Topuz Saç Modelleri ( HARİKA DEĞİŞİK MODELLER)

 

Bir gelinin düğün gününde gösterdiği en güzel aksesuar yaptırdığı saç modelidir. Seçmiş olduğunuz saç modeli sizi o düğünün hatta diğer düğünlerin arasında en güzel gelin topuzu olarak da gösterebilmektedir. Bu sebeple gelinlik seçiminde aylar öncesinde yapmış olduğunuz çalışmaların yine aynı hassasiyetini gelin topuzu için de yapmanız gerekecektir.Düğün gününüz yaklaşıyor ve hala siz o en güzel geceniz için saçınızı nasıl yaptıracağınıza karar veremediyseniz bu yazımız size ilham olacaktır.

Öncelikle gelin saçınızı seçmeden önce düşündüğünüz bir renk geçicinin olup olmadığına ya da saçınızın boyu ile oynama yapıp yapamayacağınız hakkında kendiniz ile konuşmanız gerekecektir.

Ya da aklınızda hiçbir model yok ise, saç kesimi ve boya aşamalarını gelin topuzu modellerini gördükten sonra da kesinleştirebilirsiniz. Çünkü gelin topuzu araştırmalarını yaparken de göreceksiniz, kısa saçlar için farklı, uzun saç modelleri için farklı modeller karşınıza çıkacaktır. Düğün gününüzde gelin saçınız ile en güzel gelin topuzu dedirtmeniz için yapmanız gereken birkaç ufak detay vardır.

topuz saçı örnekleri

 

Gelin Başı Topuzu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bunlardan birisi seçeceğiniz gelin tacıdır. Saçlarınız gösterişli bir saç aksesuarı ya da ışıl ışıl bir gelin tacı ile sizi çok güzel bir görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır. Alın yapısına göre de saç seçiminizi farklı bir şekilde yapabilirsiniz. Örneğin alın yapınız geniş ise kakül kesimi yaptırarak saçınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz.

gelin saçları ve yeni modeller

Doğal bir saç görünümü olsun ve saçlarım açık olsun istiyorsanız, doğal bukle görünümü ve seçeceğiniz taç ile hem doğal hem de göz alıcı bir gelin olabilirsiniz. Farklı bir gelin olmak istiyorsanız sıradan bir topuz yerine saçlarınızın ahenk ile dans edeceği doğal bukleler ile de çok gösterişli bir gelin olmanızı sağlayabilecektir.

Uzun yıllardan beri alışılmış gelin topuzlarının yerini artık doğal bukleler, yarım topuzlar yerini almıştır. Saçlarınıza yaptıracağınız doğal bukleler ile yarım bir toplama işlemi ve seçeceğiniz aksesuar ile de çok harika ve yeni bir gelin modeli yaptırmış olursunuz. Bununla beraber son zamanlarda oldukça popüler olan bir aksesuar seçeneği de alnınızdan geçireceğiniz taşlı zincirlerdir.

gelinler için topuz saç örnekleri

Bu zincirler ile de son derece şık ve gösterişli bir gelin olabilirsiniz. Peki kısa saçı olan gelinler için ne tür düğün saç modelleri vardır bu konu hakkında bilgi verecek olur isek, öncelikle son derece şık modellerin kısa saçlar içinde yapılabileceğini unutmamalı ve düğün öncesi kısa saç bunalımına girmemelisiniz. Kısa saçlı gelin adayları için kabartılmış dalgalar ve kafes duvak önerilerinde bulunabiliriz. Duvak uzatmasını saçınızın arka tarafından yaparak daha güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Gelinlerin Topuz Saç Modelleri İle İmtahanı

Düğününüzün olacağı mekanlar için de farklı modeller düşünebilirsiniz. Örneğiniz düğününüz açık havada olacak ise örgülü saç modelleri son yıllarda çok sık yapılan gelin modelleri arasındadır. Örgünün sağlam yapılması da düğün boyunca saçlarınızın bozulmamasını sağlamaktadır.

retro topuz saç modelleri

En güzel gelin topuzu seçenekleri için son olarak söylemek gerekir ki son yıllarda geçmiş yıllara bakılarak daha doğal saç modelleri yapıldığı görülmektedir. Abartılı saç modellerinin yerini daha doğal saç modelleri almıştır.

Doğal görünümünüzü ise seçeceğiniz aksesuarlar ile çok daha şık bir görüntüye ulaştırabilirsiniz. Düğün öncesi gelinlik seçimi kadar yapılacak saç modellinin de uzun ve zahmetli bir süreç olduğunu biliyoruz.

Bu sebeple öncelikle ne isteyip istemediğinizi sorgulamanızda fayda var. Seçenekleri ne kadar aza indirirseniz o kadar kolay seçim yapabilirsiniz. Gelinliğinize, düğününüzün olacağı mekana ve saç şeklinize göre farklı modelleri sizler için açıklamış bulunmaktayız.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
kolay saç toplama
Herkese Uygun Pratik Saç Toplama Modelleri

Yoğun iş temposu ya da okul koşuşturması içerisinde...

Röfle Nedir, Röfleli Saç Modelleri ( GÖZ ALICI MODELLER)

Daha önceleri çok sık adını duyduğumuz bir saç...

x