Yüz İmajınıza ( Şeklinize ) Uygun Kahkül nasıl Olmalı

 

Birçok kadın zaman zaman saçlarında değişiklik yapmaya karar verdikleri zaman, kahkül kesimi konusunda araştırmalarda bulunmuştur. Ancak, bu konunun içerisinden çıkmak oldukça zordur. Her ne kadar birçok kadın tarafından uygulanmış olsa da, doğru bir kahkül tarzı seçilmediği durumlarda, kadınların pişmanlığı çok büyük olmaktadır. Bundan dolayı kahkül kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak yüz tipini analiz etmeli ve yüz tipine göre de en doğru kesimi nasıl yaptırmaları gerektiğine karar vermelidirler.

Öncelikle kahkül kestiren kadınlarımızın kesinlikle fark edilir olduklarını belirtmeliyiz. Hem erkekler hem de kadınlar tarafından fark edilen bu kesimlerde, en olumsuz durum ise her bireyin bu kesimi yaptıramayacağıdır. Saç yapınız ya da kullandığınız düzenli saç modeline göre seçim yapmakta zorlanacağınızdn dolayı, kahkül fikri kısa sürede sizleri bıktırabilecektir. Kullanım açısından da bazı zorlukları olduğundan dolayı, özellikle yağmurlu ya da nemli havalarda kahkül kullanımının zor olduğunu belirtebiliriz.

Saçınızın yapısı, uzunluğu, kullandığınız saç modeli ya da zorluğu ne derece yüksek olursa olsun kahkül kullanmak istiyorsanız, ayrımlı modelleri incelemeniz size fayda sağlayacaktır. Kahkül kestireceğiniz sırada, sağa ya da sola ayırabileceğiniz modelleri tercih ederseniz, hem görsel açıdan daha hoş bir durum ortaya çıkarabilir hem de kullandığınız düzenli saç modelini daha kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Kimler Kahkül Kestirmelidir?

Kahkül kesimi için en temel şart, saçların uzunluk dereceleridir. Perçemli modellerin kendisini belli edebilmesi ve göze hoş gelebilmesi amacıyla, saçlarınızın ön kısmının kesinlikle uzun olması gerekmektedir. Yüz yapınıza göre bir değerlendirme yapacak olursak, elmacık kemiklerinizden yola çıkabiliriz. Eğer elmacık kemikleriniz diğer kişilere göre daha çıkıntılı ise, yüze düşen tutamlarınız kahkül modelini çok daha güzel gösterecektir.

Bu tarz bir uygulama yaptığınızda ise, saçlarınızın uzama süresini kesinlikle göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Eğer bu modelin size yakışmadığına karar vermişseniz de, geri dönüş şansınızın ne yazık ki çok sancılı olacağını bilmelisiniz. Bundan dolayı kahküllerinizi kestirmeden önce kuaförlere giderek ya da kozmetik mağazalarından takma kahkül alarak denemelisiniz.

Az önce bahsettiğimiz takma kahküller de sizler için bir alternatif olmalıdır. Eğer bir heves için kesim yaptıracaksanız, sonucun olumsuz olabileceğini düşünerek, kesinlikle takma kahkülleri kullanmalısınız. Saçınızın rengi ile uyumlu olacak kahküllerinizi eğer severseniz, bu süreçte kestirmeniz daha doğru olacaktır. Kahküllerinizi de sevmezseniz, kısa sürede bunlardan kurtulabilirsiniz.

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

En başta da belirttiğimiz gibi kahkül kesimi yaptırmadan önce yüz tipinizi analiz etmenize fayda vardır. Eğer yüz tipiniz için en uygun modeli seçerseniz, kullanım sırasında en ufak bir problem yaşamazsınız.

  • Kare Yüz Şekli: Eğer yüz tipiniz kare olarak nitelendiriliyorsa, bu durumda düz bir kahkül kestirmeniz gerekecektir. Kesim işlemi sırasında ise, saçınızın ön kısmının kesinlikle uzun olmasına özen göstermelisiniz.
  • Oval Yüz Şekli: Oval yüz tipleri için iki farklı kahkül modeli tercih edilebilmektedir. Bunlar sadece yüz tipi göz önünde bulundurularak sağa ya da sola yatırılabilecek şekilde kullanılabilecek modellerdir. Seçim yaparken kullanım kolaylığı ve tercih ettiğiniz saç modelini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Genel olarak oval yüz tipine sahip kişilerin sağa dönük kesim yaptırdıkları bilinmektedir.
  • Üçgen Yüz Şekli: Üçgen bir yüz tipine sahip olanların, düz bir kahkül modelinden kaçınmaları gerekmektedir. Bunun yerine ayrıl olan ya da yanlardan daha uzun bırakılmış modellere yönelmeleri gerekmektedir.
  • Yuvarlak Yüz Şekli: Kahkül konusunda en sıkıntılı olan tip yuvarlak yüzlerdir. Bu bireylerin, aralıklı bir kesim yaptırmaları ve saç uzunluklarında bazı değişiklikler yaptırmaları gerekmektedir.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
en güzel değşik saç modelleri
Genç Bayanlar İçin Harika 19 Adet Kısa Saç Modelleri

Saç kesimi modelleri web sitemizin ilk yazısı ve...

kolay kısa saç modelleri
Kısa Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Farklı Saç Modelleri

Bayanlar her gün değişik kıyafetler tercih ettikleri gibi...

x