Yanaktan Yağ Aldırma (Bişektomi) Ameliyatı Hakkında

Hanımların son zamanlarda yaptırdığı bir ameliyat hakkında size bilgiler vermeye çalışacağımız bu yazımıza hoşgeldiniz.Yanaktan Yağ Aldırmayı bir çoğunuzduymuşsunuzdur tam olarak BİCHECTOMY (BİŞEKTOMİ) tıptaki adıdır.Yanak inceltme ameliyatı olarak bilenler de kesinlikle vardır.Hangi durumlarda yapılır, egzersizi var mı ? ameliyat sonrası yan etkileri varmı ? vs gibi aklınıza takılan soruları ele alacağız.

Bişektomi (Yanak İnceltme) Operasyonu Neden Yapılır ?

Dış görünüşüne önem veren hem kadınlar hem de erkekler bakımlı olmak ve güzel görünmek için bazı yollara başvuruyor.Kimi zaman ameliyat kimi zaman başka bir yöntem olabiliyor.Bişektomi de aslında bu anlamda estetik kaygılar ile birlikte yapılan bir ameliyat denilebilir.

Kişi zayıf bir vucüt yapısına sahipken yüz ve yanak yapısı gerçekten de kiloluymuş izlemini verebiliyor.Bu durum rahatsızlığa neden olmaktadır.Kısaca Yanak inceltme diğer adıyla yağ aldırma ameliyatları kişinin daha ince yüz hatlı bir yapıya ve daha estetik bir görünüme kavuşması amacıyla yapılır.

Böylece daha genç veya kilosuna uygun bir yüze kavuşmuş olur.Bişektomi şu sıralar en çok Hollywood yıldızları tarafından uygulandığı için Hollywood Yanağı olarak da anılmaktadır.İnce ve keskin yüz hatları özellikle oyuncuların ifadelerinin daha güçlü görünmesini sağlamaktadır. Bişektominin tersi yani orantısız derecede göçük yanak görüntüsü için de ameliyatsız yanak dolgusu işlemi yapılabilmektedir.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılıyor?

Bu operiyosyon düşünenlerin aklında ki soru işaretlerinden birisi de nasıl yapılıyor.Genel olarak genel anestezi tercih ediliyor.Bazı durumlarda lokal anestezi de uygulanmaktadır.Ağız içerisinden açılan 1 cm ‘lik kesi ile yanaktan yağ alımı yapılıyor.Böylelikle hasta ağrı duymayacaktır.Yanak estetiği (yanaktan yağ alınması) operasyonu genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilen ortalama 45 dakika kadar süren cerrahi bir uygulamadır.Bununla beraber yanak estetiği ya da bir diğer adıyla Hollywood yanağı estetiği işlemi sedasyon altında da uygulanabilmektedir.

Bişektomi Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında ise bu kesi 1 veya 2 dikiş ile kapatılmaktadır.Bu dikişleri sonradan aldırmanıza gerek kalmadan zaman içerisinde kendiliğinden eriyerek kaybolacaktır.
İyileşme süresi ise tahmini olarak bir haftadır.Bu süreç sonrasında tamamen iyileşmiş olacaksınız.
İşlem iç kısımdan yapıldığından dolayı dışarıdan herhangi bir iz görünmeyecektir.

Risk ve Yan Etkisi Bulunuyor Mu ?

Çok bilinen bir yan etkisine rastlanmamakta.Fakat nadir olarak görünsece kanamalar ortaya çıkmaktadır.Ameliyat sonrası şişlik ve ağrı da görülebilir.Bu durumlarda hekiminiz size
ağrı kesici yacazaktır.

Bişektomi ameliyatını başta İstanbul , Ankara ,İzmir , Konya ,Antalya Eskişehir de yaptırmak isteyenler şehirlerinde Estetik Uzmanlarına başvurabilir.Bişektomi ameliyatı yaptıranlar veya yaptırmak isteyenler konumuzun altına görüşlerini ve deneyimlerini yorum olarak bırakmalarının bizim için değerli olduğunu söyleyelim.

Bişektomi Yanak İnceltme Operasyonu
Önce ve Sonrası

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
Burun Yamukluğu Olanlar Bu Yazımızı Mutlaka Okuyun

Merhaba değerli hanımlar,insanlar bir biriyle konuştuklarında ilk olarak...

arnavut kremi yapılışı
Arnavut Kremi Nedir Nasıl Kullanılır Kullananlar

Merhaba hanımlar, Arnavut Kremini hiç duydunuz mu ?Tüm...

x