Uzun Saçlar İçin Değişik Kat Kat Kesimler

 

Uzun saçlarından vazgeçemeyen bayanlar için, uzun saçlarında hava katmak için yapacakları küçük kesim hilelerinin olduğunu söylemek isteriz. Uzun saç tutkusundan vazgeçemeyen bayanların sayısı oldukça fazladır. Saçlarının kesilmesine son derecede karşı olup, buna rağmen farklı görünmek isteyen bayanlarda vardır. Bunun için belli kesimlerin saçlarınızın boylarına zarar vermeden yapılabileceği modellerin de olduğu bilmenizi isteriz. Peki, kat kesimli saç modelleri nelerdir bir bakalım.

Uzun saçlar için katlı kesim önerilerinde bulunabiliriz. Bu sayede saçlarınızın boyuna çok fazla zarar verilmeden, saçlarınıza havalı bir görüntü verebilirsiniz. İşte size katlı model çeşitleri;

  • Belirsiz Katlar: saçarlınız dalgalı ise bu saç modeli tam size göre bir modeldir. Saçarlınız doğal dalgalarınız ile daha belirgin ve hacimli görünecektir. Bununla beraber saçlarınızdaki az uygulanmış katlarınızı da maşa yardımı ile belirginleştirdiğinizde. Ortaya son derecede gösterişli ve cool bir görüntü çıkacaktır.
  • Yoğun Katlar: saçlarınızın düz haliyle dramatik bir havadan katlar sayesinde çıkabilir. Bu saç modeli ile uzun saçlarınızdan da vazgeçmeden güzel bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Bu saç kesiminde kırık fön ile çok farklı havalar içerisinde olacaksınız.
  • Kaküllü kat kat modeller: son dönemlerin en çok konuşulan saç modelleri kuşkusuz kaküllü saç modelleridir. Uzun saçlar için katlı kesim önerileri arasında özellikle kakül uygulanmış saçların en çok yakışan saç modeli olduğunu belirtmek isteriz. Uzun saçlarınıza uygulanacak kat modellerinin ardından saçlarınız oldukça havalı bir görünüme dönüşürken, kakül kesimi de bu modellerinize eklendiğinde son derecede çekici bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

kat kesimli saç örnekleri

  • Saçlarınız açık renkte ve uzun ise ombreli saçlar ya da ışıltı verilmiş saçlarınız ile kat kat kesilmiş saç modeliniz ile son derecede havalı ve çekici olabilirsiniz. Kat kat kesilen saçlara ışıltı ve ombre çok yakışan bir saç modelidir. Katlarınızın daha da belirgin görünmesine ve size ayrı bir hava katmasını da sağlar.
  • Koyu renk saçlarınızda, kat kat kesimler ile de son derecede çarpıcı olabilirsiniz. Son yıların gözde renkleri koyu kahve renkleridir. Bu uygulamayı saçınızda yaptınız ve saçlarınız uzun ise kat kat kesilmiş modeller ile hareketli bir fön yardımı ile saçlarınız çok daha çarpıcı olacaktır.

Uzun Saçlar İçin Kat Kat Kesim Önerileri

Uzun saçlar için katlı kesim önerileri bunlarla da sınırlı kalmamakta tabi ki. Saçlarının düz görünümünden sıkılan ve saçlarından da fedakarlık etmek istemeyen bayanlar saçlarına kat kat diledikleri modelleri uygulayabilirler. Katlı saçlarınız ile ufak dokunuşlar ile çok havalı bir hale dönüşebilirsiniz. Kat kat kesilmiş uzun saçlarınız için örgü taç modeli de sizi çok daha genç ve dinamik gösteren saç modelleri arasında olacaktır.

Kakül kesiminde dikkat edilmesi gereken nokta ise saçlarınızın boyundan çok alın yapınızdır. Alın yapınız geniş ise uzun saçlarınıza kaküller çok yakışacaktır. Uzun saçlarınız için balyaj uygulamasından da yararlanarak aktlı kesiminiz ile çok daha gösterişli olabilirsiniz. Bununla beraber yüzünüzü çevreleyen katlar ile de uzun saçlarınız ile çok hoş ve gösterişli bir hava yaratabilirsiniz.

Uzun Saçlı Bayanlar İçin Kat Kat Saç Kesimi Örnekleri

Yüzünüz boyunca inen kat kat kesimlerinizi saçlarınızı düz şekilde kullanabileceğiniz gibi, dalgalı ya da kırık fön ile şekillendirerek de kullanabilirsiniz. Kat kat kesimler yerine az miktarda kat uygulaması ile de saçlarınıza hafif bir dokunuş etkisi yaratabilirsiniz. Fazla kat ve hareketli saç sevmeyen fakat düz halinden de sıkılmış olan uzun saçlı bayanlar, iki kat saç hareketi yaptırarak saçlarına ayrı bir hava katabilirler. Bu şekilde sade bir görüntüye ulaşarak istedikleri değişimi de gerçekleştirmiş olurlar.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
evde ombre saç nasıl boyanır video
Evde Kolay Ombre Saç Boyama Tekniği

Son yılların oldukça popüler saç yenilik hareketlerinden birisi...

Saç Dökülmelerine İyi Gelen Besinler

Biz kadınların saç dökülmesi sorunu oldukça fazladır doğum...

x