri 2018
Şişle Yapılmış Ajurlu Örgü Şal Modelleri

Tüm hanımlar zaman zaman boş vakitlerini değerlendirebilmek için...

yöresel iğne oyası modelleri
Muğla Yöresine Ait İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyaları biz hanımların hayatlarında çok farklı bir...

x