Dantel Masa Örtüsü ve Peçete Modelleri

 

Merhaba hanımlar, bugün gene sizinle harika bir konu ile birlikte olacağız. Danteller bizim el emeği göz nurumuz olarak her zaman hayatlarımızda büyük önem taşır. Bu yazımızda sizlere dantel masa örtüsü modelleri ve peçete modelleri ile birlikte olacağız.  Evlerimizin neresinde olursa olsun oraya çok yakışan ve orayı şık gösteren dantellerimiz her yerde yer almaktadır. Özellikle misafir odalarımızın ve salonlarımızın vazgeçilmezi olan olan dantel işlemeler, eşyalarımızı, salonumuzu veya misafir odamızı çok şık gösterir. Vitirinlerimizin içerisinde olan eşyaların kendini göstermesi ve daha şık durması için dantel tercih edilmesi gereken aksesuarlar arasındadır.

Sizde bu yazımızda dantel masa örtüsü örnekleri ile evinizi süsleyecek ve çok şık gösterecek dantel modelleri hakkında bir çok bilgiye sahip olabilecek, sitemizde ki örnekleri dilediğiniz zaman yapabileceksiniz. Dantellerin kullanım alanları sadece vitirin veya diğer eşyalar ile sınırlı kalmamaktadır. Çok eski tarihten beri hayatımızın bir parçası olan bu dantel modelleri ile havlu kenarları, baş örtüsü gibi bir çok kıyafete şıklık katması amacıyla dikiliyor.

Masa örtüsü olarak yapacağımız dantel modellerimizi yemek masamızda, çalışma masamızda, orta sehpamız da kullana biliriz. Aynı zamanda dantel örmek diğer örgü modelleri ile kıyaslandığında daha zevkli ve keyifli bir iş olarak gündeme gelmiştir. Bu yazımızda ki örneklerden yararlanarak sizde galerimizde yer alan örneklerin aynılarını veya benzerlerini gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz.

Tığ İşi Dantel Peçete Örnekleri

Dantellerin kullanacağınız yerde kendini göstere bilmesi için bitirdikten sonra güzelce yıkayıp ütüleyebilirsiniz. Aynı zamanda evinize gelen misafirlerin bu dantel modellerini çok beğeneceğinin garantisini şimdiden verebilirim. Sizde kendinize özgü modelleri, örneklere bakarak çıkartabilirsiniz. Dantel masa örtüsü yapılışı oldukça kolay ve keyiflidir. Sizler bildiğiniz yöntem ve taktikler ile kolay bir şekilde bu modelleri yapabilirsiniz.

Aynı zamanda bu örtüleri çevrenizdeki sevdiğiniz kişilere hediye edebilir onlara manevi değeri yüksek bir hediye verebilirsiniz. Aynı zamanda çeyizlerinize koyabileceğiniz bu dantel örnekleri ile benzersiz bir çeyiz sandığı oluşturabilirsiniz.

dantel kenarlı masa örtüleri

Özel günler arasında insanların bir birine verdiği hediyeler arasında el işi hediyeleri en değerli ve en anlamlı olanı olacaktır. Karşınızdaki kişilerin sizden bu şekilde manevi değeri yüksek hediyeler alması onu çok mutlu edecektir. Masa örtüsü danteller diğer örgü işlerine göre biraz daha ince işçilik isteyen bir iştir. Örgü örmekten keyif alan kişilerin zevk alarak yapacağı örgü işleri arasında dantel işleri ilk sırada yer almaktadır.

Masalarımızın kusursuz görünmesini sağlayan dantellerin yanı sıra, peçete modelleri de masanıza güzel bir görüntü sağlayacaktır. Dantel peçete modelleri ile sizlerde önemli misafirlerinizi şık bir şekilde ağırlayacağınız peçete modelleri yapabilirsiniz. Peçeteler çok dikkat edilmeyen bir detay olsa da aslında dikkat edilmesi gereken önemli detaylar arasındadır.

Dantel Masa Örtüsü ve Peçete Modelleri Fotoğraf Galerisi

Sizin için hazırlamış olduğumuz dantel masa örtüsü ve peçete modelleri galerimiz ile dilediğiniz tığ işi örneği yapabilrisiniz. Çalışmalarınızı yaparken yapacağınız bu modellerde ip ve tığ kullanacağınız için elinizin yıpranmamasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda peçeteleri farklı renklerde yaparak çok benzersiz peçeteler ortaya çıkartabilirsiniz. Fakat renk konusunda dikkatli olmanız oldukça önemlidir.

Çalışmalarınızı yaparken dikkat etmeniz gereken konulardan biriside zaman zaman molalar vererek gözleriniz dinlendirmeniz çok önemlidir. El emeği göz nuru olan dantellerimizin sağlığımızı bozmasını istemeyiz. Bu konu hakkında kafanıza takılan tüm soru işaretlerini bize yorum atarak sorabilirsiniz. Aynı zamanda sitemiz üzerinde ki diğer kullanıcılar anlık iletişim kurarak yorum bırakabilirsiniz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi Çekebilir
örgü bebek patikleri
Tığ İşi Bebek Patik Modelleri ( En Sevilen Örnekler)

Merhaba hanımlar, kış aylarımızın vazgeçilmezi olan patik modelleri...

elişi hırka modelleri
Örgü Bayan Yelek Modelleri

Hanımlarımızın vakitlerini iyi bir şekilde geçirmesi için yaptığı...

x