Burun Yamukluğu Olanlar Bu Yazımızı Mutlaka Okuyun

Merhaba değerli hanımlar,insanlar bir biriyle konuştuklarında ilk olarak yüz yüze bakarlar burunda hemen dikkati çeken bir organımızdır.Burunda ki yamukluk , eğrilik  veya şekil bozukluğu görsel olarak rahatsız edici olabilir.Tabii buna ek olarak sağlık açısından da bir takım sıkıntılıar oluşturabilir.Estetikliğin yanında nefes alıp vermemizde zorlanmaya neden olabilir.Burunda oluşan yamukluk ve eğrilikler iki şekilde ortaya çıkıyor.

İlki doğuştan gelen yamukluklar diğeri ise sonradan oluşan yamuklukluklar,bunların ortaya çıkış nedeni isedüşme,çarpma , trafik kazası , kendiliğinden oluşan yamukluklar olarak belirtilebilir.Doğuştan gelen yamukluklar genel olarak nesef almayı zorlaştırdığı için hayat kalitesinin düşmesine neden olur.Her iki durumda da burnun düzelmesi mümkün olabilir.

Burun Yamukluğu Nasıl Düzelir

Öncelikle burun yamukluğunun nedeni burada çok önemlidir.Estetik nedenlerden dolayı yapılacak ise ameliyatsız burun düzeltme işlemi ile bu istek yerine gelir.Fakat kemik kırılması ve ameliyatsız şekilde burnun düzelmesi mümkün değilse cerrahi müdahale kaçınılmaz oluyor.

Ameliyatsız Burun Düzeltme Yöntemi: Bu tip işlem genelde burnun yukarıya kaldırılması ,çok büyük olmayan kemerlerin düzeltilmesi, kaza sonrası ortaya çıkan küçük çökmeler veya oluşan
eğrilikler , sonradan ortaya çıkan yamukluklukların düzeltilmesi işlemlerinde dolgu yöntemi kullanılaktadır.Burun kaldırma işlemi ise daha farklı olarak yapılıyor.Burun deliklerinde ki orantısızlık için de bu yöntem uygulanabilir.

Ameliyatsız şekilde çözümlenebilen burun şekil bozukluklırı nispeten daha kolay yapılıyor.Lokal anestesi yöntemi ile uğuşturulan bölge yaklaşık 30 dakikalık bir müdahale ile düzeltiliyor.Bu şekilde yapılan işlemin bir diğer avantajı ise beğenilmeyen burnun neticesinde işlem geri alınabiliniyor.Eğer burnunuzda ki şekil bozukluğu ameliyat olmadan gerçekleşebilirse hekiminize bu durumdan bahsedin.Burun ucunda ki yamukluk kaldırma işlemi ile giderilmesi mümkün olabilir.

Cerrahi Operasyon ile Düzeltme Yöntemi: Bu yol diğerine göre biraz daha zorlu ve yıpratıcı olabilir.Bu yol genel olarak son çare olarak kullanılmalıdır.Burunu üzerinde ki
eğrilik diğer yöntem ile giderilemeyecek boyuttaysa veya nefes almada sıkıntı yaşanıyorsa ,aşırı büyük burun ve burun etinde oluşan yamukluk ise ameliyat seçeneği düşünülmelidir.
Tabi bu işleme kadar hekim ile gerekli tüm muayne ve seçenekler hasta ile konuşulmalıdır.


Cerrahi müdahele ile yapılan düzeltmelerin işlemleri farklıdır.Kemik yapısından dolayı yamukluk için ayrı , kıkırdak dokudan dolayı oluşan yamukluklar için ayrı bir yol izlenmektedir.

Aşağıda ki resimde burun ameliyatı ve öncesi olarak resimleri inceleyebilirsiniz.

Burun yamukluğu makyaj ile kapanır mı? İki yöntemi de istemeyen fakat en azından özel günlerde bu sorunun ortadan kalkmasını isteyenler için evde burun düzelir mi akıllara gelebilir fakat böyle bir şey ancak yüze yapılan makyaj ile mümkün olabilir.
Uygun yapılan makyaj ile küçük eğrilikler nispeten çözümlenmiş olacaktır.

Burun yamukluğu ile ilgili bir sorunda neler yaptığınızı bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
arnavut kremi yapılışı
Arnavut Kremi Nedir Nasıl Kullanılır Kullananlar

Merhaba hanımlar, Arnavut Kremini hiç duydunuz mu ?Tüm...

bandana baglama modelleri
15 Farklı Yol İle Eşarp Bandana Bağlama Modelleri

Hanımlarımızın en önem verdikleri yeri neresi diye soracak...

x