Uzun Saçlı Gelinler İçin Gelin Saçı Örnekleri

 

Kadınların saç modeli konusunda çok fazla düşündükleri durumlardan birisi de, gelinlik giyecekleri gündür. Her açıdan mükemmel olmak isteyen kadınlarımız bu özel günlerde en az gelinlikleri kadar saçlarıyla da geceye damga vurmak istemektedirler. Saç modelleri ne olursa olsun, istedikleri saç yapısına sahip olabilmek adına ek yaptırabilmekte ya da renk değişikliklerine gidebilmektedirler. Gelin saçı modelleri konusunda da artık kısıtlı bir katalog bulunmamaktadır. Bundan dolayı gelinlerimizin çok panik yapmamaları, sadece düğünden önce hangi saç ile güne başlayacaklarına karar vermeleri gerekmektedir.

Gelin başı için saç modelleri seçilirken, saç modeli kadar seçilen kuaföre de dikkat edilmesi gerekmektedir. Düğün gününden önce seçilen modellerin kararlaştırılması adına birkaç provaya gidilmesi, çok büyük fayda sağlayacaktır.

Uzun Saç Gelin Başı Modelleri

Uzun saçlar normal yaşantıda çok zor kararlar ile modellendirilmektedir. Bu durum, gelinler için biraz daha zor olmaktadır. Çok fazla sprey kullanılarak sabitleneceğinden dolayı, saçların bakımsız durması ihtimali her zaman göz önünde bulundurulmaktadır.

Öncelikli olarak, saçınızın hangi durumlarda uzun kabul edildiğini bilmeniz gerekmektedir. Eğer omuz ve dirseklerinizin arasında bir saç uzunluğuna sahipseniz, uzun saç modellerine bakmanız doğru bir tercih olacaktır. Bu kriteri tamamlıyorsanız, yapbileceğiniz gelin saçı modelleri için şu sıralamayı yapabiliriz.

At Kuyruğu Gelin Saçı Modeli

Profesyonel bir şekilde yapıldığı zaman normal yaşantınızda da at kuyruğu modeli oldukça şık durmaktadır. Ancak, bu saç modeli gelinler için çok daha özel olmaktadır. Son dönemlerde gelinler tarafından çokça tercih edilen at kuyruğu modellerinde, gelinliğinizin sırt dekoltesi bulunuyorsa, hiç düşünmeden kullanmalısınız.

Sırt dekoltesi ile birlikte kullanacağınız at kuyruğu modeli, sizi zarif bir görünüm içerisine sokacaktır. Fakat, derin bir dekolte bulunmuyor ve yalnızca transparan bir dekolte bölgeniz bulunuyorsa, düz toplanarak yapılan uzun saç at kuyruğu modellerini araştırabilirsiniz.

Dağınık Topuz Uzun Gelin Başı Modelleri

Gelin topuzu modelleri içerisinde en fazla tercih edilenlerden birisi olan uzun toğuz modelleri, gelinlik modellerine göre tercih edilmesi gerekmektedir. Eğer düşük omuzları olan ya da yakası açık gelinlikler seçilmiş ise, bu saç modeli tercih edilebilir.

Topuz modeli uzun saça nasıl uygulanır konusu hep bir merak uyandırsa da, profesyonel kişiler tarafından çok pratik bir şekilde uygulaması yapılabilmektedir. Bunun  nedeni ise, yalnızca toplama işlemi yapılarak bile topuz modelinin gerçekleştirilebiliyor olmasıdır.

Örgü Gelin Başı Modelleri

Eğer gelinliğinizin beraberinde örgü saç modellerini uygulamak istiyorsanız, 3 farklı uygulamaya gidebilirsiniz. Gelin saçı modelleri içerisinde ele alacağımız bu uygulamalardan ilki ve en çok tercih edileni, örgü toğuz modelidir. Genellikle gelin başı uygulaması yapılırken tercih edilse de, son zamanlarda açık bırakılan saçlar için de uygulandığı, buna ek olarak da bazı bantlar seçilerek sıradışı tasarımlar ortaya çıkarıldığı bilinmektedir.

Yandan Ayrılmış Gelin Saçı Modelleri

Eğer sade ve şık bir saç modeli ile düğününüze gitmek istiyorsanız, saçlarınızı sağ ya da sol kısımda toplatabilirsiniz. Ancak, bu saç modelini seçeceğiniz zaman ne yazık ki gelin duvağından vazgeçmeniz gerekmektedir. Eğer duvaksız olmaz diyorsanız da, kuaförlerde kısa bir işlem sonrasında başınızın arka kısmından duvağınızı tutturabilirsiniz. Bu saç modelini tercih edecek gelinlerimizin çok dikkat etmesi gereken bir nokta vardır.

O da saçınızın normal zamanlarda hangi tarafa doğru yatırdığınızdır. Eğer bu şarta dikkat ederek gelin saçı modelleri için tercih yaparsanız, hareketli geçecek olan düğün merasiminde saçınız hiçbir şekilde bozulmayacaktır. Aksi bir seçim yaptığınızda ise, bir yandan eğlenirken bir yandan da saçlarınızı düzeltmek ile vakit harcamanız gerekecektir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
farkli gelin topuzu modelleri
En Farklı Ve Güzel Gelin Topuzu Saç Modeli Fikirleri

O muhteşem gece için gelinlerin tatlı telaşlarının arasında...

gelin topuzu saç modelleri
Topuz Saç Modelleri ( HARİKA DEĞİŞİK MODELLER)

Bir gelinin düğün gününde gösterdiği en güzel aksesuar...

x